Skocz do zawartości

Recommended Posts

mity i legendy

co do glukozaminy i spółki to nie jest jakieś remedium, jest sporo badań, które potwierdzają brak jej skuteczności w leczeniu chorób stawów u starszych osób, co w sumie zgadzałoby się z opiniami, na które trafiłem, że pomaga tak długo jak organizm rośnie i rozwija się (czyli u dzieci i nastolatków), bo wówczas jest w stanie zmieniać/rozwijać strukturę stawu, dla starszych to już czyste placebo

sam używałem glukozaminy parę lat temu i działała teraz jakoś nie widzę różnicy, także by się zgadzało, zresztą kości to "zdajsie" specjalizacja Biafry, czekam z niecierpliwością na wykład  ;)

 

@@Zulaga, przejdź się do ortopedy na badania, bo przyczyn takiego zjawiska może być wiele, niekoniecznie muszą być związane z samymi stawami, a tak generalnie strzelać co jakiś czas to sobie mogą, nic w tym nienaturalnego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

Bardzo możliwe, że to placebo. Ja używałem tego może ze 3-4 lata temu więc jako nastolatek, bo rozwaliłem sobie ACL i trochę łąkotkę. Może placebo, może działało - nie wiem, wiem tylko tyle, że trochę szybciej mi się regenerowało kolano itp. ;)

Ostatnio mamie zamówiłem takie lepsze, ale u niej to raczej efektu nie widać, bo ma mocno zniszczone kolano :/

 

@dentor23

Wiadomo - to przecież suplement diety, nikt nie powinien tego żreć przez pół życia. Ja zjadłem jedno czy dwa opakowania i odstawiłem bo w zasadzie przestało to mi być potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj podczas treningu przy próbie podciągnięcia się na drążku nachwytem wąsko mniej więcej w połowie ruchu coś strzeliło w barku (dość dziwne uczucie coś jak przeciskanie się czegoś pomiędzy dwoma śliskimi powierzchniami) po samym fakcie żadnego bólu

 

Dzisiaj rano lekko pobolewało przy ruchu jak rękami do tyłu (coś jak przy wiosłowaniu sztangą) jednak zrobiłem bezboleśnie cały trening klatki piersiowej oraz bicepsa 

 

tj:

Płasko 

Skos górny

pompki na uchwytach (głębokie)

rozpiętki

 

Nastepnie:

Młotki 

Unoszenie przedramienia jednorącz

sztangę łamaną stojąc

wyciąg dolny

 

Jak myślicie ? odpuścić trening na jakiś tydzień ? raczej nic nie wyskoczyło (progresje na płasko skończyłem na 92kg wiec raczej by bolało) dodam, że podciągam się także bezboleśnie każdym chwytem, jedynie lekko pobolewa za plecy.

najprawdopodobniej coś naderwałem.

 

Wiem że to nie miejsce takie rzeczy, po prostu nie wiem czy z powodu tego przerywać trening

Link to post
Share on other sites

Pracują nad nową dietą i teraz pytanie jakie są najlepsze źródła białka ? No i oczywiście jak najmniej tłuszczu (moją dietę opieram na węglach i białku) zbijam jak najbardziej tłuszcz do oko 8/9% masy ciała (a tłuszcz nie współgra bo po treningach nie mogę jeść nic tłustego bo zazwyczaj kończy się to wizytą w toalecie o bólem żołądka.) 

Link to post
Share on other sites

nie zbijesz smalcu nie jedzeniem tłuszczy, za to pompowaniem węgli, to błędne koło

trójglicerydy słabo wchłaniają się, gdy we krwi masz insulinę (im jej więcej tym gorzej, aż do zerowej wchłanialności), a będziesz miał ją zawsze po zjedzeniu węgli, szczególnie silne wyrzuty są po cukrach prostych (oraz produktach o wysokim IG), dlatego się ich unika, a bez wchłaniania trójglicerydów nigdy nie pozbędziesz się tkanki tłuszczowej, bo niby jak chcesz spalić zmagazynowaną energię, skoro uniemożliwiasz organizmowi wykorzystanie jej, co więcej pompowanie dużej ilości węgli sprzyja jej rozrostowi, bo to właśnie z ich nadmiaru jest budowana, nie z tłuszczy jakie zjadasz

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to dostałem sporo do myślenia teraz. 

Powiedz mi jeszcze jakie bd najlepsza źródła białka i tłuszczy ? Chodzi o łatwą przyswajalność no i jakich węgli unikać najbardziej ? Bo wiem że z owocami jako przekąskę bd się musiał dobrze zaprzyjaźnić ;) 

Link to post
Share on other sites

co do węgli zobacz sobie na tabele z IG różnych produktów, tylko z różnych opracowań, bo w tym temacie jest spoooro voodoo i jedz mniej tych, które wszędzie zgodnie mają wysokie IG, generalnie tam gdzie mamy dużo cukrów prostych będzie wysokie IG, drugi wyznacznik trochę mniej "naukowy" za to szalenie prosty to kolor i smak, jedz więcej zielonego i/lub gorzkiego, mniej kwaśnego i/lub słodkiego (wyjątek stanową cytrusy, które pomimo smaku słodkiego/kwaśnego są w praktyce bardziej zasadowe niż kwaśne, czyli np cytryna jest całkiem ok), poza tym kasze (a gatunków jest dużo) to świetne, bogate w mikroelementy źródło fajnych węgli, za to zmniejsz ilość zjadanych zbóż w każdej formie

 

co do reszty jest jeszcze łatwiej, im mniej przetworzona żywność tym lepiej, czyli np nie wędliny tylko świeże mięso, poza tym ryby/owoce morza, jaja, nabiał/twarogi, strączkowate

z tłuszczy też łatwa sprawa, część zapewnisz sobie jedząc wszelkie orzechy itp, oraz mięsa (nie należy się bać tłuszczy zwierzących jeśli nie stanowią jedynego źródła kwasów tłuszczowych) a reszta to masło, smalec i oleje roślinne, optymalnie oliwa i olej rzepakowy, który tam bardziej lubisz i po którym się lepiej czujesz, niektórzy nie tolerują za dobrze oliwy na okrętkę plus nie nadaje się do smażenia, a rzepakowy jak najbardziej

proporcja powinna być taka, by lekką przewagę miały tłuszcze roślinne

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

osobiście nie przepadam za żadną rybą która nie pływała w morzu/oceanie, a najbardziej cenię sobie bonito czyli tuńczyka błękitnopłetfego oczywiście na surowo, w smaku i *****istości przebija go tylko delfin, ale to nie ryba, natomiast z bardziej dostępnych u nas - bałtycka flądra mniam-mniam, a łosoś w każdej formie jest be   ;) ale to już gusta

generalnie zasada jest jak z mięsem - musi być świeże i optymalnie nie z hodowli tylko połowów morskich/oceanicznych, rzeczne rybiszcza też są w zasadzie ok, tylko ja ich jakoś nie lubię

Link to post
Share on other sites

Bo to delfin, a delfiny są fajne :D

 

Ja preferuję pstrąga chude (przynajmniej tak mi się wydaje) i dobre mięso, które nie ma za wiele ości.

Od czasu do czasu łosoś, którego uwielbiam, ale jest dość drogi.

Dorsz - bardzo dobra ryba, ale trzeba kupić u sprawdzonego dostawcy, bo mięso może się diametralnie różnić.

 

Ostatnimi czasy jadam głównie wspomnianego pstrąga. Lekko obtaczam w bułce tartej i smażę na patelni ceramicznej lekko posmarowanej olejem (5g, które mam spożywać do posiłków).

Link to post
Share on other sites

A tak jak go zobaczyłem to złapałem się za głowę :/ 

ponieważ za kaszami i ryżami nie przepadam a mają najniższe indeksy :/


Staram się ułożyć dietę i powiem szczerze brak pomysłów na posiłki może ktoś doradzić ? 

 

bc0f7c.png

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie: 2338 kcal

Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz: 78 g

Dzienne zapotrzebowanie na białko: 147 g

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany: 263 g

 

węgle staram się obcinać jak można ale brak pomysłów na posiłki :/ 


dodam że po treningowy wypada nie powinien być liczony bo jadam go tylko po siłowni ;) 

Link to post
Share on other sites

ja ci dam warzywa na patelnię toż to w zimie się je jak nie ma wyjścia, bo się przetwory skończą, marsz na plac po pomidory, ogórki gruntowe, cebulę, cukinię, bakłażan i paprykę i z tego rób sobie sałatki lub duszone warzywka

poza tym ser feta, twarogi, sery żółte (tylko sery nie barwione substytuty serów z marketu), orzechy w każdej formie (garstka dziennie wystarczy w zupełności), no i kasze, dobrze przygotowane to całkiem inny świat

druga sprawa ile ty właściwie ważysz i jaki masz typ budowy ciała (według typologii Sheldona)?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...