Skocz do zawartości

Recommended Posts

nom, bawiłem się suplami, głównie białkiem itp, przepieprzyłem na to zdecydowanie za dużo kasy i wnioski są takie - jedyna słuszna opcja to najprostsze WPI 20-30 min po treningu (a bezpośrednio po trochę cukrów prostych, polecam daktyle), WPC już tak szału nie robi, a te inne ultra formuły, bulki, gainery, przed- po- treningówki itd to już pic na wodę i fotomontaż znacznie lepiej normalnie zjeść

a jak mimo to brakuje białek w diecie to jeszcze jako drugie śniadanie można koktajl golnąć (zakładając, że ćwiczysz późnym popołudniem/wieczorami)

Link to post
Share on other sites

 

 

(a bezpośrednio po trochę cukrów prostych, polecam daktyle)

 

Mogą być też takie produkty jak lody czy żelki ponieważ zawierają w większości tylko cukry proste a w lodach mamy jeszcze łatwo przyswajalne białka więc po treningu można się zastanowić nad taką opcją biorąc pod uwagę że lody (rożki) kosztują 99 groszy czasem ciekawe urozmaicenie diety ;)  

Link to post
Share on other sites

 

 

Mogą być też takie produkty jak lody czy żelki ponieważ zawierają w większości tylko cukry proste

 

zawierają głównie sacharozę, która nie dość, że nie jest cukrem prostym (tylko dwucukrem) to jeszcze wymaga cholernie dużo czasu zanim w ogóle zacznie być rozkładana , bo sacharaza wydzielana jest dopiero w jelicie cienkim, także przysłowiowy strzał w stopę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a jak mimo to brakuje białek w diecie to jeszcze jako drugie śniadanie można koktajl golnąć

Najprościej to zjeść kostke białego sera i popić czymkolwiek

JA jak na szybko musze cośzjesć to właśnie kostka chudego sera, zapijam multiwitaminą rozpuszczanąw wodzie ( wiem, że tam śladowe ilości wit) ale jest to tanie jak barszcz i smakowe lepsze niz woda x) i rozpuszcza sie kilkanaście sekund

Link to post
Share on other sites
także przysłowiowy strzał w stopę

 

Dzięki za uświadomienie mnie, czyli można powiedzieć że byłem przez długi czas w błędzie :/

 

a jak bym zrobił swoje domowe lody na bazie zamienników cukrów lub bez dodatku cukru same owoce to zmieni to postać rzeczy czy nie bardzo ? 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Mariusz Mróz ma na fanpage przepis na jakieś lody z białkiem bodajże ;)

verul

Podobno kokosowy smak jest niezły, bo smakuje jak Raffaello - raczej go kupię to zdam relację, bo sam nie jestem typem, któremu smakuje wszystko :D

Link to post
Share on other sites
a jak bym zrobił swoje domowe lody na bazie zamienników cukrów lub bez dodatku cukru same owoce to zmieni to postać rzeczy czy nie bardzo ? 

 

zmieni, w owocach masz przede wszystkim fruktozę plus trochę innych cukrów, zależy co to konkretnie za owoc, ale generalnie łatwo i szybko rozkładalne do glukozy i fruktozy

zamienniki cukru to też IMO zło, już lepiej dodać łyżkę miodu pszczelego albo syropu klonowego i będą dobre lody po treningowe

 

 

 

Najprościej to zjeść kostke białego sera i popić czymkolwiek

 

pewnie, ale osobiście nie jestem w stanie jeść nabiału codziennie w takich ilościach

Link to post
Share on other sites

zależy czym je posłodzono, natomiast praktycznie wszystkie produkty pochodzące z przemysłu to nic dobrego, niemniej trafiają się takie z syropem glukozowo-fruktozowym

należy pamiętać, że mówimy tu tylko o tej jednej drobnej przekąsce bezpośrednio po solidnym treningu, kiedy jesteś wpompowany z glikogenu

poza tym szczególnym przypadkiem (i może śniadaniem) to raczej należy unikać cukrów jako takich, a węgle uzupełniać źródłem możliwie złożonym - czytaj - jeść warzywa w dużej ilości


edit: małża wydłubała na szajsbooku, czytajcie puki istnieje, bo jakoś mam dziwną pewność, że prędzej czy później profil zniknie bez śladu

 

https://www.facebook.com/CzarnaListaZakupow?ref=stream

Link to post
Share on other sites

Mój cel to dobić do 18+ podciągnięć szerokim. Obecnie jestem w stanie 7-8.  Wąskim daję rade 20+.

 

 

Pytanie o posiłek przed cardio. Ile powinienem spożyć węgli przed interwałem aby była siła na 40-50 min treningu? Ile przed treningiem spożyć taki posiłek? Z siłowym nie mam problemu. Z cardio to czasami odpadam bo siły brak.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

na 40-50 min spokojnie powinno wystarczyć ci glikogenu, nawet bez specjalnego odżywiania (natomiast spadek mocy to normalne), może to raczej kwestia dotlenienia - oddychaj i ćwicz, z czasem będzie lepiej

natomiast zależy co jesz, osobiście próbowałem jeść proste węgle przed, w różnych odstępach czasu, ale średnio widziałem poprawę w wydolności (a w niektórych przypadkach bywało gorzej), lepiej mi się ćwiczyło jak zjadłem zbilansowany posiłek ok 3 godzin przed treningiem, później tylko woda, a po treningu garść daktyli i po 15min przechodziło wyczerpanie, potem raczej białkowy posiłek lub koktajl 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakieś rady co do oddychania? Wdech nosem i wydech ustami? Czy wdech jak i wydech ustami? Ma to jakieś znaczenie przy treningu wydolnościowym?

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

teoretycznie poprawnie jest wdech nosem wydech ustami, ale w praktyce, tzn ja w praktyce, na pewnym etapie dyszę jak lokomotywa i łapię powietrze jak się da  ;)

ważne jest, żeby wydech był dłuższy niż wdech, ale to też nie zawsze się da, jak masz szybkie tempo, druga rzecz to wydech powinien nastąpić w fazie ekscentrycznej, tyle

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...