Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dobra. A jakie będzie najlepsze ćwiczenie na nogi w domowym zaciszu ? Bo plecy to ja moge wyrabiać bo mam pewnego rodzaju "rzecz do podciągania sie" czyli górny parter domu jak sie zchodzi po schodach to sie chwytam podłogi i podciągam. tylko u mnie z tym podciąganiem jest raczej źle bo nie zrobie wiecej podciągnieć niż 6-7

Link to post
Share on other sites

podciągnieć niż 6-7

To akurat jest okej.

 

Na nogi przysiady. Weź plecak, wypakuj go czymś ciężkim (bez przesady, zacznij od 5kg) i rób przysiady - plecy prosto, ręce do przodu.

 

http://kulturystyka.pl/trening-armstronga-na-poprawe-wyniku-w-podciaganiu-na-drazku/

Zajmij się tym.

Pompki, drążek i dorzuć przysiady po drążku. Do tego solidna dieta i tyle w zupełności Ci wystarczy.

Link to post
Share on other sites

W tym rzecz że ja będe stosował nachwyt bo to jest na plecy a podchwyt na bica

I myślisz że podchwytem pracuje sam biceps? 50kg bicepsem podciągniesz? :)

Podchwytem -większą- część pracy pleców przejmuje biceps w porównaniu do nachwytu - gdzie też pracuje ale zdecydowanie mniej.

 

Poza tym, jak chcesz mieć bicepsy to rób też podchwyt albo dołóż machanie hantlami (nie za dużo, 2-3 serie wystarczą)

Link to post
Share on other sites

Z animali konsumowałem tylko flexa, którego musiałem w połowie przerwać przez problemy gastryczne (niezwiązane) i przyznam, że robił robotę.

 

znajomy mi gadał że goryl (zwierze, nie ochroniarz ) tak "prosto z mostu" może wycisnąć 150 kg - prawda?

Goryle są silne, więc nie jest to wykluczone.

Swoją drogą, 150kg to nie jest też przełomowy ciężar jak na człowieka - tyle, że wymaga czasu i treningu.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Właśnie podchwytem robie spokojnie ponad 10 podciągnięć. Dzisiaj zrobie test ile max podchwytem zrobie podciągnięć i napisze.

 

To strasznie słabo, zwłaszcza, że podchwytem jest łatwiej niż nachwytem. W wieku dojrzewania powinieneś więcej odpoczywać niż ćwiczyć, ale być aktywnym ;) Mnie własnie w wieku 14 lat wywaliło w górę (I to sporo - całą pierwszą klasę gimnazjum miałem 165cm. Pod koniec drugiej - 177, i dalej rosnę), i w wieku 14 zacząłem ćwiczyć.

Gdybym był tobą nie bardzo zajmowałbym się machaniem ciężarami. Zająłbym się bieganiem, które w tym wieku jest po prostu zdrowe. Przez nie zwiększysz wytrzymałość swojego ciała, wyciągnie cie w górę, wzmocnisz nogi, brzuch, wyćwiczysz postawę, dobry oddech. To podstawa do późniejszego ćwiczenia z ciężarami ;)

Dietą się nie przejmuj. Jedz to na co masz ochotę, w końcu dopiero dojrzewasz. W tym wieku bardzo łatwo dojść do odpowiedniego wyglądu bez diety i suplementów.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oj bredzisz bati.

 

10 podciągnięć to nie słaby wynik, szkolne rekordy to średnio 16-17 powtórzeń.

Okres dojrzewania to najlepszy okres do wzrostu mięśni szkieletowych.

Od biegania nie wzmocnią się mięśnie (wzmocnią marginalnie).

Jak będzie jeść co chce i nie będzie w tym tego co potrzeba - to nie urośnie ani nie zwiększy wytrzymałości.

 

Reszta w porządku.

Link to post
Share on other sites

Z animali konsumowałem tylko flexa, którego musiałem w połowie przerwać przez problemy gastryczne (niezwiązane) i przyznam, że robił robotę. Goryle są silne, więc nie jest to wykluczone. Swoją drogą, 150kg to nie jest też przełomowy ciężar jak na człowieka - tyle, że wymaga czasu i treningu.

tylko tyle że goryl nie bierze supli, koxu itp.

znajomu mówił mi że ludzki kręgosłup to porażka ewolucji -prawda?

Link to post
Share on other sites

tylko tyle że goryl nie bierze supli, koxu itp.

Mylny stereotyp. Koks, koksem nie każdy ładuje sobie strzykawki a już na pewno nie potrzeba tego żeby wyciskać 150kg ot tak.

Suple to skrót od suplement diety - zamiast jeść rybę połkniesz kapsułkę omega3, zamiast mieścić w siebie 3 kotlety wypijesz shake białkowy - na tym to polega, nie obrośniesz w mięśnie ani nie zdobędziesz siły tylko jedząc pigułki.

 

Do tego potrzeba treningu i czasu (czasem nawet lat) a suplementy w większości przypadków poprawiają tylko regenerację.

Nie mówię, że wszystkie - ale większość sprowadza się do jednego - szybszej i skuteczniejszej regeneracji.

 

Goryl za to je banany i jest zawsze napompowany potasem - stąd ta siła na zawołanie;)

A z tym kręgosłupem to już jakieś bajki plecie.

Link to post
Share on other sites

przyznam, że robił robotę.

Flex to straszna kupa :)

 

A skład to w google bo trochę tego tam jest , jem od dzisiaj.

Myslalem, ze sie pytasz czy warto kupic.

Nie bede za Ciebie googlowac zeby powiedziec Ci czy dziala :)

 

znajomu mówił mi że ludzki kręgosłup to porażka ewolucji -prawda?

A to czemu?

Goryle maja bardzo podobnie zbudowany kregoslup, tyle ze sa w stanie go instynktownie nie nadwyrezac tak jak to ludzie maja w zwyczaju.

Zauwaz ze male dzieci, jezeli przybieraja posture do przysiadu to maja ja idealna.

Z wiekiem czlowiek sie "rozleniwia" i nabiera zlych nawykow.

Gdyby kregoslup byl kiepsko skontruowany to nie byloby rekordow w martwym ciagu bo wszyscy by sie lamali.

 

Suple to skrót od suplement diety

Bardzo mnie bawi jak malolaty stawiaja suple i koksy na tej samej polce wysmiewajac ludzi :D

Link to post
Share on other sites

Flex to straszna kupa

E tam, jak brałem to po 2 tyg przestały mi kości strzelać i nie miałem tak suchych stawów.

Ale strasznie mi siadł na żołądku.

 

Teraz nie wiem czy kończyć paczkę czy kupić jeszcze jedną dla pełnej kuracji... albo iść wreszcie do lekarza bo na przeskakujący nadgarstek póki co nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

znajomy mi gadał że goryl (zwierze, nie ochroniarz :wariat: ) tak "prosto z mostu" może wycisnąć 150 kg - prawda?

Nie wiem. Nigdy nie widziałem na siłowni goryla.

 

Zauwaz ze male dzieci, jezeli przybieraja posture do przysiadu to maja ja idealna. Z wiekiem czlowiek sie "rozleniwia" i nabiera zlych nawykow. Gdyby kregoslup byl kiepsko skontruowany to nie byloby rekordow w martwym ciagu bo wszyscy by sie lamali. Bardzo mnie bawi jak malolaty stawiaja suple i koksy na tej samej polce wysmiewajac ludzi :D

Przecież kręgosłupa nie używa się tylko do przysiadów i martwego ciągu. Wystarczy spojrzeć, ilu ludzi ma problemy z kręgosłupem. Człowiek chyba jeszcze do końca nie doewoluował do wyprostowanej pozycji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...