Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liczysz kalorie z pomidora czy cebuli?

 

Nie liczę tylko robię ogólny jadłospis i jak przygotowuję potrawy zerkam żeby nie zapomnieć ;)

 

 

druga sprawa ile ty właściwie ważysz i jaki masz typ budowy ciała

 

64-65 kg  zastanawiam się też czy jestem Mezo czy endo ponieważ łapię masę i szybko się zalewam nawet na diecie a rzeźbę mam na typowego mezo (klata i brzuch łatwo mi się rzeźbi) 

 

i pytanie kupię w sklepie gdzieś Fruktozę ? 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Wiem że jem tego białka za dużo ale łatwiej mi było zastąpić kcal z węgli białkiem spróbuję tej diety co mam, od przyszłego tygodnia, jak bd się działo coś nie tak, to zaraz wezmę się za zmianę diety, całe szczęście, od sierpnia kończę okres przygotowawczy i zamiast 2 treningów dziennie, bd robił tylko jeden, więc bd to też dobry moment, żeby brać się za, palenie fatu do tych 8/9% ;) 

Link to post
Share on other sites

Wiem, ale białko jest też bardzo sycące, zjem np twaróg i nie mam ochoty jeść a zjem tyle samo odpowiednika węglowodanów to dalej mnie ciągle do jedzenia :/ nwm od czego to zależy aż tak się na tym nie znam, ale słyszałem że dieta białkowa bardzo skutecznie pozwala zrzucać tłuszcz, a jeśli nie myślę dobrze to mam jeszcze czas do jutra wieczór żeby wprowadzać zmiany.

Link to post
Share on other sites

tak pomaga, przez to, że (wbrew obiegowej opinii nie tłuszcze a właśnie białka, w każdym razie większość) są ciężkostrawne oraz wymagają wydatkowania energii na samo trawienie tym samym podnoszą BMR, to, że po węglach zaraz głodny to normalne, skoczy insulina i potem masz ciśnienie

od tego są warzywa, żeby nadrzucić odżywczą niskowęglową masą pokarmową, ja od prawie miesiąca na co dzień wcinam porcję lub dwie zapiekanki z cukinii, bakłażana, papryki oraz fety z ziołami i oliwą, polecam

 

tu wykres jak skacze BMR po zjedzeniu konkretnego składnika, dodatkowo możesz go jeszcze podkręcić kawą lub zieloną herbatą

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/81/Postprandial_thermogenesis.png

Link to post
Share on other sites

Panowie.. witam serdecznie,

 

Nakreślę syt:

ostatnio pracuję przy komputerze przynajmniej 10 h dziennie i zaczynam odczuwać bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Od dziś zacząłem robić różne ćwiczenia, które da sie wykonać w biurze. M.in.: http://www.zdroweplecy.com/cwiczenia-obrazki (dolna część www) + jakieś przeprosty itp. zamierzam włączyć basen w weekendy. Czy coś jeszcze mogę w domowych warunkach(wieczorami) zrobić(poza ruchami posuwisto-zwrotnymi :->)? Zastanawiam się nad zakupem jakiś hantli ale czy ma to sens?

Link to post
Share on other sites

hantle w domu mają się do takich dolegliwości jak pięść do oka

jedną z lepszych opcji będzie basen, kraulem (nie żabą itp) kilka-kilkanaście długości 2-3 razy w tygodniu a jak dasz radę tyle samo razy siłownia, ale też nie żadne wyciskania tylko lekkie ćwiczenia na grzbiet i plecy

 

w domu możesz się za to codziennie ponaciągać, na różne sposoby, od stóp do głów, to też pomaga

Link to post
Share on other sites

Wiele z tych ćwiczeń pogłębia lordozę lędźwiową. Czorcia to fajny gość, ale chyba nie zna się za bardzo na leczeniu kręgosłupa. To nie fizjoterapeuta, a anglista. ;)

Mnie kręgosłup prawie przestał boleć, kiedy dostałem stojącą pracę. :P

 

Ciekawe. Niedługo okaże się, że lepiej nie ćwiczyć aby być zdrowym :wariat:

Mi osobiście 2-3 serie tych ćwiczeń przynosiły ulgę.

Link to post
Share on other sites

dentor - zobacz sobie ab ripper x

Robiłem to kiedyś ale źle wpływa na moje plecy. Jak dasz radę każde ćwiczenie po 25 powt dostaniesz repa :menda:

 

 

 

Chyba nabralem trochę masy mięśniowej. 2 miesiace temu mialem ok 150 funtow i 27% fatu o ile pamietam, obecnie 159 funtow i 23% fatu. Diety nie mam na mase ale zakres powtórzeń jak na mase :D Ciekawe! Na pewno to nie fat bo łapy nogi i brzuch sie umiesnily także jest progress. Lecimy dalej 8-)

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...