Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pewnie, że lepiej żarcie ogarnąć, ale zatankować trochę białka z proszku między posiłkami nie zaszkodzi. Mój trening zamyka się w ok 1h i 15 min. Treningi po 2h i więcej nie sprzyjają budowaniu mięśni, bo ciężko zapobiegać katabolizmowi przy tak długim wysiłku. Zresztą nie wiem, co miałbym robić na siłce 3 h, już pomijając, że by mi żona żyć nie dała, gdybym 3 razy w tygodniu targał klamoty przez 3 h.

Link to post
Share on other sites

Dobre też będzie jak sobie staniesz palcami na podwyższeniu i będziesz się podnosił łydką (wznosy łydek bodajże się to nazywa). Świetne ćwiczenie na łydki.

Fajnie by też było gdybyś się podciągał podchwytem - na biceps, również plecy ale te załatwiasz swoimi ćwiczeniami.

Nie widzę też silnej pracy brzucha w tych ćwiczeniach - można dorzucić, także na drążku, wznosy kolan a potem całych nóg, pracują wtedy także mięśnie stabilizujące których zadaniem jest stabilizowanie tułowia przy naszych wznosach, bo gdy się bujamy to gó**o wyjdzie a nie profity.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

Przysiady chociaż dorzuć. Albo co drugi trening wrzuć.

 

O dziwo, w programie tego nie ma. Nawet sam chciałem od siebie dodać, ale przygotowuję się do maratonu, więc fakt, że nie obciążam zbytnio "czwórek", jakoś mi nie przeszkadza.

Na koniec każdego treningu staram się robić Tabata kettlebell swings, a w dni nietreningowe (1-2 razy w tygodniu) przysiady z wyciskaniem hantli też Tabata - myślę, że wystarczy...

 

Program robię jako odskocznię od standardowego:

 

A:

przysiad

wyciskanie płaskie

podciąganie podchwytem

 

B:

martwy ciąg

wyciskanie stojąc

pompki na poręczach

 

Więc większość Waszych postulatów mam obskoczone :D.

 

 

Łydki trenowałem z 5 razy w życiu i powiedzmy, że są daleko na liście moich priorytetów :).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites
Łydki trenowałem z 5 razy w życiu

To możesz je trochę ruszyć, bo będą nieproporcjonalne do reszty, chyba że masz naturalnie duże łydy.

 

Aktualna forma:

9a9249600ea4.jpg

W połowie sierpnia robię przerwę na urlop, ale od września zasuwam i dorzucam białko do "diety". Mam nadzieję, że dodam troszkę suchego mięśnia.

Edytowane przez Player1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Player1 to łatwo widać. Ja na przykład mam 19 lat, a każdy kilogram od zawsze jest mi ciężko zdobyć. Ważę 70 kg i każdy kilogram jest niesamowicie ciężki dla mnie do zdobycia - typowo chudy jestem, naturalnie. 

 

Mnóstwo kolegów w moim wieku natomiast, odżywiając się podobnie do mnie, ale w dużo mniejszych ilościach, ważą po 85-90 kilogramów - endomorficy.

 

Są też ludzie których znam od dziecka - zawsze sprawni, zawsze idealna waga, zawsze łatwo wszystko przychodzi w sportach itd itp, to mezomorficy.

 

Najlepiej sobie przypomnieć wiek kilkunastu lat i pomyśleć, czy było się zwykle jednym z grubszych czy jednym z chudszych wśród kolegów.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już faktycznie miałbym swoją budowę przypisać do którejś z tych grup to najwyraźniej jestem ektomorfikiem. Raczej szczupła budowa a przybieranie na wadze idzie powoli. Tylko że ja nie staram się przybrać na wadze za wszelką cenę. Jem przyzwoicie i tyram na siłce na tyle na ile mnie stać. Co zbuduję to moje. Nie widzę sensu w pakowaniu w siebie żarcia na siłę tylko po to, żeby ważyć 1 czy 2 kg więcej, bo waga jedno a obwody mięśni i proporcje to drugie. Często osoba ważąca mniej ale mająca lepsze proporcje (np. szerokość barków do obwodu w pasie) wygląda lepiej niż cięższy chłop zalany tłuszczem.


Post pod postem ale ... to. Przedwczoraj doszła przesyłka z paszą i paroma dodatkami. Człowiek stary a cieszy się jak dziecko na święta  :P.

c19e76549224.jpg

Czekolada już przetestowana, jak najbardziej polecam, zarówno smak jak i rozpuszczalność b. dobre. Objawów żołądkowych brak.

 

I żeby nie było, że samymi odżywkami człowiek żyje: klasyka śniadania czyli owsianka z 2 białkami jaj, masłem orzechowym i bananem, kto nie zna, niech spróbuje.

cd1d93cb8f5d.jpg

 

/ nie przeklinaj / worm

Edytowane przez worm
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fajnie jak sie wchodzi i kazdy sluzy rada, ale jak sie zaczyna gadanie i krytykowanie innych to jest smieszne.

 

Ten nie robi tego, ten robi to za krotko, ten je tak, ten wyglada tak... Kazdy jest inny kazdy inaczej wyglada nie znasz goscia nie wiesz jak wyglada nie wiesz jaka ma diete a go pouczasz ze cos zle robi...

 

Teraz moda na zapalonych sportowcow zamowi torbe bialka, kupi 2 sztangielki po 10 kg i poucza wszystkich do okola co jesc i jak cwiczyc.

 

Gorzkie zale, ale taka prawda.

Link to post
Share on other sites

Ale że pijesz do czego? Zawsze znajdzie się paru znawców, na każdym forum i na każdy temat, tego nie da się uniknąć w internecie. Na szczęście po to są bardziej doświadczeni użytkownicy, żeby ewentualnie porady udzielane przez takiego znawcę zweryfikować i wypunktować głupoty, jeśli jakieś prawi. A co do torby białka i hantli po 10 kg... ja właśnie zaczynałem od skręcanych 12 kg hantli, ale to było gdzieś 20 lat temu i siłowni było wtedy jak na lekarstwo no i te miejsce wyglądały trochę inaczej niż teraz...

Link to post
Share on other sites

Jeśli przy okazji szarpiesz dużo żelaza i nie masz, ekhem, problemów gastrycznych, to śmiało można próbować :D. Oczywiście, że się zalejesz, ale łatwiej zrzucić sadło niż załadować mięsień.

Wiesz, to jest dieta dla Amerykanów, żeby za dużo nie musieli myśleć, poza tym raczej dla nastolatków niż ludzi po 30-tce.

 

Rippetoe teraz wygląda tak:

maxresdefault.jpg

 

 

Więc widać, że spinki na % BF raczej nie ma :D.

 

 

Ale jak dźwigał, wyglądał tak:

 

http://www.directlyfitness.com/store/wp-content/uploads/2012/05/mark-rippletoe.jpg

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

 

 

Adille, a dla ektomorfika coś masz ?

 

Dla ektomorfikow jest McDonalds :D czasami zazdroszcze jak widze ludzi na dietach po 5k kalori zaczynaja dzien od platkow owsianych i 4 tostow z maslem orzechowym... Koncza dzien na pizzy

 

 

 

Prawie 4 litry mleka dziennie
 

 

Czlowiek sie zmutowac moze po takiej dawce 'mleka' (hormony,chemia,sztuczne nawozy)

 

Wystarczy pomyslec ze mleko jest sztuczne i coraz wiecej opini ze nie jestesmy w stanie go przyswoic. Nawet gdy mama mowi pij mleko zdrowe kosci bla bla to ilosc wapnia w tym mleku jest znikoma i slabo przyswajalna dla organizmu... 

Link to post
Share on other sites

Wystarczy pomyslec ze mleko jest sztuczne i coraz wiecej opini ze nie jestesmy w stanie go przyswoic.

 

Ojej, ja w LO piłem minimum 1 litr mleka dziennie (bo lubię, nie dla jakiejś ideologii), nie świecę w ciemnościach, nie choruję, żyję jakoś, a jak piłem mleko i zacząłem targać żelazo, to z 64 kg przy wzroście 184 cm zrobiłem w pół roku 82 kg i to przy całkiem przyzwoitej jakości, choć oczywiście część z tego trzeba było zrzucić. Ale pamiętam, że żarłem muesli o 23 przed snem :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tez pilem mleko i nie twierdze ze wypici szklanki zaraz zle na to wszystko wplynie, choc zawsze do wszystkiego jest zasada wszystko jest dobre z umiarem. 

 

Rownie dobrze ja moge powiedziec ze pije pol litra wodki dziennie i watpie bym mial jakies problemu po roku.

 

Ale zycie nie trwa do 40tki, jesli sa badania potwierdzajace szkodliwosc mleka tym bardziej teraz gdzie to sama hemia i sztuczne hormony ktorymi faszeruje sie krowy trzeba po prostu zwracac uwage. Witaminy i odpowiednie dawki mikroskladnikow wplywaja na nasz rozwoj. Mowiles o 4-litach mleka, nie warto zeby ktos teraz polecial i zacza pic mleko gdzie ewidentnie nie jest ono do konca zdrowe dla nas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...