Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lape robi sie treningiem, dodatnim bilansem kalorycznym, i snem. Bialko na pewnym poziomie  musi byc zapewnione.

 

jezeli porcja carbo ma 190kcal, nawet gdy bierzemy 3 to jest 570kcal. Nie jest to tak bardzo duzo jezeli moje zapotrzbowanie oceniam na 3200kcal, na masie i przy ostrych treningach do 4 000kcal. Nie trzeba tez odrazu calej porcji brac, jak sie boje o kalorie to biore polowe..

 

Smiesza mnie te powtarzane rzeczy, ze carbo i gainer zalewa tluszczem, bo to wszystko zalezy od tego co napisalem. Oczywiscie polowa sie ze mna nie zgodzi, bo ma encyklopedyczna wiedze/ w liceum sie nauczyla jak robic lape..

Link to post
Share on other sites

No ja Ci właśnie napisałem jak robisz łapę. Jak tucznik. Wiadro carbo, "bo masa" i obwód rośnie... od sadła.
Napisz proszę, ile robisz w martwym, pełnym olimpijskim przysiadzie atg, wiośle czy innych podstawowych ćwiczeniach ciężarowych bo specjalistów od "robienia łapy" nie mam w zwyczaju traktować poważnie (i nie bierz tego nazbyt do siebie).

 

(I nie mówię, że carbo jest złe. Niektórym potrzeba, ale opłacalność walenia dawki trzy razy dziennie jest... wątpliwa)

Link to post
Share on other sites

Carbo i gainer nie zalewa tłuszczem, tylko dla endo który musi zjeść mniej kcal (b/t/w) jest to nie opłacalne bo zamiast tego woli zjeść pełny posiłek niż napić się takiego czegoś.

 

Powiedz po co Ci, az 3 porcje carbo? Sory ale już bym wolał sobie zjeść głupiego batona lub coś podobnego niż walić tyle węgli w proszku...

Link to post
Share on other sites

Jezeli ktos cwiczy stara szkola, 3h treningi, to carbo 190kcal 3 razy przed, w trakcie i po byloby dobrym rozwiazaniem. Branie 3 dawek po 190kcal przy treningu 90 min jest watpliwa.. Wszystko zalezy od zapotrzebowania kalorycznego, i o to sie mi rozchodzi..

Baton to w wiekszosci cukry proste i tluszcz, czyli nienajlepsze polaczenie.. Tego nie chce ryzykowac i nie czuje takiej potrzeby. Moje treningi sa typowo na palenie miesnia.. 

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale nie stosujmy miary profesjonalisty na "witaminach" do, nazwijmy to, przeciętnego entuzjasty dźwigania.
Jasne, można rozbijać takie coś na treningi poranne i wieczorne, ale jeśli nadal rozprawiamy o nastawieniu na masę, to najprawdopodobniej nie przyniesie to zamierzonego efektu (patrz pierwsze zdanie) i wtedy faktycznie nawet 3h trening jest totalną głupotą. Tak długie treningi, bez wyraźnego zapotrzebowania/celu/planu to doskonały sposób na przesilenie mięśni i ich utratę, a nie nabranie masy.

Link to post
Share on other sites

zależy co i jak chcesz osiągnąć, Schwarzenegger ćwiczył po 5 godzin dziennie, a efektów mu nie odmówisz, co?

Sądzisz, że jest w śród nas ktoś kto bierze tyle soku co Arnold aby robić taki trening?

Niema tutaj nikogo nawet w połowie takiego jak On więc proszę nie bądźmy śmieszni.

Link to post
Share on other sites

sam robiłem treningi siłowe po 2,5h swojego czasu, ale faktycznie stosowałem wówczas tak mocne środki jak makaron, wołowina i WPC  ;)

stwierdzam tylko fakt, że to nie musi być głupota, plus siłownia nie koniecznie równa się kulturystyka, to też weźcie pod uwagę są różne formy treningu w różnym celu

Link to post
Share on other sites

opisałem jakiś czas temu dokładnie w temacie, nie chce mi się powtarzać, także poszukaj jak chcesz szczegółów, generalnie na jednym treningu ćwiczysz wszystkie lub prawie wszystkie grupy mięśni, wykonujesz kolejno ćwiczenia od złozonych angażujących dużo grup mięśni, po takie bardziej izolujące, dobór konkretnych ćwiczeń może być różny, to co opisywałem to jeden z wielu możliwych przykładów

Link to post
Share on other sites

Ale zescie sie uczepili tego tucznikowania. 12% bf na masie to niewiele i jak fat nie rosnie jakos strasznie to widocznie te carbo okolotreningowo mu dobrze robia, zwlaszcza jak je uwzglednia w bilansie kalorycznym. W sumie to jak kto woli. Jeden sie nawpier... jak prosie przed treningiem, a inny je mniej ale popija carbo na treningu.

Link to post
Share on other sites

opisałem jakiś czas temu dokładnie w temacie, nie chce mi się powtarzać, także poszukaj jak chcesz szczegółów, generalnie na jednym treningu ćwiczysz wszystkie lub prawie wszystkie grupy mięśni, wykonujesz kolejno ćwiczenia od złozonych angażujących dużo grup mięśni, po takie bardziej izolujące, dobór konkretnych ćwiczeń może być różny, to co opisywałem to jeden z wielu możliwych przykładów

Jakoś nie chce mi się szukać jednego postu przez ponad 150 stron.

Nie rozumiem, po co wszystkie grupy mięśniowe na jeden trening i tak pewno 3-4 razy w tyg? 

Jakiś specjalny powód dla którego tak robiłeś, czy to było twoje widzimisię?

Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem, po co wszystkie grupy mięśniowe na jeden trening i tak pewno 3-4 razy w tyg? 

 

poniedziałek, środa, piątek, więcej bez szans i bez sensu

 

 

 

Tzw FBW zdaje sie. Robi sie to zeby niby sie przygotowac do normalnych treningow. Moim zdaniem bez sensu i lepiej od razu sie zabrac za normalne ;]

 

błądzisz, spróbuj takiego FBW z progresem HST i pogadamy za pół roku

Link to post
Share on other sites

W wakacje robilem trening do 3h. I wtedy bralem carbo przed i w trakcie:D Ogolnie dobrze wspominam te czasy bo poprostu lubie cwiczyc i gdyby nie robota to bym nic innego nie robil...

Carbo to cukry proste i zlozone, przynajmniej te co ja jem. ok 85% to te zlozone, wiadomo ze o wysokim indeksie glikemicznym, ale na mnie dzialaja pozytywnie..

Link to post
Share on other sites

 

 

Plus czas na zmiane obciazenia.

 

a tym systemie ciężarów nie zmieniasz na danym treningu (nie licząc siadów czy martwego, gdzie wypada zrobić pierwszą serię trochę lżej "na dogrzanie"), progres jest co 2-3 tygodnie

 

 

 

Swoja droga to nie wyobrazam sobie przysiadow z 90 sek przerwa

 

w sensie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...