Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolana miałem leczone już kilka razy o czymś takim jak orteza słyszę pierwszy raz, zawsze kończyłem w szynie ...

Mi skolei ortopeda (prywatny) owiedzial, ze jak kolano ma sie zaleczyc gdy nie pracuje. To staw, a nie kosc. No chyba ze faktycznie sa jakies wskazania do calkowitego usztywnienia, ale to pewnie przy jakichs rekonstrukcjach chirurgicznych i tez tylko na poczatku, a potem orteza.
Link to post
Share on other sites

Ćwiczę już sporo, ale z ławeczką i wyciskaniem/rozpiętkami wcześniej się nie bawiłem.

Jak to nie zrobie tym klaty? Przecież od czegoś trzeba zacząć. Nie rzucę się na duży ciężar jeżeli nie jestem w stanie ćwiczyć takim ciężarem

 

1:15

Link to post
Share on other sites
Zrobiłem dziś 8x10 wyciskanie sztangielek i 8x10 rozpiętki lecz nie czuje żadnej pompy po treingu.

 

to może wyciskasz na barki, klasyczny błąd, też przerabiałem, a rozpiętki mają iść lekko to nie ma być walka z ciężarem tylko naciąganie ścięgien i mięśni połączone z pracą, także ważniejsza jest technika i pilnowanie pełnego zakresu ruchu, możesz sobie też na koniec klatki dorzucić serię 25 powtórzeń (w górę i w dół) "dookoła świata" 3-4kg hantlami - to tak jakbyś robił krążenia ramion tylko leżąc na ławce natomiast ponownie trzeba bardzo pilnować zakresu ruchu (najlepiej jako ktoś ci pomógł, tzn patrzył gdzie mimo woli kantujesz) i nie śpieszyć się

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zerknąłem na allegro na sprzęt do siłowni. Nie bardzo znam się na Polskich markach (lub na markach w Polskiej dystrybucji).

 

 

Znalazłem coś takiego, 

 

 

http://www.marbo.home.pl/allegro/MARBO-SPORT_v2/2013/Home/MH-W108/2.jpg

 

http://www.marbo.home.pl/allegro/MARBO-SPORT_v2/GRAPH/02.SEMI-PRO/zestawy/1.jpg

 

 

 

 

http://www.marbo.home.pl/allegro/MARBO-SPORT_v2/2013/Home/MH-D101/1.jpg

 

 

 

 

http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=6678684&p=5

 

 

Mial ktoś styczność z ta firma ?

Link to post
Share on other sites

Tylko wyciag z obrazka sobie odpusc. Nie ma prowadzenia ciezaru i bedzie latac na boki.

Co do przysiadow to fakt. Dlatego jak cwicze przysiady to daje niestety stosunkowo niewielki ciezar, bo nigdy nie mialem zalamania w przysiadach i w zwiazku z tym nie wiem kiedy ono nadejdzie wiec wole miec zapas. Bo zalamanie przy przysiadzie majac na plecach ponad 100kg obciazenia i nie majac co z tym zrobic byloby niefajne. Czasem ewentualnie robilem niepelne przysiady (do kata ok 90 stopni, moze troche glebiej) i mialem pod tylkiem pufe. W razie czego moze bym sobie po prostu klapnal ^^

Link to post
Share on other sites

Zależy jaka podłoga, jak dobrze zabezpieczona metrem gumy, to można się spod sztangi awaryjnie wyślizgnąć, ale do ćwiczeń solo z poważnym ciężarem, taka klatka (lub różne mniejsze, zabezpieczające ekwiwalenty) zdaje się być przymusem. Poza tym, z przysiadu jeszcze się jakoś wyskoczy, a z wyciskania na płasko... trzeba przejechać sztangą po brzuchu i starać się spod niej wyjść, no marna perspektywa :D

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim na ten wyciag przykrecany do sciany zadnego powaznego obciazenia sie nie zalozy bo go wyrwie. A dyndac bedzie i dyndajac bedzie walic w sciane. Zreszta - kup i zdaj relacje ;P

 

Co do klatki na plasko to mialem ze dwa lub trzy razy taka sytuacje. Generalnie luzik. Nie turlam sztangi po brzuchu, bo to by bylo bolesne. Po prostu zrzucam na bok i przesuwam ten bok po podlodze jednoczesnie schodzac z lawki w bok. Sztanga wtedy sie zatrzymuje z jednej strony na lawce, a z drugien na podlodze i da rade wyjsc. Gorzej wlasnie przy przysiadzie, bo tam sa wieksze ciezary no i ciezko by bylo kontrolowac gdzie to pojdzie jak sie nie bedzie mialo sily. A zwalanie sztangi z kucek na podloge gdzie mam panele... zreszta sasiadowi z dolu lampa na leb by spadla ;P

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

przy wyciskaniu na płask zdarzało mi się wymięknąć jak akurat nikogo nie było w zasięgu, zawsze wtedy zrzucam obciążenie najpierw z jednej potem z drugiej strony i potem już łatwo wyjść z potrzasku, przy siadzie się nie zdarzyło, ale bez asekuracji (choćby klatką) jakoś mi się nie uśmiecha

Link to post
Share on other sites

 

 

Siłownia w moim mieście kosztuje grubo ponad 100zl miesięcznie
 

u mnie jest kilka siłowni miesięczny karnet waha się od 60 do 120 zł ale przynajmniej są otwarte od 6/7 do 22/23 

 

mógłbyś mi podesłać link do sklepu gdzie zamawiasz ? Chętnie zobaczę ile mnie by kosztowała siłownia :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...