Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz sprawa silnych nóg zgodzę się z Sidem siła sile nie jest równa, w przysiadzie biorę 100-110 kg i robię 3x10 powtórzeń i dobrze się czuję, natomiast jak idę na rower oko 40-50km robię to maksymalnie dwie i pół godziny, po takim treningu czuję niesamowity ból w nogach

Otoz to, na silowni robi sie sile i obwody kosztem niestety wytrzymalosci. I teraz taka dygresja - w zyciu codziennym bardziej przydaja sie nogi potrafiace podniesc w przysiadzie 400% masy czy takie na ktorych mozna przejsc 25km po gorach? Dopoki ktos wsadza tylek w samochod to w sumie nie ma problemu, ale przy wiekszej aktywnosci zaczynaja sie robic schody.
Link to post
Share on other sites

@dentor

73/180 cel diety :co:

 

Bardzo jeść lubię owoce i jogurt z dżemem babci :wariat:

 

Poza tym mam ten sam problem co ty ze skórą co ty. Rok temu ważyłem jeszcze 84kg, ale jakoś tak samo schudło się. Nawet nie wiem kiedy.

Edytowane przez Pepis
Link to post
Share on other sites

 

 

400% masy czy takie na ktorych mozna przejsc 25km po gorach?
 

 

To zależy jak ktoś patrzy na na to wszystko. Nie chodzę na siłownię aby być silnym (paradoks, nie?) a dla zdrowia i chęci poprawy sylwetki. Totalnie nie interesuje mnie chodzenie po górach przez 25km, podobnie jak bicie rekordów w obciążeniu. 

Link to post
Share on other sites
cel diety

 

 

w takim wypadku proponowałbym zwiększyć masę bo 73kg przy 180 cm wzrostu to nie zbyt dużo.

 

Jutro Ci jakoś rozpiszę dietę dzisiaj nie mam czasu ze względu na trening i tym że muszę bratu powoli usługiwać. 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko mi się cały czas wydaje że za dużo ważę

 

Obstawiam że masz brzuszek ?Dlatego tak możesz myśleć, drugą sprawą jest to czy jesteś dość chudy,normalny czy też łatwo Ci rośnie sadełko.

 

@Dodo 

 

tak jest dobrym wyznacznikiem, ale muszę mieć na czym oprzeć to ile kcal powinien jeść i jaki jest jego cel bo jak chce wyrobić mięśnie to najlepiej zrobić masę i potem redukować. 

Link to post
Share on other sites

Co zrobisz jak nic nie zrobisz. W oparciu o te teorie wyjdzie zaraz, że w dwu/trójboju startują rowerzyści, Pudzian zmarnował potencjał nie trenując kolarstwa torowego, a bieganie długodystansowe jest zbawienne dla 16-letnich szczypiorów poszukujących nieco mięśnia.

 

Ja wysiadam. Kubbakowi przybijam piątkę, bo z tej rozmowy wyszło przynajmniej, że kolarstwo ma swoje nieodparte zalety (czego w sumie nikt nigdzie nie negował, ale niech), Verulowi dziękuję za fajne dopełnianie informacji, pewnie ktoś ciekawy sobie doczyta i pogłębi wiedzę, a "młody" niech ćwiczy co chce - jak uważa, że nogi ma silne od roweru to nie moja broszka, co złego to nie ja. 

 

Pudzian przede wszystkim leci na tonie koksu. My mówimy o normalnych ludziach. Ustaw sobie najwyższe przełożenie w rowerze i powiedz, jak łatwo się pedałuje. Idź na siłownię i zobacz ile osób ma dobre nogi. Można zbudować całkiem dobre nogi (nikt nie mówi o wygrywaniu zawodów trójbojowych, WTF?) bieganiem i jazdą na rowerze. I zdecyduj się wreszcie czy mówisz o sile, czy o masie i estetyce.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Można zbudować całkiem dobre nogi (nikt nie mówi o wygrywaniu zawodów trójbojowych, WTF?) bieganiem i jazdą na rowerze

 

Owszem ale te nogi to bd sama rzeźba z siłą nie ma to nic wspólnego bo sam biegam po 20km (jest to dla mnie przyjemniejsze niż jazda rowerem)  

Link to post
Share on other sites

Tak mnie naszlo - ciekawe ilu ludzi z silowni z dobrze zbudowanymi nogami byloby w stanie na rowerze gorskim rozpedzic sie na plaskim terenie do 50km/h. Taka jazda to w zasadzie sprint, a cwiczenia silowe powinny w sprintach pomagac, dlatego jest to ciekawe. Bo nie chodzi tu o dlugotrwaly wysilek, lecz krotki, ale bardzo intensywny.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Zależy jakich ludzi bo jakbyś Karmowskiego czy Burneike (nwm czy dobrze napisałem nazwiska jak tak to sorry) posadził na tym rowerze to Michał K. dałby radę natomiast pan świniak padł by trupem, on nie ma kondycji ani nic ;)

 

nie no przesadziłem Burneika ma łapę jak moje kito.... co nie zmienia faktu że nie przepadam za człowiekiem.

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Jego (sayajina) wymysłów treningowych nawet nie warto komentować. Siła/Masa robiona na przerzutce roweru tym razem. Litości...

Zaraz znów zacznie udowadniać, że ludziom w lesie żyje się 10x lepiej lepiej niż w polsce, bo mają tam wszystko co potrzebne do przeżycia, a jedzenie własnego gówna to najlepszy sposób recyclingu.

Z czym do ludzi.

 

ilu ludzi z silowni z dobrze zbudowanymi nogami byloby w stanie na rowerze gorskim rozpedzic sie na plaskim terenie do 50km/h

Myślę, że jeśli mowa o dobrze zbudowanych nogach (gdzie dobrze znaczy zarówno dobrze jak i poprawnie) to pewnie wielu. Do pedałowania ważna będzie dynamika i eksplozywność, jak ktoś to zaniedbał na rzecz stricte statycznych siadów to może nie podołać.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie jedną rzecz może nie związaną z tematem. 

 

Zastanawia mnie jedna sprawa jak to jest że na forum komputerowym odpowiada się na wiele ciekawych tematwó i problemów związanych ze sportem popartych mocnymi argumentami testami i wiedzą użytkowników co daje możliwość prowadzenia ciekawych dyskusji i wymiany argumentów, a na forach sportowych często rozmowa jest ucinana przez użytkowników argumentem "bo tak się nie robi", "nie znasz się" "tak robi każdy".

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

 

 

odpowiada się na wiele ciekawych związanych ze sportem popartych mocnymi argumentami testami i wiedzą użytkowników co daje możliwość prowadzenia ciekawych dyskusji i wymiany argumentów

 

Takie forum.


 

 

mi nie wypada dać warna za wprowadzanie w błąd

 

W przypadku składania zestawów, chodzi o pieniądze, tu o coś ważniejszego - zdrowie. 

 

 

 

Nie jestem guru kulturystki, nie wiem wszystkiego ale czasem czytając ten temat umieram w środku.

Link to post
Share on other sites

Ja już tylko czekam na oświecenie mnie nieujawnionym potencjałem rowerków stacjonarnych/bieżni i potwierdzające to wideo z youtuba od jakiegoś byka który rozum ma wytarty na proch od strzałów w poślady.
 

 

Nie jestem guru kulturystki, nie wiem wszystkiego ale czasem czytając ten temat umieram w środku

No ja też nie, wiele mnie jeszcze w tej kwestii pewnie zaskoczy, ale mniemam, że edukację odebrałem solidną (pomijając już doświadczenie praktyczne) i nikt mi nie wkręci, że ćwiczenia na maszynach/izolowane (najlepiej w 3 dniowym splicie) to dobry zestaw dla początkujących adeptów dźwigania, rower buduje masę/siłę, a wygibasy na dywanie zwane pieszczotliwie kalisteniką to równowartościowy substytut siłowni. 

Link to post
Share on other sites

Tyle ze jak ktos komus ulozy zly plan treningowy, to wcale nie oznacza ze ta osoba od tego straci zdrowie. Zdrowie na silowni sie traci gdy sie ma slaba technike cwiczen, nie robi rozgrzewki itd. Od kiepskiego planu nikt zdrowia nie straci, najwyzej nie zanotuje postepow.

No chyba ze ktos by dawal rady w stylu "nie trzymaj prostych plecow przy MC to wiecej podniesiesz"...

Link to post
Share on other sites

Wystarczy użyć common sense 

 

 

Zerknijcie na budowę ciała, uda a później poczytajcie o osobach ze zdjęć.

 

http://4.bp.blogspot.com/_QuMOIhxNtTQ/TE0mlBJU-AI/AAAAAAAAAiw/AdxDRGiWBIU/s1600/tadese.jpg

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/Contador_angouleme.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak między bogiem a prawdą, to najgłupszy plan jaki tu widziałem, był od tego miśka który przytargał tu porady które dostał od opłaconego specjalisty. To to było głupsze od 3-dniowego splitu z pomocą maszyn.

 

Ale jak ktoś opowiada, że masę/siłę mięśniową można budować jadąc na rowerze pod górkę, czy używając przerzutek, to też mam ochotę go stąd wyprowadzić, za marnowanie mojego czasu, potencjalne marnowanie czasu tego kto mu uwierzy i powielanie bredni rodem z USAńskich cud-reklamówek (sorry okar, sad but true)

Link to post
Share on other sites

Kolega jest Górskim mistrzem polski i vc mistrzem europy (chyba szosowo) i ma ogromne nogi :D na siłowni nie ćwiczy.

 

Z tym że treningi mordercze :D cały dzień na rowerze i cały czas na maxa :D

Edytowane przez Alpi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...