Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam 169cm wzrostu, ważę 62kg i ćwiczę od 3 miesięcy. Jestem obecnie w okresie dojrzewania, nie ćwiczę zbyt dużo, robię tylko biceps i klatke co drugi dzień. Gram w piłke nożną, jestem napastnikiem i staram się być coraz to silniejszy, żeby przepychać obrońców. Jestem szybki i takie przepychanie na pełnej szybkości wymaga również dobrego trzymania sie na nogach. Polecicie jeszcze jakieś ćwiczenia na równowagę?  

Ćwiczę w domu. Posiadam hantle i obciążniki na nogi. Obciążników nie używam za bardzo może one coś pomogą?

Link to post
Share on other sites

Może właśnie jakieś ćwiczenia z obciążnikami na nogach. Wymachy, podnoszenie kolan itp. Dodatkowo np. ćwiczenie na „równowagę" i nogi to tzw. pistolety. Potem możesz dodać obciążenie.

 

Link to post
Share on other sites

Możliwe, ja od nicnierobienia i siedzenia na du**e przy kompie już mam „zniszczony" kręgosłup także...i don't care.

Mam to samo ale ćwiczenia trzymają mnie w jednym kawałku ;)  Dłuższa przerwa w treningu skutkuje bólem w plecach także minimum 5 razy w tyg muszę coś robić.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dochodzi się spokojnie do wykonywania przysiadów na jednej nodze to na pewno nie niszczą kolan. Chyba, że wykonujemy je pierwsze spadając w dół i krzywiąc się strasznie włączając w to kolano skręcone do środka, i podobnie do góry z tym, że zamiast spadać w dół odbijamy się jak na trampolinie. Wtedy na pewno nie wyjdzie z tego nic dobrego.

Link to post
Share on other sites

Od kiedy w pilce noznej mozna sie przepychac i walic obroncow z bara?

 

 

Od zawsze :P

 

Rada ode mnie: zrób sobie klatke jak goryl, a zostaw nogi patykowate, to zobaczysz swoje przepychanie :D Jako, ze grasz w piłkę, to priorytetem raczej są nogi/brzuch, a dopiero potem klatka i łapy. Popatrz na piłkarzy pokroju np Aguero. Wzrost ~170cm, przepycha największych, bo nie dość, że ma niżej niż wysocy piłkarze środek ciężkości, to jeszcze jest ubity i bardzo dobrze trzyma się na nogach :P

Link to post
Share on other sites

Może i nogi mam trochę patyczakowate, ale jak trzeba strzelić z daleka (30-35m) to coś o tym wiem ;) Postury jestem troche jak Cristiano Ronaldo, no tylko, że jak już wspomnialem jestem niższy i mam chude nogi ;/

http://img.theepochtimes.com/n3/eet-content/uploads/2014/09/11/454147112-676x450.jpg

Edytowane przez shine31
Link to post
Share on other sites

Nawet kolarze robia poza sezonem przysiady ze sztanga... Miej na uwadze to, ze im wiecej miesni tym trudniej je natlenic i szybciej sie meczysz. Dlatego niezbyt rozsadne jest by pilkarz mial niewiadomo jakie lapy, bo one mu nie sa do niczego potrzebne, a natleniac je trzeba. Raczej powinienes sie skupic na treningu nog tak zeby moc - gdy potrzeba - przyspieszyc wystaczajaco by zostawic obroncow za soba lub dobiec do pilki. To sie robi wyciskajac zelastwo i cwiczac interwaly. Nogami, nie rekoma.

Link to post
Share on other sites

Ja żadnych sterydów nie bióre, nie biore również żadnych Carbo czy jak to tam sie nazywa. Łapy mi sie zbyt szybko nie rozbudują, ja w sobie poczuje tylko wiekszą siłe. Przysiadów też specjalnie dobrze nie robie , pupę dociągne na wysokość kolan, ale dalej nie dam rady, na dwóch nogach oczywiście na jednej to w ogóle nie dam rady.. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja żadnych sterydów nie bióre, nie biore również żadnych Carbo czy jak to tam sie nazywa.

 

Chwała Ci za to jesteś już na dobre drodze ;) 

 

 

 

Postury jestem troche jak Cristiano Ronaldo,
 

 

CR 7 ma typową budowę atlety i bardzo ale to bardzo dobrze zbudowane nogi ;) 

 

 

 

Od kiedy w pilce noznej mozna sie przepychac i walic obroncow z bara?

 

Od zawsze, wiem bo grałem, kiedy jest się przy piłce to walka bark w bark jest bardzo często, a grać grałem 11 lat piękne czasy

ale już zakończone ^^

 

 

 

Jestem obecnie w okresie dojrzewania, nie ćwiczę zbyt dużo, robię tylko biceps i klatke co drugi dzień
 

 

 Robisz najgłupszą rzecz jaką możesz robić grając w piłkę nożną, raz że nie potrzebujesz dobrze rozbudowanej klaty i łap bo w grze to tylko przeszkadza bo musisz je napędzić większą ilością tlenu po przebiegnięciu 100m będzie zadyszka. Jak chcesz wielką klatę i łapy to adresem dla Cb będzie kulturystyka a nie boisko. 

 

 

 

jestem napastnikiem i staram się być coraz to silniejszy, żeby przepychać obrońców.

 

Jesteś napastnikiem czyli musisz być zwinny i szybki do tego całkiem dobrze zbudowany oraz skoczny żeby wygrywać główki bo wieżowcem to nie jesteś, typowe treningi kulturystyczne u Cb odpadają to Ci powiem z miejsca, na Twoim miejscu na początku zacząłbym od podzielenia sobie 3/4 miesięcy na cykle przygotowawcze, w 1 cyklu siła i sylwetka(oko półtora miesiąca do 2 na cyklu delikatnie masowym), 2 cykl kondycja + wytrzymałość (tutaj zaczniesz się rzeźbić bo zwiększy się ilość aerobów oraz interwałów) 3 cykl szybkość, ten cykl wymaga od Cb całkowitego braku siłowni bo siła + szybkość się nie skaluje można być albo szybkim albo wielkim i nabitym, Ty musisz być atletą ;) 

Na siłowni skupić się na treningu typowo siłowym np 5/3/1 lub inny trening z trójboju siłowego z ciągłym progresem ciężaru czemu taki trening ? Bo skupia się na wzroście siły niewielkim wzrostem obwodów oraz masa nie musi iść cały czas do przodu może być stała. 

2 cykl to bieganie tzw tempówek(Interwałów) oraz tlenów (np 3x20 min) żeby maksymalnie zwiększyć wydolność płuc, wstawić do tego ćwiczenia ogólnorozwojowe które skupią się na zwiększeniu siły wybicia i żebyś skakał coraz wyżej. 

 

3 cykl to zwiększanie szybkości czyli biegasz sprinty i trenujesz reakcję. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obecnie jestem w pierwszej gimnazjum. Ja ogólnie jestem dość szybki, wytrzymałość też mam nawet dobrą mój ostatni czas na 1000m to 3.15min. wydaje mi się, że dobry. Moja wytrzymałość jest dość specyficzna, bo nawet gdy już jestem wycieńczony to w każdej chwili mogę pobieć maksymalną prędkość zwlaszcza za piłką.  


A z jakim obciazeniem te przysiady robisz?

Nie robie przysiadów ;p tylko tak próbowałem

Link to post
Share on other sites

W twoim wieku nie powinno się jeszcze robić treningów typowo wydolnościowych(nie mówię tu o dystansie 1000m), ani nie powinieneś przesadzać z ciężarami lepiej zainteresuj się jak progresować do pistoletów/przysiadów na jednej nodze dzięki czemu poprawisz tez trochę balans i koordynacje ruchową.

Link to post
Share on other sites

Z ciężarami raczej nie przesadzam, z ćwiczeniami też. Ja robie kilka powtórzeń 8kg, w pozycji wyprostowanej-stojącej, a potem  kilka 6kg w pozycji wyprostowanej-siedzącej. Po tym plan ze strony 100pompek.pl ;) Myślę, że to nie przesada

Link to post
Share on other sites

Nie rób stu pompek, bo jest to bezsensu. Do przepychania nie jest Ci potrzebna ani duża wydolność mięśnia, ani duża masa tylko duża siła, więc tak jak pisał poprzednik najlepiej treningi typu 3x10s/5x5s oczywiście jesli musisz robić coś na klatę to skorzystaj z jakiejś trudniejszej wersji pompek typu pompki nierówne(1 ręka na ziemi, a druga na piłce)

Edytowane przez Szczyrczek 11
Link to post
Share on other sites

Miej w treningu na uwadze stawy. Na nogach szczególnie musisz mieć zachowaną równomierność między mięśniami. Jesteś bardzo młody. Uważaj żeby się nie zajechać bo pewnie trenujesz również w klubie. Choć pewnie po czasie sam zauważy ale dobrze byłoby , aby trener wiedział , że ćwiczysz. 

Od kiedy w pilce noznej mozna sie przepychac i walic obroncow z bara

Wtedy kiedy piłka nie jest jeszcze wygrana przez zawodnika. Poza tym obrońcy łapią za koszulkę, przytrzymują za ramiona, barki czy ręce. Utrzymanie się na nogach tak by utrzymać przy sobie piłkę to często nie lada sztuka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...