Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moja nowa tania dieta wygląda następująco:

 

śniadanie- jajecznica z białek w tortilli (5 b iałek)

jabłka między posiłkami

obiad- 200g piersi z kury, 100g ryżu brązowego i brokuły i dzienna dawka omega-3

Banan na pół godziny przed treningiem (ponoć dobra alternatywa dla napojów/batonów i innych rzeczy, które biorą kulturyści)

podwieczorek- 400g jogurtu naturalnego z musli

kolacja- (no tutaj nic nie poradzę, bez chleba czuję się źle :P) kanapki z wędliną, serem, ogórkiem i pomidorem

Edytowane przez arekdbz
Link to post
Share on other sites

śniadanie- jajecznica z białek w tortilli (5 b iałek)

a żółtka gdzie?

 

Banan na pół godziny przed treningiem (ponoć dobra alternatywa dla napojów/batonów i innych rzeczy, które biorą kulturyści)

banan? ty to nazywasz posiłkiem przed treningowym? ~godzinę przed wrzuć na ruszt porcję węgli np biały ryż/ziemniaki plus trochę paszy treściwej - optymalnie wołowina - zobaczysz, że się lepiej ćwiczy

Link to post
Share on other sites

No ale to nie na pół godziny przed treningiem. Fruktoza jest dwucukrem więc się szybko rozkłada. W związku z czym szybko jest dostępna energia. Aby uzyskać energię z wołowiny trzeba znacznie dłużej odczekać nie mówiąc już o tym, że z pełnym brzuchem (przynajmniej mi) ciężko się ćwiczy. Zresztą to nie jest mój wymysł.

 

a żółtka gdzie?

A od kiedy to kulturyści jedzą żółtka ? :P Jest jedno żółtko w mojej jajecznicy czyli stosunek 1:5 (też nie mój wymysł).
Link to post
Share on other sites

ja jem jaja w całości,

całe to dzielenie na białka żółtka imo lekko trąci paranoją, zwłaszcza, że lwia część składników odżywczych (w tym białek) siedzi w żółtku

 

No ale to nie na pół godziny przed treningiem.

dlatego napisałem ~godzinę przed

 

nie mówiąc już o tym, że z pełnym brzuchem (przynajmniej mi) ciężko się ćwiczy

 

dlatego nie najadasz się do pełna, plus po ~godzinie w żołądku nie ma już prawie nic i zaczyna się wchłanianie, dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujesz, też nie mój wymysł jeśli już o tym mowa, niemniej zwyczajów jest sporo, a ten sprawdza się w moim przypadku

Link to post
Share on other sites

Ja zacząłem chodzić na siłownie w lipcu. Przez całe wakacje zasuwałem dzień w dzień, jednak niestety ale w roku szkolnym ciężko znaleźć chęci i czas. Nie stosuję żadnych "wspomagaczy", staram się jedynie jeść dużo białka przed treningiem. Najwięcej pracy wkładam w budowę klatki piersiowej i barów, brzuch zacznę robić gdy zacznie się robić ciepło(większa mobilizacja), biegać zacznę niebawem.

Mam parę pytań:

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że jak zaczynasz chodzić na siłownię to nie urośniesz. To prawda?

Wspomniałem o rozpoczęciu biegania(bieżnia) jakie dystanse będą dobre na początek?

Link to post
Share on other sites

brzuch zacznę robić gdy zacznie się robić ciepło

Tak sie nie robi, trenujesz albo wszystko albo nic :)

(Chociaz jezeli chodzi o brzuch to wystarczy ze robisz martwy ciag czy przysiady, jezeli nie chcesz dobrze go wyrzezbic)

 

roku szkolnym ciężko znaleźć chęci i czas

Rok szkolny to ch.. :) zobaczysz co to praca i studia.

 

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że jak zaczynasz chodzić na siłownię to nie urośniesz. To prawda?

Mit

 

Wspomniałem o rozpoczęciu biegania(bieżnia) jakie dystanse będą dobre na początek?

 

 

To juz zalezy od Ciebie i Twojej kondycji, nikt Ci na to pytanie nie odpowie :)

Link to post
Share on other sites

Generalnie, chcę aby wyglądało solidnie(nie łudzę się o takie ciało jak faceci z okładek:P) ale też żeby to nie były tzw "puste mięśnie"(nazwa autorska, chodzi mi o samą rzeźbe gdzie ręka jak dąb z siły 0). Cóż na początek spróbuję przebiec z 2 kilometry na bieżni:P Niezbyt wygórowanie ale od czegoś trzeba zacząć.

Druga sprawa: Co sądzicie o programie "Nie ma lipy!" na TVN Turbo? Czy ćwiczeń pokazywane przez Koksa są efektywne? I zwykły człowiek na nich skorzysta? Czy to tylko pompa dla "hardkorowców"?

Link to post
Share on other sites

Generalnie, chcę aby wyglądało solidnie(nie łudzę się o takie ciało jak faceci z okładek:P) ale też żeby to nie były tzw "puste mięśnie"(nazwa autorska, chodzi mi o samą rzeźbe gdzie ręka jak dąb z siły 0).

mitologia, nie ma czegoś takiego jak "puste mięśnie", chyba że odnosisz się do hormonów i paru innych sztuczek z "pompowaniem ciała", ale to inna bajka

 

jeśli będziesz porządnie ćwiczył i dobrze jadł - zaczniesz rosnąć i nabierać krzepy - nie ma innej opcji

 

Druga sprawa: Co sądzicie o programie "Nie ma lipy!" na TVN Turbo? Czy ćwiczeń pokazywane przez Koksa są efektywne? I zwykły człowiek na nich skorzysta? Czy to tylko pompa dla "hardkorowców"?

jak oglądasz to oglądaj większość porad jest użyteczna

Link to post
Share on other sites

Heh, ja też się ostatnio bawię.

W sumie to nie mam konkretnie obranego kierunku w jakim idę, trochę siły, trochę biegania.

Biegam tak po 6-8km 2razy w tygodniu tempem dosyć wysokim(sportowiec niby :D)

W domu, klata(boczne i właściwe), łapa, przedramienie, plecy też. Jednak narazie nie mam sprzętu wystarczającego, więc trzeba być również kreatywnym :)

Dieta z podwyższoną ilością białka i większa ilość energii :)

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli pisząc "ryje banie"? Może ciężej mi zasnąć ale nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe.

Niektorzy maja odpaly po geranaminie, nadmierne pobudzenie, kolatanie serca takie tam.

Jak Tobie nic nie jest to spoko :)

 

A nie zmienili składu kiedy przyczepił się Eurokołchoz do 1,3 i geranium? Każdy producent musiał zmieniać skład swoich produktów.

Wydaje mi sie ze BPI RX6 ma dalej taki sam sklad :)

Link to post
Share on other sites

Panowie mógłby mi ktoś wycenić ten sprzęt ?

-Miałbym sztangę taką jak ta

http://sztangi.pl/photos/sztanga-promax-26kg-najnizsza-cena-w-polsce-ln-2379414280.jpg

-ławeczka ( real foto )

http://s6.ifotos.pl/img/201208041_rqnpnqe.jpg

 

-2 hantelki

 

tylko kurcze nie pamiętam jakie ciężary ... hm

-na pewno było 2 x 5KG

-4 x 1.5KG

-i kilka o ile pamiętam 2.5 i 3 kilogramowych

-w sumie 44KG

 

ile to mniej więcej warte ?

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Co polecacie na masę? Wystarczy dieta + kreatyna? Bo w sumie miałem przymusową przerwę 2-miesięczną i zastanawiam się czy kupić sobie coś dodatkowego. Ćwiczyć zaczął w sumie 6 lat temu ale w sumie to było nie regularne ćwiczenie, dopiero od 2 lat ćwiczę dość regularnie, czasami mam przerwy miesięczne albo dwu jak teraz.

Link to post
Share on other sites

dobra, kończę ze splitem, czas na porządne treningi siłowe, coś takiego chodzi mi po głowie, jak myślicie?

 

 

Poniedziałek

Przysiady ze Sztangą

Wiosłowanie Półsztangą Jednorącz

Wyciskanie Sztangi na ławce

Podciąganie z Podchwytu

Brzuchy

 

Środa

Martwy Ciąg

Push Press

High Pulls

Pompki na Poręczach

? - tu nie mam pomysłu co jeszcze, może łydy?

 

Piątek

Przysiady ze Sztangą

Wiosłowanie Półsztangą Jednorącz

Rozpiętki na ławce leżąc

Podciąganie z Nachwytu

Brzuchy

Link to post
Share on other sites

Robiłem podobny trening A/B, dobrze się spisuje.

 

Natomiast, przestawiłbym Pushpress ponad Martwy we środy - PP lepiej Cie rozgrzeje przed dalszymi ćwiczeniami.

Nie wiem czy nie za dużo z wiosłem i drążkiem jednego dnia.

I nie za mało bica? Gdzieś się przejawia jako mięsień wspomagający, ale upewnij się czy to Ci wystarczy.

(łydki we środę dobry pomysł)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

zgadza się, czytałem kilka różnych opracowań na temat diety, a grupy krwi, trochę praktykowałem, nie głupie to to

pamiętaj tylko, czego byś nie jadł jedz mniej, a częściej - czyli zamiast standardowych 3 dużych posiłków - śniadanie obiad kolacja, zjadaj 5 - śniadanie, drugie śniadanie, lunch, obiad, kolację

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...