Skocz do zawartości

Recommended Posts

jest weganizm i wegetarianizm, ten drugi jestem w stanie zrozumieć, jak ktoś tak chce to jego sprawa, ten pierwszy to IMO jednostka chorobowa, należałoby ją w ICD10 umieścić zaraz obok anorekcji, bigoreksji innych zaburzeń tego typu, możesz mieć inne zdanie, ja wyrażam swoje

Link to post
Share on other sites

Ja robie duzo serii i krotkie przerwy, nogi na kazdym treningu. Wzoruje sie troche na Sergie Nubrecie  i paru innych. Rich Piana tez bardzo do rzeczy mowi.. Patrzac na niego nigdy bym sie po nim nie spodziewal takiej swiatlosci umyslu..

Przed treningiem i po biore jablczan kreatyny, tauryne i carbo zmieszane razem, nie liczac mikstury ze zdjecia.  Chociaz dzisiaj zmieszalem wszystko razem, bez carbo bo pepsi juz ma wystarczajaco duzo kalorii na mojej diecie, i dalo sie to wypic..

Link to post
Share on other sites

czasem tak pieprzą z tym przyjmowaniem/wchłanianiem, owszem są rzeczy, które się wzajemnie wykluczają, np szczawiany powodują, że wapń się nie wchłania, a z kolei wapń hamuje wchłanianie magnezu, ale nie dajmy się zwariować z kreatyną, która nawet nie wymaga trawienia, ludzie

 

za to biorąc węgle - osobliwie cukry proste powodujesz szybki wzrost stężenia glukozy we krwi, co skutkuje wyrzutem insuliny, tym silniejszym im więcej glukozy przyjmiesz na raz, a to nie jest najlepsza rzecz przed/w trakcie treningu

Link to post
Share on other sites

biore zeby kreatyna sie lepiej przyjmowala.. Chociaz i bez tego pewnie przyjmie sie dobrze..Z monohydratem pewnie to mieszanie z carbo ma jeszcze jakis sens. Musze rzeczywiscie przestac brac carbo przed bo szkoda kalorii..

 

 

Możesz przyjmować nawet i bez tych prostych węglów:) Kreatyna tak czy tak będzie działała:) Ja zawsze brałem z rana po śniadaniu i po treningu od razu.

Edytowane przez Wojak15
Link to post
Share on other sites
za to biorąc węgle - osobliwie cukry proste powodujesz szybki wzrost stężenia glukozy we krwi, co skutkuje wyrzutem insuliny, tym silniejszym im więcej glukozy przyjmiesz na raz, a to nie jest najlepsza rzecz przed/w trakcie treningu

 

 

Carbo na ogol to nie tylko cukry proste. Mocniej rozcienczone carbo to izotonik i jak najbardziej zaleca sie jego picie podczas treningu. Polecam przetestowanie picie przed i po treningu.. Na mnie to dziala pozytywnie. Na treningu mam wiecej energi niz czasu na jej wykorzystanie..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

 

 

izotonik i jak najbardziej zaleca sie jego picie podczas treningu

 

kolejne pierdoły

zacznijmy od tego co to w ogóle jest roztwór izotoniczny, a skończmy na tym, że jest wskazany, owszem, ale podczas stałego wysiłku przekraczającego kilka godzin, podczas którego dużo pijesz wody i grozi ci nadmierne wypłukanie składników mineralnych, głównie sodu, co może się skończyć zasłabnięciem

 

 

 

Na treningu mam wiecej energi niz czasu na jej wykorzystanie..

 

znaczy się masz gó*****y trening 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jak sie robi duzo serii z malym ciezarem to ciezko zeby poczuc zalamanie. Jak robilem wykroki to sie zawsze bardziej zdyszalem niz zmeczylem miesnie.

W izotonikach chodzi o to, ze organizm nie musi bawic sie w wyrownywanie cisnienia osmotycznego zeby wprowadzic go do krwioobiegu. I faktycznie ma to sens przy dlugim cardio, np wyscigach kolarskich, biegach itd.

A z tym transportem kreatyny do miesni to bez przesady...

 

BTW - leto87 - ile masz %bf?

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

@ Up Wygląda smakowicie :)

btw jak tam treningi panowie? "idzie coś?" 8-)

 

 

no ja po tygodniu "leżakowania" z powodu przeziębienio-grypy-cholera wie co to było, ale porcja BCAA i kreatyny przed treningiem i jakoś daję radę, ale lekko nie jest, aktualnie mamy sety kondycyjne, czyli moje nemezis

 

U mnie to samo. Wyłączony byłem na 5 dni przez grypę. Drugiego dnia jeszcze jakoś dałem radę klatę trica i barki. Następnego dnia już odpadłem. Cały dzień na jogurcie i batoniku.  Apetytu do dziś nie mam.   

 

Dziś udało się zaliczyć nogi i plecy z pomocą BCAA. Choroba jeszcze trzyma i niektóre ćwiczenia było ciężko wykonać niż zwykle.

Link to post
Share on other sites

@@drachenfeles

 

Brales kiedys carbo przed albo w trakcie treningu, czy opierasz sie na tym co wyczytales w intenecie.. Bf mam okolo 12% ale bylem pol roku na masie, a teraz tez specjalnie sie nie przykladam do redukcji bo nie mam jeszcze 45cm w lapie a 42.. Przybydlic tez nie moge sie teraz za bardzo ze wzgledu na plany wyjazdu za granice..

 

Ide w mysl zasady treningowej time+weight=muscle. Bo dzieki temu mam maksymalna pompe i palenie miesnia.

 

weglowodany ktore pije:

Sklad CarboMax Energy ActivLab:

Monosacharydy (g) - 1,85
Disacharydy (g) - 6,53
Polisacharydy (g) - 85,12

 

A wy mowicie ze to cukry proste..


Dla fanow bcaa, gdzie leucyna jest podstawowym aminokwasem.

 

 

Leucyna, dzięki swoim powiązaniom z insuliną, potęguje jej anaboliczne działania. Jest jednak jedno ale. Takie działanie wykazuje jedynie wówczas, gdy w organizmie jest duża dostępność wszystkich aminokwasów i energii. Leucyna sygnalizuje, że w organizmie jest wysoki poziom aminokwasów, zaś duże stężenie insuliny jest dowodem jednoczesnej dostępności zasobów energetycznych (węglowodany). Organizm otrzymuje komunikat: JEST POD DOSTATKIEM BUDULCA (aminokwasy) I ENERGII (glukoza) – MOŻNA ROZPOCZĄĆ DZIAŁANIA ANABOLICZNE.

 

 

 

http://www.sylwetka.org/zywienie/231-leucyna-anaboliczna-krolowa-aminokwasow.html zrodlo.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak, nigdy nie brałem jakich kolwiek suplementów czy odżywek, jakoś nigdy nie maiłem problemu z nabieraniem masy mięśniowej. Teraz większość młodych wie jeszcze za nim wogóle zaczna chodzić na siłownie, wiedzą że już muszą sobie kupić kreatyne i garnier. Wchodzą tacy na siłownie i robią trening wyciskanie na płaskiej (oczywiście tylko na rekordowe ciężary), a potem uginanie ramion z hantelkami i na koncu podnoszenie na drążku i jakieś brzuszki. Nie ma mowy tu o dzwiganiu martwego ciągu czy robienia rozpiętek.

Link to post
Share on other sites

 

 

Brales kiedys carbo przed albo w trakcie treningu, czy opierasz sie na tym co wyczytales w intenecie..

 

podczas intensywnego wysiłku to nonsens i nie potrzeba do tego internetów, tylko podręcznika do biologii, poziom liceum - trawienie zostaje wstrzymane, gdy organizm jest poddany bardzo dużej dawce wysiłku - także możesz sobie pić tylko nic z tego nie wynika, poza ewentualną cofką, a podczas splitów czy innych lekkich wydolnościowo ćwiczeń to w sumie bez znaczenia pod tym kątem, natomiast jakby ci się zdarzyło rzygać z wysiłku to byś wiedział, że poza wodą lepiej niczego tam nie mieć, tzn po wodzie nie ma cofek, a po głupim o'shi't już mi się zdarzyło, jak zapomniałem wody i trzeba było kupić cokolwiek co akurat było

Link to post
Share on other sites

Tylko ze chec na rzyganie mozna miec po ciezkich cwiczeniach, ze spora objetoscia i niewielkim czasem na odpoczynek. Na mnie najbardziej wymiotnie dzialaja interwaly, a po HIIT rzygac mi sie chce chocbym nic w zoladku nie mial. Od rozpietek czy cwiczenia na mniejsze partie miesniowe nigdy do takiego uczucia nie dojdzie.

Link to post
Share on other sites

@@drachenfeles

 

Nie bede juz sie odnosic do tej wypowiedzi bo atmosfera juz jest nieprzyjemna. Jezeli ktos chce to niech sprobuje przez pare dni pic carbo przed treningiem, 15-30 min i po treningu. Jak dlugi intensywny trening, to moze byc i w trakcie. Jezeli na redukcji to trzeba uwzglednic w bilansie kalorycznym, jezeli na masie to mozna.

Dalej nie bede pisac bo juz mi sie troche smiac chce ;D

Link to post
Share on other sites

po treningu wegle wskazane + białko na regen / jak ktoś na kreatynie zasuwa to na poczatku proponuje jesc max dawki tak przez około 4-5 dni , az organizm "nasiaknie" tym gownem :) i dopiero po zaczynamy prawidłowe treningi + normalne dawkowanie na kreatynie siła strasznie leci do góry :P ...jak narazie waga -5kg

Link to post
Share on other sites

Jak czytam niektóre posty to trochę chce mi się śmiać.

Co poniektórzy zachowują się jak by byli mega pro zawodnikami, którzy startują w zawodach.

Pewno nikt z nas tutaj taki nie jest więc niema co przesadzać z niektórymi rzeczami BCAA (Jak to na was działa ?), carbo (przed, w trakcie i po siłowni totalny bezsens może jeszcze do śniadania, obiadu i kolacji?) 

 

@gruby123 

Kolejna bajka z fazą nasycenia kreatyną.

Link to post
Share on other sites

A prawda jest taka, ze kazdy moze inaczej reagowac. Jeden rosnie przy bilansie +300 kcal drugi musi wpierniczac +600 a trzeci +1000

Jeden przy weglach sie zaleje, drugi nie. Skoro ktos wali carbo kiedy sie da i ile sie da a mimo to nie zalewa sie fatem to znaczy ze to dobrze toleruje i widocznie potrzebuje. Kto inny sie moze wtedy zalac wiec musi uwazac. Ciezko o kims kto ma 12%bf mowic ze jest tucznikiem.

Link to post
Share on other sites

 

 

BCAA (Jak to na was działa ?)

BCAA biorę jedynie okołotreningowo - przed, czasem w trakcie (choć zwykle w trakcie poję się czystą wodą). Zauważyłem różnicę, bo nie brakuje paliwa dla mięśni podczas treningu i mogę dźwigać tyle ile sobie rozpisałem. (U znajomych to samo)
Czasem podpijam BCAA przed wyjazdem na snowboard. Nie biorę natomiast tak jak to proponują, czyli rano, wieczorem, w środku nocy, jeszcze do obiadu, śniadania i najlepiej w kółko bo od wchodzenia po schodach się mięśnie spalą. (ironia)

 

Antykatabolik dobry, bo czasem nie mam dobrze dopiętej michy a pomimo stałego zawyżania poziomu treningów nie miałem regresji.
Choć tak jak mówiłem - brałem jedynie okołotreningowo. Na znajomych również działa, więc BCAA ufam.

 

Natomiast co do reszty absolutnie się zgadzam. Niektórzy widocznie wychodzą z założenia, że bez koksu nie ma bicepsa, a do rozpiętek i fikania potrzeba wykupić zapas apteki.
Dieta i dobrze rozpisany trening spokojnie doprowadzą nas do "100kg na klatę". Nuff said.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...