Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam talerze 2,5 kg od Hop Sport. Ogólnie spoko, ale bardzo są duże. Marbo są mniejsze. Ogólnie wolałbym jeszcze mniejsze, jak np. Hektor. Nie wiem, po co robią te otwory w talerzach. Niepotrzebnie zwiększa się objętność - mniej można założyć na gryf, a do tego sztangielki robią się nieporęczne.

Link to post
Share on other sites

Niestety przez ostatnio okres ponad 2 tygodni byłem chory i się troszku zapuściłem przytyłem straciłem kondycję itd więc przydałoby się jakąś dietę wprowadzić :) polecacie jakieś konkretne diety myślałem nad low carb bo muszę pozbyć się bojlera (znów :(  ) , jakich produktów unikać przy tej diecie , a jakich jeść najwięcej ? 

Link to post
Share on other sites

miałem 3 tygodnie przerwy i mam podobnie :/ przebiegałem zawsze oko 20 km teraz po przebiegnięciu 16-17km ledwo żyję i nie jestem wstanie biec dalej , na siłownie jeszcze nie wróciłem nie mam kiedy bo od jakiegoś czasu trenuję Muay Thai :D


Jakieś rady na to żeby odciążyć kolana ? Ostatnio zaczynają mi wysiadać strasznie bolą bo niestety nie mam jak biegać tylko beton i asfalt , nogi tak bolą że często w nocy spać nie idzie czekam aktualnie na wizytę u ortopedy i nwm jak sobie z bólem poradzić ... 

Link to post
Share on other sites

Może na początek zmniejsz dystans biegania. Nie wiem czy masz odpowiednio dobrane buty po stopę, no i na twarde podłoże.

Rozgrzewkę jakąś robisz przed bieganiem ? Może maść rozgrzewająca w stylu Bengay na stawy ? Mi przy jeździe na rowerze (downhill) dobrze działało na nadgarstki.

Link to post
Share on other sites

Z dystansem może być kłopot bo przygotowuję się pod maraton więc wolę nie zwalniać tępa to w ostateczności , no z butami też będę musiał myśleć te co mam rozleciały się i biegam w tandetnych trampkach , rozgrzewka to 10-15 minut rozciągania jakieś skłony i wymachy , myślałem nad tą maścią ale ostatnio coś trudno dostępna była w moich okolicach ... 

 

może to mieć związek z tym że ostatnio pozbyłem się sporej masy ? bo zszedłem z 83 kg do 71 dalej planuję zrzucać do 60kg żeby potem zrobić 4kg masy mięśniowej i dobić do 64 :) 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo ograniczony jeśli chodzi o budżet na takie buty ponieważ teraz muszę zakupić sporo innego sprzętu i kończą mi się różnorakie odżywki ... :/ więc nie dam na buty więcej niż oko 100-120 zł 

 

Wiem lepiej się rozciągać po ale po tym jak przebiegnę te 17-20km to jedyne o czym myślę to żeby wejść do wanny i wziąć kąpiel i położyć się ... 

Link to post
Share on other sites

ja kupiłem dzisiaj w dechatlonie (nwm jak się pisze .. ) kupiłem jakieś buty do biegania za 99 zł , niestety na buty z żelem mi już zabrakło :/ 


mam już 70 kg :) od Maja daje to 13 kg starty :D jestem z siebie dumny , teraz mam pytanie co zrobić żeby maksymalnie ograniczyć ilość tłuszczy i jakie ewentualnie pochłaniać bo tutaj mam największy problem ... :/ 

Link to post
Share on other sites

to nie tłuszcze powinieneś ograniczać, tylko uważać na nadmiar węgli, wbrew pozorom to od nich się najbardziej przybiera (w każdym razie większość ludzi tak ma), a nie- oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe są szalenie istotne w praktycznie każdym posiłku, choćby z powodu tego, że witaminy z grupy A, D, E i K rozpuszczają się tylko w nich, ergo nie wchłoniesz ich bez obecności kwasu tłuszczowego

natomiast uniwersalnie należy unikać nasyconych kwasów tłuszczowych

 

PS gratki

Link to post
Share on other sites

Wiem jak to wygląda chodziło mi tylko jakich tłuszczy unikać ponieważ wiem że są "dobre" i "złe" więc będę unikał tych które wymieniłeś. 

 

a co do diety bo znów muszę zmienić ponieważ waga spadła znacząco a wcześniej mało co do niej wagę przykładałem (wiem duży błąd) 

 

z tego linku mogę korzystać żeby sobie wyliczyć ile węgli , białka , i tłuszczów mam przyswajać ? http://www.kfd.pl/jak-ulozyc-diete-39738.html/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...