Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

takie same mam na półce, zawartość kakao w kakale to ok 30% o ile mnie pamięć nie myli nie żeby to było coś złego czystego kakao nie da się jeść, natomiast to co dostajemy w formie proszku to już daleko idąca obróbka i sporo dodatków
 A skad wiesz ze 30%? Ciekaw jestem gdzie to jest napisane. Ogolnie to orzechy same z siebie zawieraja wegle. Popatrz na nerkowce czy migdaly. Nie jest zatem dziwne ze i kakao je zawiera.
Link to post
Share on other sites

gdzieś czytałem o tej zawartości kako w kakale, nie mogę teraz znaleźć gdzie, natomiast tak, są ale ile z tego cukrów, a ile w produktach... http://www.straganzdrowia.pl/pl/p/Ziarna-kakaowca-100g/1881

 

 

 

Jaki trening na mięśnie brzucha wykonujecie?

 

teraz nic, bo się znowu byczę, ale normalnie to:

 

 

 

Przysiady i martwy ciąg.
 

 

potem spiętki na ławeczce pochyłej i na koniec to:

 

 

 

wznosy prostych nóg w zwisie na drążku
 
Link to post
Share on other sites

ja w zasadzie zawsze wydycham w fazie koncentrycznej ćwiczenia, czyli w tym przypadku - wydech w górę - wdech w dół

wyjątek stanowią wyprosty tułowia na "koziołku" gdzie trzeba się tak "zwinąć", że jest to dla mnie nieosiągalne z powietrzem w płucach

Link to post
Share on other sites

Pomecze was pytaniami

 

Po 1 jak wazne jest przestrzeganie kalorycznosci i rozlozenia makroskladnikow w diecie przy redukcji? Jezeli np zjem o 500kcal mniej czy wiecej bialka niz ryzu to szanse na redukcje maleja?

 

 

Po 2 czy trening silowy rowniez spali tluszcz czy tutajkupiamy sie na cardio oraz interwalach?

 

 

Po 3 jakie witaminy wedlug was powinno sie przyjmowac? Obecnie biore multiwitamine oraz 2 kapsulki omega 3. Warto cos do tego dodac? Cynk? Tylko podobno jest slabo przyswajalny w tabletkach.

 

 

4 czy goraca kapiel po treningu jest wskazana czy wrecz odwrotnie? Mam na mysli napuszczenie goracej wody do wanny. Koszt wody nie graja roli gdyz mam wliczona w czynsz mieszkania.

 

5 w jaki sposob zmaksymalizowac regeneracje? Wiadomo - dobra micha i 7,8 godzin snu ale czy mozna cos do tego dodac?

 

 

6 czy przed treningiem warto pobawic sie foam rollerem? Zawsze po treningu walkuje miesnie ale czy robic to przed?

 

7 czy spalacz tluszczu to hit czy mit. Zdania sa podzielone a jednak produkt jest w sprzedazy. Warto sie tym zainteresowac czy strata kasy?

 

Mysle ze to na tyle. Dzieki!

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Tez tak robie. To bardziej naturalne wdychac przy ekscentrycznej mi sie wydaje.

Po 1 jak wazne jest przestrzeganie kalorycznosci i rozlozenia makroskladnikow w diecie przy redukcji? Jezeli np zjem o 500kcal mniej czy wiecej bialka niz ryzu to szanse na redukcje maleja?

Kalorie z bialka odchudzaja bardziej. Zreszta przy redukcji wskazane jest jesc wiecej bialka niz na masie. Ale znowu bez przesady. A przy jednorazowych wyskokach nie ma to wiekszego znaczenia. Jak sie zacznie robic regola to sam zobaczysz jak dziala.

 

Po 2 czy trening silowy rowniez spali tluszcz czy tutajkupiamy sie na cardio oraz interwalach?

Oczywiscie ze spali. Np takie przysiady to sa w zasadzie interwaly. Ciezke przysiady podnosza puls do 90% HR lub wyzej. Oczywiscie machajac lapkami ciezko bedzie cos spalic. Duze grupy miesni sa tutaj kluczowe.

Po 3 jakie witaminy wedlug was powinno sie przyjmowac? Obecnie biore multiwitamine oraz 2 kapsulki omega 3. Warto cos do tego dodac? Cynk? Tylko podobno jest slabo przyswajalny w tabletkach.

Cynk to mineral, a nie witamina. Z witamin ja biore tylko troche C, B complex do magnezu zeby przyswajalnosc zwiekszyc i D3. Ta ostatnia warto brac jak masz mala ekspozycje ciala na slonce lub stosujesz kremy z filtrem. Reszty witamin nie ma sensu moim zdaniem. Ogolnie skup sie na witaminach i mineralach z jedzenia. Co do suplementacji mineralow to ja biore cynk, magnez, potas, chrom z jodem, wapn, selen (jest w rutinacei) i to tyle. Omege 3 w kapsulkach tez biore. 9 tabletek dziennie czyli 9g.

4 czy goraca kapiel po treningu jest wskazana czy wrecz odwrotnie? Mam na mysli napuszczenie goracej wody do wanny. Koszt wody nie graja roli gdyz mam wliczona w czynsz mieszkania.

Rozluznia, poszerza naczynia krwionosne ulatwiajac transport skladnikow. Moim zdaniem pomocna. Moze jedynie zwiekszac stan zapalny, ale jak nie masz niewiadomo jakich urazow to nie bedzie szkodzic.

5 w jaki sposob zmaksymalizowac regeneracje? Wiadomo - dobra micha i 7,8 godzin snu ale czy mozna cos do tego dodac?

Pewnie mozna, ale najwieksze efekty daja wlasnie micha i sen. Reszta to juz kosmetyka ocierajaca sie o placebo.

6 czy przed treningiem warto pobawic sie foam rollerem? Zawsze po treningu walkuje miesnie ale czy robic to przed?

A to ich nie rozluznia? Rozluznianie przed treningiem nie jest chyba wskazane.

7 czy spalacz tluszczu to hit czy mit. Zdania sa podzielone a jednak produkt jest w sprzedazy. Warto sie tym zainteresowac czy strata kasy?

Moim zdaniem kit. Tzn dziala, ale mozna to samo uzyskac z michy. Popatrz na skladniki spalaczy i zastanow sie dlaczego by tego nie dodac do jedzenia po prostu. Kapsaicyna = chilli, chrom, zielona herbata (mozna kupic w tabletkach osobno to bedzie taniej), cynamon, imbir, kofeina, witaminy i mineraly...
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 czy spalacz tluszczu to hit czy mit. Zdania sa podzielone a jednak produkt jest w sprzedazy. Warto sie tym zainteresowac czy strata kasy?

 

powiem tak miałem styczność z tańszymi odpowiednikami na Polskim rynku i działają słabo, raz na oko tydzień przyjąłem jedną z mocniejszych substancji na naszym rynku i nie polecam ze względu na silne bóle nerek i wątroby, każda mocniejsza substancja działa w ten sposób że jest straszny ból.  

Działać działa ale raczej nie polecam ;) 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Ciekawe co przyjales, bo obecnie wszystko jest slabe takie ze dzieci by to mogly jesc w ilosciach niemalze dowolnych. Jedyna substancja ktora odpowiada za negatywne skutki uboczne i sprawia ze nei mzona za duzo tego jesc to kofeina. Ja po prostu jak jem 600mg kofeiny w tabsach to musze to robic do posilku, bo na pusty zoladek mnie mdli.

A cala reszta skladnikow szalu nie robi. Kiedys byly skuteczne preparaty, ale juz sa zdelegalizowane.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ciekawe co przyjales, bo obecnie wszystko jest slabe

 

Aktualnie zakazali sprzedaży na terenie Europy, Kanady i jeszcze czegoś powodowało masę negatywnych skutków, ja dostałem jedną z ostatnich paczek z magazynu ale nie dokończyłem opakowania bo zwyczajnie czułem się fatalnie nie ważne czy jadłem nie jadłem trenowałem lub nie trenowałem. 

Link to post
Share on other sites

nie wiem co to junk food, nie znam się temu pytam...

 

 

sprawdziłem dziękuje już wiem że nie... 

 

czyli lepiej takie zwykłe kupić  + rodzynki i orzechy ? 


Co myslicie o bulce grachance? Edytowane przez Ejzo12
Link to post
Share on other sites

W zeszłym tygodniu podszedłem do redukcji po raz nty z Insanity

 

W piątek  Max Interval Conditioning

Sobota Max Interval Circuit

Niedziela Max Interval Plyo

Poniedziałek - nie miałem już siły

Wtorek - Pure Cardio

Środa - wolne

Czwartek Max Interval Conditioning

Piątek Max Interval Circuit

Sobota Max Interval Plyo

Dziś - w planach Max Interval Sports Trainung

 

Z każdym dniem ulepszałem dietę i na chwilę obecną wygląda tak:

 

Pierwszy posiłek jajecznica z dwóch jajek + 2 plastry szynki usmażone na łyżce oliwy z oliwek, 2 kromki chleba pełnoziarnistego lub pumpernikla

Następnie trening

Po treningu 80g daktyli + 64g odżywki białkowej

Kolejne 3 posiłki

56g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka

56g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka + łyżka oliwy

Ostatni posiłek - 112g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka

 

 

Czyli w ciągu dnia mam jakieś 143g białka, 260g węgli  i 38g tłuszczy ( kurczaka zawsze smażę na oliwie a następnie staram się zgarnąć jak najwięcej tłuszczu poprzez papierowy ręcznik ) Tak długo jak waga leci nie zmieniam metody przyrządzania posiłku.

 

W ciągu tych kilku dni na wadze ubyło 2kg 8-)

 

Już za kilka dni nowy workout. Can't wait :menda:

Nie wiem jaki wy macie stosunek do takich "gotowców" ale moim skromnym zdaniem wszystko od beachbody.com jest po prostu za******e no i Shaun T, który motywuje cały czas do zrobienia jeszcze jednego powtórzenia. Mega 8-)

Link to post
Share on other sites

jak wyżej oliwy możesz (i powinieneś) spokojnie jeść więcej (przydałoby się też przynajmniej trochę zwierzęcych, np dobry boczek do tych jajek zamiast szynki ze dwa-trzy razy w tygodniu), za to węgle na każdy posiłek... dużo za dużo wywal ten makaron przynajmniej z dwóch (a najlepiej ostatniego) i/lub zastąp kaszą

Link to post
Share on other sites

Z każdym dniem ulepszałem dietę i na chwilę obecną wygląda tak:   Pierwszy posiłek jajecznica z dwóch jajek + 2 plastry szynki usmażone na łyżce oliwy z oliwek, 2 kromki chleba pełnoziarnistego lub pumpernikla Następnie trening Po treningu 80g daktyli + 64g odżywki białkowej Kolejne 3 posiłki 56g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka 56g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka + łyżka oliwy Ostatni posiłek - 112g makaronu pełnoziarnistego + 112g kurczaka

Zastanawiam sie jak mozna zyc z tak monotonna dieta. Masa ludzi tak je. Ona jest monotonna w ciagu dnia, a co dopiero tak dzien w dzien. Masakra. Jak ja ukladalem sobie diete to skomponowalem ok 20 posilkow z ktorych moge wybrac dowolne 3 w danym dniu by miec diete na dany dzien...
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam sie jak mozna zyc z tak monotonna dieta. Masa ludzi tak je
 

 

Często przez szkołę i pracę, kiedy mam wakacje albo jakiś inny okres moja dieta nie jest monotonna bo mam czas żeby przygotować sobie coś dobrego często jakiś eksperyment, jak idę do szkoły robię coś co na zimno bd zjadliwe, unikam warzyw które po gotowaniu na parze robią się nie za fajne i tracą 90% swojego smaku po ostygnięciu, zostają proste monotonne przepisy które nie powodują odruchu wymiotnego. 

Link to post
Share on other sites

To jak gotujesz warzywa na parze to gotuj je tak by zostaly w polowie surowe. Bo zakladam ze mowisz o takich warzywach jak brokuly, marchewka, cukinia itd a je mozna jesc na surowo.

A na zimno mozna zrobic wiele nie monotonnych potraw. To kwestia wyobrazni. Masz np tutaj okara ktory robi jedzenie na cieplo, a mimo to mega monotonne. Wiec to czy cieplo, czy na zimno nie ma takiego znaczenia.

No i jedzenie musi byc urozmaicone nie tylko ze wzgledu na monotonnie smakowa, ale takze dlatego, ze makaron z kurczakiem nie zawieraja wszystkiego co potrzebne. dlatego raz nalezy zjesc makaron, raz ryz, raz kasze, raz platki owsiane, raz kurczaka, lososia, raz wolowine, a raz jogurt czy twarozek. Raz orzechy, raz oliwe, a czasem pestki dyni. Raz olej rzepakowy, raz oliwe z oliwek, albo olej lniany. Roznorodnosc to podstawa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dlatego raz nalezy zjesc makaron, raz ryz, raz kasze, raz platki owsiane, raz kurczaka, lososia, raz wolowine, a raz jogurt czy twarozek. Raz orzechy, raz oliwe, a czasem pestki dyni. Raz olej rzepakowy, raz oliwe z oliwek, albo olej lniany. Roznorodnosc to podstawa.
 

 

Ja akurat gotuję sobie tak w weekendy, w dni wolne od szkoły ferie i wakacje bo zwyczajnie mam czas na pilnowanie zróżnicowanej diety.Jak chodzę do szkoły to wygląda to tak że wracam o 16 do domu mam 40 minut na wyszykowanie się na trening i gotowanie wracam po 21 kończę piec kurczaka czy rybę czekam aż wystygnie i pakuję do szkoły.Niestety mam bardzo mało pole manewru podczas roku szkolnego. 

Link to post
Share on other sites

 monotonna dieta

 

Zabolało mnie to i postanowiłem zjeść dziś inaczej! :cry:

 

Śniadanie 2 kromki pumpernikla + 112g wędzonego łososia ( co mamy w pumperniklu? 58g węgli, 8g białka, 4g tłuszczy, łosoś - 26g białka, 12g tłuszczy )

 

Przed treningiem bo dziś zrobiłem później jakieś płatki owsiane czy cokolwiek to jest ( 38g węgli, 5g tłuszczu, 7g białka )

 

Po treningu daktyle + odżywka białkowa ( 47g węgli, 48g białka )

 

2 ostatnie posiłki 2 x 66g kaszy perłowej oraz 2 x 112g kurczaka + 2x łyżka oliwy ( 148 węgli, 56g białka licząc białko z kaszy, 28g tłuszczy )

 

 

I tutaj moje pytanie - czy liczyć białko, tłuszcze i węgle z każdych produktów takich jak płatki owsiane, makaron, ryż, kasza itd? Czy można sobie  darować w przypadku niektórych produktów liczenie kalorii  np z makaronu bo tłuszcz czy białko z  jest słabiej przyswajalne lub wcale? Czy liczymy wszystko?  Dziś liczyłem wszystko.

Link to post
Share on other sites
I tutaj moje pytanie - czy liczyć białko, tłuszcze i węgle z każdych produktów takich jak płatki owsiane, makaron, ryż, kasza itd? Czy można sobie  darować w przypadku niektórych produktów liczenie kalorii  np z makaronu bo tłuszcz czy białko z  jest słabiej przyswajalne lub wcale? Czy liczymy wszystko?  Dziś liczyłem wszystko.

Sa rozne szkoly. Jedni licza, inni nie. W sumie argumenty za tym by nie liczyc sa sluszne. choc naturalnie czesc z tych bialek i tak sie przyswaja. W sumie chyba faktycznie lepiej miec lekka nadwyzke bialek w diecie niz niedobor. Choc z drugiej strony zalezy ile kto sobie bialka na kg suchej masy ciala ustalil. Jak duzo to lepiej jakby liczyl, jak malo to niech nie liczy. 

 

I jak tam odmiana? Fajnie czasem zjes cos innego, nie? :)

 

Ja teraz testuje trening z pominieciem nog. Poki co zauwazylem progres w ilosci podciagniec na drazku. Tzn nogi i tak bede robil, ale nie co trening, a raz w tygodniu. Czyli bedzie to taka mieszanka splita z FBW. Zobacze co z tego wyniknie. Opieram to na zalozeniu, ze organizm w ciagu doby buduje ograniczona ilosc komorek miesniowych i jak sie trenuje duze partie takie jak nogi, to cierpia na tym partie mniejsze. A poza tym pamietam tego goscia co o kulach chodzi i watrobki je. Nog nie robil, a gora jakby koksy z mlekiem matki spijal. Naturalnie nie mam zamiaru doposcic do dysproporcji, ale poki o mi to nie grozi.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...