Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

bo dymać po miejskich średnio się opłacało

 

Mi się nie opłaca cały czas, bo sprzętu potrzebuję jak na lekarstwo i muszę jechać z samego rana czyli 6:30 muszę tam być żeby tłoku nie było, więc strasznie mnie kusi teraz znaleźć sobie jakąś pracę na rok szkolny na weekendy i nazbierać te 1000zł z obciążeniem może nie być problemu bo jest szansa że tata by wytłoczył. 

Link to post
Share on other sites

Ja skolei mam niezbyt wiele miejsca bo silka w mieszkaniu (wiec chociaz moglbym kupic rack pod przysiady bo mam kase to nie mam miejsca). Obecnie mam laweczke ze stojakami na sztange oraz modlitewnikiem (magnusa) i teraz mysle zeby ja sprzedac i kupic komplet marbo z prasa do nog oraz wyciag od marbo. Wyszloby to niecale 2000 za wyciag, lawke, prase i stojaki pod sztange. No i osobno bede musial dokupic obciazenia. Ale 2 lata temu na to co mam wydalem ok 1200 z obciazeniami, teraz bym wydal z 2500 i w sumie wyjdzie tyle co karnet na dwa lata, bo u mnie karnet to jakies 1200 - 1500 rocznie plus paliwo na dojazdy czyli ok 2000 rocznie, a do tego dochodzi uzaleznienie czasowe od tego jak sa otwarci oraz kolejki do sprzetu... Poza tym wole cwiczyc w domu gdzie spokojnie moge pierda puscic, a nie trzymac przez dwie godziny.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Witajcie,

 

Nie wiem właściwie od czego zacząć, więc może na wstępie stwierdzę pewien fakt: odziedziczyłem wszystkie najgorsze geny po rodzicach i dziadkach. Zanim przejdę do meritum przedstawie częściowo sytuację

W grudniu 2013 zrobiłem badania krwi okazało się, że cholesterol ponad normę, próby wątrobowe na granicy normy (ale w normie), podwyższone ciśnienie krwi. Lekarz zalecił ruch, zmiana diety (wcześniej żarłem wszystko jak leci, lecz nie były to fastfoody i śmieci z kfc lecz niezbyt zdrowe domowe żarcie i na pewno nie byłem otyły). Dostosowałem się. Przerzuciłem się na ciemny chleb, nabiały etc. Później dokupiłem hantle żeby się coś zacząć więcej ruszać. W kwietniu tego roku ponowiłem badania, wątroba dalej na granicy (jak wcześniej, ale nic ponad normę). Cholesterol trochę spadł, ogólnie był postęp...

Dziś odebrałem wyniki badań, cholesterol już w normie (195 mg/dl gdzie prawidłowe wartości mieszą się w 100-200).

 

Do czego zmierzam: ALAT (który w poprzednich badaniach był w normie, choć górnej granicy) teraz mam 101 mg/dl, gdzie prawidłowy mieści się między 0.00 - 41.00. Natomiast ASPAT 33 (prawidłowy między 0.00-37.00).

 

Dodam, że na wątrobę leczy się ojciec, na cholesterol matka (już od dawna).

Mam 175 cm wzrostu, ~70 kg wagi. Tłuszcz się ze mnie nie wylewa.

 

Po szybkich googlach, znalazłem, że wspomniany ALAT może być wyższy po wysiłku fizycznym (ćwiczę 3-4 razy w tygodniu, przed pobraniem krwi zrobiłem dzień przerwy od ćwiczeń). Czy ta wartość(ALATu) może być aż tyle przekroczona?

 

Byłby ktoś wstanie coś nakreślić, jakoś pomóc, doradzić? Mam "na już" umawiać wizytę lekarską? Myślę, że warto powtórzyć badanie krwi przed dalszymi krokami i tutaj moje koleje pytanie: ile przerwy (godzin, dni) od ćwiczeń przed badaniem?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problemy z wątrobą to się rozwiązuje raczej u lekarza i poprzez medykamenty, a nie siłownię. Fakt, ze ruch to zdrowie, a trzymanie prężnej diety jest bardzo ważne dla "wątrobowców", ale moim zdaniem powinieneś przede wszystkim konsultować się z -mądrym- lekarzem. Umów się na wizytę u kogoś z dobrą renomą, przed wizytą wyrób badania krwi i się pokaż, pytaj...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Niektorzy maja genetycznie podwyzszony cholesterol i niekoniecznie musi to miec negatywne skutki zdrowotne. Oczywiscie zakladajac ze ktos sie zdrowo odzywia.

Co do watroby to wiesz... to jest forum komputerowe, a nie medyczne. Jezeli uwazasz ze wysilek fizyczny mogl miec wplyw na ALAT to zrob badanie po 3 - 4 dniach przerwy od cwiczen i sie dowiesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Są dwie możliwości podwyższenia tego nieszczęsnego ALATu, jakaś choroba (ogólnie czuję sie dobrze, nie mam żadnych dolegliwości) lub wysiłek fizyczny, zacytuję (o zgrozo) wiki:

 

Przyczyną wzrostu aktywności AlAT jak i AspAT mogą być:

intensywny, forsowny wysiłek fizyczny, trening siłowy (wzrost poziomu obserwowany głównie u mężczyzn).

Przy czym jak wspomniałem ASPAT mam jak najbardziej w normie.

Żarcie pewnie nie jest przyczyną. Alkoholu właściwie nie pije, to też odpada. Leków nie biorę, poza jakimś witaminami co jakiś czas.

 

Ciężko znaleźć coś wartościowego na forach, a znaleźć lekarza który będzie wiedział co ewentualnie się dzieje + co trzeba zrobić też będzie niezłym wyzwaniem :x.

Od samej myśli, że trzeba będzie zrobić nie-wiadomo-ile badań, jeździć po nie-wiadomo-ilu lekarzach i wydać na ten cel nie-wiadomo-ile (wszystko pewnie prywatnie) to się słabo robi :/

 

W każdym razie dzięki Panowie za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Gdzie mogę zrobić badanie żeby sprawdzić ile mam % tłuszczu ? 

 

i pytanie jedno układam nową dietę i nwm jaki ułożyć 1 posiłek brak pomysłów układam dietę z jak najmniejszą ilością nabiału i moje pomysły się kończą. Najlepiej jakby posiłek w 90% stanowiło białko na oko 400kcal. Tak wygląda aktualnie.

 

lOjNgd.png

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

przestań układać nowe diety, bo to kompletnie bez sensu, na jednej musisz pociągnąć co najmniej 3 miesiące, żeby zobaczyć rezultaty, jak tak będziesz z skakał od jednej do drugiej to nic z tego nie będzie

druga sprawa to za dużo białka, więcej niż 2g/kg masy ciała to już przesada i przestaje być zdrowe

Link to post
Share on other sites

 

 

Nic zielonego w tej diecie nie ma ?

 

jest zawsze dodaję jakieś surówki do kurczaka i ryby ale nie piszę tam tego bo to już idzie z automatu.Są to surówki z kapusty pekińskie,j pomidory z cebula i oliwą, czasem jakiś ogórek kiszony i masa jabłek i bananów które są nawykiem i nie umiem jakoś się tego pozbyć  ;) 


 

 

dorzuć fasolę (np w formie chili czy innych tego typu jednogarnkowych dań)

 

jakiś przepis można ? Bo wydaje się całkiem smaczne :) (tylko fasola, grochówkę mam w domu)  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...