Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

http://www.body-fact...read.php?t=7862 <-jeśli ktoś ma chwilkę czasu to polecam
 
 
Nie przeczytałem jeszcze całości (skończyłem na przysiadach), ale już po pierwszych kilku punktach można śmiało stwierdzić, ze kawał rzetelnego tekstu, który KAŻDY ćwiczący na siłowni powinien przeczytać niezależnie od swojego stażu i posiadanej wiedzy. Dzięki Maniek.
Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

o to dokładnie chodzi, jak się potem złapiesz za ciężkie ćwiczenia to kręgi mogą powędrować, gdzie nie trzeba

Zawsze mozna zrobic przysiady przed martwym to plecy wroca do normalnego stanu ;)

haha, cały dzień.

1400 kcal na caly dzien? To ile Ty chlopie wazysz? 40kg przy 155 wzrostu?

Jak u was forma ?

3 tygodnie przerwy. Wpierw zrobilem sobie tydzien przerwy zeby sie zregenerowac bo bylem blisko przetrenowania, a potem zachorowalem. Po prostu bosko. Choc spadkow nie mam duzych, troszke moze obroslem fatem (bedzie 14 - 15%), ale zaczynam redukcje. Zredukuje sie do 9 - 10% i znowu masa. Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Ja przy 178cm i 83kg na masie zjadalem na raz 1150 kcal i tak trzy razy dziennie. Dla mnie 1500 kcal to wartosc glodowa.

Przy takim wzroscie i masie dla Ciebei tez bedzie to wartosc glodowa. Kalorii obcina sie na redukcji 300 a nie wiecej, bo inaczej pospalasz miesnie i jak schudniesz bedziesz wygladal jak chudy grubas. Poza tym trzeba cwiczyc, bo cwiczenia najlepiej podkrecaja metabolizm i zaden spalacz fatu tego nie da.

Link to post
Share on other sites

Jakiś specyfik na pomoc w redukcji ? Czas na sport mam co 2 dni. Reszte spędzam w pracy.  W grę wchodzi bieganie, rower.

Teraz zacząłem dietę dukana, może i ma wady ale z 3 tyg można pociągnąć na samych twarogach i mięsie. 

Jeśli masz dopiętą dietę i czujesz, że już wyciągnąłeś ile mogłeś to może jako pierwszy spalacz (jeśli nic wcześniej nie brałeś) weź Machine Man Burner'a. Nie ma co atakować wyższych półek by cwaniutki organizm się nie przyzwyczaił za szybko :)

Link to post
Share on other sites

Teraz spalacze to generalnie lekka lipa jest. Same srodki pochodzenia naturalnego. Kofeina, kapsaicyna, zielona herbata, gorzka pomarancza itd. Polecam zobaczyc sklad. Zamiast wydawac na nie mase kasy lepiej wypic kawe i uzyc troche wiecej odpowiednich przypraw.

Link to post
Share on other sites

Wiekszosc zdrowych rzeczy bedzie wymagac gryzienia.

Nie wiem jak dlugo masz aparat, ale ja mialem i powiem Ci ze boli tylko na poczatku. Potem tylko dziasla swedza wiec da sie przezyc i nie trzeba moim zdaniem jakos znaczaco zmieniac diety.

Gdybys jednak musial to ryz nie wymaga specjalnego gryzienia, kasza, jak rozgotujesz brokuly i inne warzywa to tez nie wymagaja. Mieso mozna kroic w drobne kawalki. Mozna tez robic sobie ryz/rozgotowany makaron z serkami wiejskimi. Orzechow nie zjesz wiec kup jakies dobre oleje nierafinowane, niefiltrowane i zimnotloczone.

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, ze spalacze tluszczu przydaja sie dla osob ktore nie maja nadwagi. JAk ktos ma nadwage, albo jest wrecz otyly to sama dieta z cwiczeniami bedzie wystarczajaca. Dopiero pozniej, jak sie chce zejsc ponizej naturalnego poziomu tkanki tluszczowej spalacze sa przydatne.

Link to post
Share on other sites

Witam.Ból podczas jedzenia miną,ale aparat nadal mi przeszkadza.Mięso,które było moim podstawowym źródłem białko sprawia mi trudność w jedzeniu.Zastanawiam się nad zakupem odżywki białkowej,ale jestem młody i nie chce sobie zakwasić organizmu.Choć mięso mogę zastąpić innymi produktami np.nabiał albo jakieś warzywa,które mają dużą zawartość białka.

Link to post
Share on other sites

Odżywka białkowa może zastąpić jeden posiłek ale nie może stanowić jedynego źródła białka. Zrób sobie kurczaka w sosie, tak żeby był miękki. Nigdy nie miałem aparatu więc nie wiem jakie to uczucie i przez co musisz przechodzić. Dorzuć jakieś szynki, sery, jogurt grecki, jaja, twaróg.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pił ktoś, warto? jaki smak polecacie?

Przerobiłem jedno opakowanie o smaku karmelowym. Jest jak najbardziej ok, choć waniliowy, przynajmniej w przypadku WPC, jest moim zdaniem lepszy, robi się minimalna piana, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić. Za tą cenę, o ile nie walą w bolca ze składem, nic ino brać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...