Skocz do zawartości

Recommended Posts

w tym, że nie odtłuszczony sam proces "odtłuszczania" jest niefajny, to tak jak z margarynami niby zrobione z olejów roślinnych, czyli powinny być fajne i zdrowe, ale proces utwardzania zamienia owe oleje w toksyczne gó**o, im mniej obróbki na żarciu tym lepiej

Link to post
Share on other sites

A mi się przytyło, o ile w minione wakacje łykałem mutant mass to później zatrzymałem się na samej diecie ryżowo-mięsnej. No i przyznaję, że z racji pracy gdzie obcowałem z piwkiem... No cóż piło się co nieco a i to wpłynęło na ekhm brzuszek. Waga wskazuje 75 kg, podobno zaniża. Mam nadzieję, że nie przytyję bardziej żeby wcisnąć się w nowy gajer kupiony na chrzciny.

Co do samej odżywki to pomimo braku siłki itp- just work widziałem jakąś tam poprawę ;)

I pomyśleć, że kiedyś osiągnięcie 70 kg wydawało mi się abstrakcją.

Link to post
Share on other sites

 

 

to tak jak z margarynami

 

Względem biotechnologicznej poprawności- to zupełnie inaczej. W przypadku utwardzania tłuszczy roślinnych masz całkowitą rację. Oleje roślinne są wodorowane co prowadzi do nasycenia wiązań w kwasach tłuszczowych i ich "twardnienia". Tym samym pozbawia się oleje większości zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Prosta sprawa- tłuszcze nienasycone są zazwyczaj płynne. W przypadku odtłuszczania jest natomiast zupełnie inaczej niż piszesz. Mleko trafiające do mleczarni czy zakładu przetwórstwa mleczarskiego jest już na wstępie odtłuszczane ze względu na to że mleko od różnych dostawców zawiera różne ilości tłuszczu. Dlatego też mleko się standaryzuje. Do otrzymywania przetworów tłuszczu się więc dodaje. Dlatego też sery pełnotłuste czy odtłuszczone na sklepowych półkach przeszły dokładnie te same procesy. I dlatego też warto jeść chude twarogi jeśli nam smakują (a wiadomo że tłuściutkie to i smaczniejsze) bo jednak ograniczamy sobie ilość dostarczanego, zbędnego fetu. Jeśli więc szukasz "nieprzetworzonego" pełnotłustego twarogu pozostaje Ci targ i baba która sama odciskała go w starej rajstopie (<obrzydliwy humor> Co śmierdzi jak du*a, ryba i stopy? Zwinięte rajstopy </obrzydliwy humor>). 
 

To jest dosłownie pierwszy raz w życiu kiedy użyłem wiedzy zdobytej na biotechnologii przemysłowej. Nie sądziłem że ten dzień kiedykolwiek nadejdzie.  

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

a co proponujesz w zamian ?

to zależy czym jest dla ciebie gainer? Potraningowym suplementem czy zjadasz go zamiast jakiegoś posiłku

 

Imo lepij już zmiksować owoce z białkiem w prochu albo nawet i twarożkiem jesli to nie jest posiłek potreningowy...

Gainery to najwieksze zło oblane toną marketingu.

Zamiast gainera już lepiej kupić dekstroze albo zwykłe carbo i pić po treningu w celu szybkiego uzupełnienia glikogenu w mięśniach a w domu zjesć pełnowartościowy posiłek typu kura + ryż.

Biafra, jak coś tam jeszcze mądrego słyszałeś lub opracowałeś to wszyscy zamieniamy się w słuch!

 

 

Uśmiechnąłem sie:P

Link to post
Share on other sites

 

 

To jest dosłownie pierwszy raz w życiu kiedy użyłem wiedzy zdobytej na biotechnologii przemysłowej. Nie sądziłem że ten dzień kiedykolwiek nadejdzie.  

 

spróbuję, czytałem trochę o nabiale ogólnie pojętym i tym, że proces UHT itp powoduje, że zawarty weń wapń staje się praktycznie niewchłanialny, nazwano to mądrze kalcy-cośtam nie pamiętam, nie przejmowałbym się, gdyby nie okazało się jakiś czas temu, że mam niedobory wapnia, a piłem po pół do litra takiego mleka dziennie, także coś może być na rzeczy, przerzuciłem się na mleka nie-UHT i problem zniknął, teraz są jakieś naukowe podstawy czy to jakieś wpływ marsjańskich zorzy polarnych?

Link to post
Share on other sites

Ile jestem w stanie spalić kalorii podczas 20-30 rund tego cardio (intensywność taka jak na filmie cały czas)?

Na filmie jest 10 rund. Wczoraj zrobiłem 20 i czułem że jeszcze dam radę nawet kolejne 10 tylko zabrakło mi zimnej wody :D

 

 

Drugie pytanie czy dobrze jest zrobić kilka rund tego treningu po innym treningu ( np po treningu nóg, pleców czy klaty ) ?

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

łączenie wydolnościowych z siłówką trochę mija się z celem, natomiast możesz robić 2-3 sety na rozgrzewkę przed

 

a z kaloriami to różnie jest, u nas na sekcji jeden gość ma takie elektroniczne coś co niby mierzy, rekord padł na crossowej siłówce, było tego z godzinę dwadzieścia ćwiczeń i prawie 1400 natomiast normalnie w ~50min wychodziło mu z reguły po 800 z groszami, a on się nie opiernicza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

że proces UHT itp powoduje

 

Z naukowego punktu widzenia nic takiego nie zostało potwierdzone ale pełno jest różnych teorii spiskowych w internetach. Bo i podstawowa wiedza wystarczy żeby takie rzeczy jakoś ocenić. Mleko poddaje się bardzo wysokiej temperaturze (nawet do 150 stopni) tylko przez kilka sekund (mniej niż 5). To wystarczy żeby zabić bakterie, także te dobre dla człowieka i powoduje delikatny rozpad niektórych związków podatnych na termiczną obróbkę. Wiem że mleko traci do 20% witamin A i D w skutek obróbki UHT i to raczej tu upatrywałbym przesłanek do gorszego wchłaniania wapnia bo witamina D jest w tym procesie bardzo ważna. Swoją magisterkę pisałem właśnie o VDR (receptorze witaminy D), w prawdzie były to badania nad udziałem tego receptora w terapii ostrych białaczek szpikowych ale literaturę było trzeba przyswoić. Teraz też głównym motywem mojego doktoratu są badania nad leczeniem osteoporozy (a że projekt zaprowadził nas w stronę onkogenetyki to już inna sprawa). Na pewno jednak nie jestem dietetykiem i interpretację Twoich niedoborów wapnia zostawiłbym raczej Twojemu lekarzowi który powinien wiedzieć wszystko o Twoim żywieniu i jego problemach. Większość z nas cierpi na niedobory witaminy D i to one są jedną z ważnych przyczyn problemów z gospodarką wapnia. Ogromny wpływ ma też dieta, jeśli wcinałeś wtedy dużo cukrów (lub miałeś dietę typowo białkową) to zużywałeś też dużo więcej minerałów niezbędnych do pozbywania się szkodliwych produktów takiej przemiany materii (magnez i wapń lecą wtedy).  

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

 

 

i czym Ci się to objawia dokładnie, jesli wolno spytać?

 

u mnie doszło do dny moczanowej w barku, teraz się bujam 

a ogólnie zakwaszenie organizmu to zła rzecz, mikroelementy się źle wchłaniają w efekcie stawy/kości się sypią itd, dlatego na wiosnę często bolą, bo to naturalne, że człowiek jest zakwaszony po zimie, właśnie z braku dostatecznej ilości jarzyw i warzyn w diecie

Link to post
Share on other sites

Teraz pytanie do bardziej zaznajomionych z siłownią i różnymi ćwiczeniami po zawodach czyli 26 kwietnia wracam na siłownię (teraz nie dane mi to było ponieważ muszę trzymać 62,5-63 kg wagi) , pytanie brzmi tak jak ogólnie na siłowni zwiększyć szybkość chodzi mi o to żeby szybciej wyprowadzać ciosy ponieważ moja dość niska waga tego wymaga.

Link to post
Share on other sites

+ piłka lekarska 8kg.
Rzucasz dołem przez minutę do partnera. Chwila odpoczynku, następnie górą. chwila odpoczynku.

następnie podnosisz z ziemi nad głowę i rzucasz z całej siły o glebę także przez minutę.

 

Polecam zabrać ze sobą jakąś szmatę na wymioty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...