Skocz do zawartości

Recommended Posts

@drachenfeles: to, że nie zabolał cię kręgosłup, ani nie dostałeś przepukliny, czy nie czułeś potrzeby "asekuracji w postaci pasa", nie znaczy, że nie powinieneś zakładać pasa przy obciążeniu znacznie przekraczającym masę twojego ciała. Póki wszystko jest cacy, to każdy jest kozak, ale jak kontuzja to płacz i narzekanie.

 

machałem tak przez 2 miesiące 3 razy w tygodniu, to nie był wybryk na kozaka (wcześniej 4 miesiące progresywnie z mniejszymi ciężarami, nie rzucam się z szablą na czołg), a byki na siłowni jak przyszła pora na nogi machały znacznie większymi ciężarami z dwójką kolegów do asekuracji, nikt nie używał pasa do treningów *, tylko jak sprawdzali maksy, zresztą jak już pisałem, z tego co mi wiadomo on w cale nie zmniejsza szansy na kontuzję grzbietu, natomiast nie wiem jak to jest z przepukliną

 

* nie licząc niektórych szczypiorów, którzy przychodzili na salę "zazbrojeni" w pasy, rękawice, haki i tego typu pierdoły, a dźwigali po 40kg

 

 

 

jak ktoś ma wadę postawy i problem z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa to w ogóle nie powinien robić przysiadów ze sztangą z dużym obciążeniem - z pasem czy bez.

 

zgadza się 

Link to post
Share on other sites

 

 

jak ktoś ma wadę postawy i problem z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa to w ogóle nie powinien robić przysiadów ze sztangą z dużym obciążeniem - z pasem czy bez.

 

Nie tylko przysiadów :D wiem niestety z własnego doświadczenia :)  

Link to post
Share on other sites

@drachenfeles: żeby była jasność, ja nie staram się sprzedać ci pasa do treningów, w związku z czym nie namawiam do stosowania. Niemniej to, że nie odczułeś żadnych negatywnych konsekwencji targania podawanych przez ciebie ciężarów bez pasa nie oznacza, że ćwiczenie bez niego to był dobry pomysł. Podobnie to, że "byki" ćwiczyły większymi ciężarami bez pasów. Wiesz, to jest trochę tak, jakby kumpel mi mówił, że regularnie wsiada za kółko po 2 browarach, bo tyle razy to robił i nic się nie stało. Być może, ale jak pewnego pięknego dnia coś się stanie to będzie du*a zbita.

A goście obłożeni sprzętem treningowym, który jest im potrzebny jak głuchemu walkman to inny, bardzo zresztą wdzięczny, temat. Też mam z takich szydło, ale co mi tam, jak ktoś chce wszystkim dookoła dać znać, że jest pozerem, to jego sprawa. Dla mnie to tylko plus bo jest z czego szydzić.

Link to post
Share on other sites

Ja mam problem z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa i powiem wam że mimo tego nie używam pasa. Muszę tutaj wspomnieć, że całe moje ciało mimo dobrej rozgrzewki nie lubi "faktu" zarzucenia mu w pierwszej serii porozgrzewkowej, ciężaru roboczego. Mam tutaj na myśli wejście np. w przysiadzie na 100kg x 10 - 3 serie , najlepiej jest kiedy stopniuje ciężar np. 60, 80, 100, 100 i 100kg. Niestety wiąże się to z tym że na ostatnia serię zostaje mniej mocy. Zaletą takiego działania w moim przypadku jest brak bólu w dolnej części pleców.
Jeśli chodzi o ból w odcinku lędźwiowym (np. kiedy "rzucę" się na większy ciężar bez wspomnianego wcześniej stopniowania) są na ten obszar bardzo fajne mi osobiście pomagające ćwiczenia rozciągające po których nie ma mowy o bólu.
Wracając do tematu, przy martwym też nie korzystałem z pasa choć korzystałem już z całkiem sporych ciężarów około 130-150 kg, moim zdaniem jest on do maksów czy dla osób mocno "walczących" z ciężarem ponad swoje siły ;)
 

Link to post
Share on other sites

Porownaj allegro do marbo. W marbo sporbuj kodu rabatowego na 5% moze jeszcze bedzie dzialal:

 

5marbo5

 

Ewentualnie zapiszesz sie do ich newslettera i dostaniesz 50zl na zakupy. Czasem mail nie przychodzi z kodem, to trzeba sie upomniec. Jak bbys wtedy kupowal za np 600zl to takie 50zl rabatu to ponad 8% taniej ;) Wiec zalezy jakie zamowienie, albo kod na 5% albo kod na 50zl. No i obecnie maja chyba powyzej 500zl wysylke gratis wiec tym bardziej wychodzi taniej niz na allegro gdzie za kazde 30kg przesylki placisz 18 zl.

Link to post
Share on other sites

no... to pierwszy trening za mną, jak to wygląda, straciłem ok 10kg czyli waże ok 85kg (z czego poszła tylko ok 1/3 smalcu, starałem się w miarę pilnować kalorii), prawe ramię (to leczone) jest ok 2cm mniejsze od lewego, głównie za sprawą miniaturyzacji mięśnia dwugłowego, przy samych ćwiczeniach o mało mnie nie zabiła 40kg sztanga przy wyciskaniu, taka jaką przed kontuzją się rozgrzewałem, resztę obciążeń już dobrałem z kategorii szczypior/kobieta, ale i tak nie zrobiłem jednej serii i superserii z zakładanego seta (a wybrałem split ABC, żeby nie było za dużego obciążenia na wstępie) za to dwa razy odebrało mi słuch z wysiłku, trening zajął godzinę piętnaście zamiast zakładanych 45min, a wracając do domu rozważałem zatrzymanie się na poboczu, bo traciłem kontakt z bazą, na szczęście dotrwałem i golnąłem porcję glukozy, bo inaczej byłoby lulu spać... wszystkim zdecydowanie nie życzę konieczności powrotów po kontuzji i rehabilitacji... jutro kolejny trening, twardym trza być, nie miętkim

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak Ci nie zalezy na kierownicy to na allegro sa zdaje sie po 5.29 za kg obciazenia ale nie jestem pewien czy akurat 31mm. No i mozesz kupowac stalowe toczone, one sa na ogol tansze tylko nie ma za co chwycic, a napisy namalowane.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles: ano trening na siłce nie lubi przerw...a powroty bywają nieprzyjemne. Niemniej po pierwszych 3-4 tygodniach z każdym kolejnym będzie coraz lepiej. Ja w styczniu br. wróciłem do treningów po 2,5 letniej przerwie. Ze szczytowych 77 kg zostało 65 i w ogóle nie było widać tego, że kiedyś sporo ćwiczyłem. Początki były słabe, wiadomo: ciężary z kategorii kobiecych, zero siły czy kondycji. Z drugiej strony postępy i przyrosty po powrocie są szybkie, a to cieszy. Mniej więcej po 6 miechach byłem w jako takiej formie. Teraz mam taką silną zajawkę, że siedząc w robocie już kminię jaki trening zrobię wieczorem :D a wieczorem (w dni treningowe) zamiast browca wypijam białko i oblizuję się jak dziecko po lodach. To jest niezwykle  pozytywny aspekt powrotu i odbudowy. Musisz pogodzić się z myślą o tym, że najbliższe tygodnie będą ciężkie i konsekwentnie tyrać, aż przyjdzie radocha z odbudowy, czego serdecznie ci życzę.

Link to post
Share on other sites

Pewnie latwieksza w obrobce. Zwlaszcza ze ona jest toczona pewnie i wycinana czy cos takiego, a zeliwne masz odlewane z napisami, ksztaltem itd. To jest mniej wygodne w uzyciu bo:

- nie ma wytloczonych napisow tylko namalowane ktore sie beda scierac

- krawedzie sa ostre wiec jak cwiczysz w domu masz wieksza szanse uszkodzic podloge

- nie ma za co chwycic

 

Poza tym stal ma tez plusy

- obcaiazenia powinny byc wezsze czyli wiecej wchodzi na gryf

- jest mniej krucha niz zeliwo

- tansza

 

Ja osobiscie wole zeliwne glownie ze wzgledu na latwiejsze przenoszenie, chwytanie i brak ostrych krawedzi. Na gryfa nie potrzebuje ladowac niewiadomo ile, a roznica w cenie mnie na kolana nie rzuca.

Link to post
Share on other sites

Producenci powinni robic wtedy obciazenie ze stali i pokrywac guma. Mysle ze wyszoby taniej i lepiej. Moze chodzi o to zeby obciazenie szybciej sie zużywalo..

Spodobalo mi sie te rwanie sztangi do góry.. a po takim rwaniu nikt grzecznie nie odklada sztangi na miejsce.. Przy 60kg to jeszcze sie udaje...


Na pierwszy rzut oka bardzo fajne. moze jeszcze dwa zamowie..http://i1129.photobucket.com/albums/m510/letoatrida/_IGP8876.jpg

Link to post
Share on other sites

Jakiś wąziutki ten otwór się wydaje. Ja ostatnio kupiłem nowy gryf do hantli i okazał się grubszy.

Wnioski: Lepiej trzyma się w dłoni, ale okazało się że nie wszystkie talerze wchodzą - różnica paru mm.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie 68 kg obciążenia od tego gościa. Cena fajna, ciężar się zgadza, ale trzeba je malować, bo inaczej można sobie nieźle pobrudzić ręce i wszystko dookoła. 10 kg talerz już rzeczywiście nie ma jak złapać jedną ręką.

Dlatego teraz już wezmę krążki od Marbo. Pewnie przy okazji powinę jeszcze gryf łamany i prasę do nóg :P

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...