Skocz do zawartości

Awizo


Recommended Posts

Hej, mam takie pytanie. Mi i mojemu chłopakowi będzie szła paczka z zagranicy z numerem śledzenia. Przeprowadziliśmy się w nowe miejsce zamieszkania i często nie ma nas w domu i mamy nową pocztę. Przypuszczam, że pewnie paczka przyjdzie akurat jak nas nie będzie. Sprawdziłam opinie na temat nowej placówki i nie są zaciekawe w sensie takim, że niemiła obsługa ale jest jedna opinia o paczce z zagranicy która została odesłana do nadawcy a odbiorca nie miał awizo i nie wiedział czy paczka jest czy nie. Moje pytanie to czy jeśli nie ma nikogo w domu to czy listonosz może od razu taką paczkę nadać z powrotem do nadawcy czy najpierw musi ona leżeć na poczcie i czekać na odbiór? Dziękuje

Link to post
Share on other sites

Paczka po pierwszej nie udanej próbie doręczenia leży na poczcie 10-14 dni w tym czasie jest podejmowana jeszcze jedna próba doręczenia. Po tych 10-14dnkach wraca dk nadawcy na jego koszt..

Tak na marginesie kto korzysta z pp w dzisiejszych czasach to proszenie się o problemy.
PP działa jak działa prędzej spodziewał bym się zaginięcia paczki niż jej dostarczenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, raiders napisał:

Paczka po pierwszej nie udanej próbie doręczenia leży na poczcie 10-14 dni w tym czasie jest podejmowana jeszcze jedna próba doręczenia. Po tych 10-14dnkach wraca dk nadawcy na jego koszt..

Tak na marginesie kto korzysta z pp w dzisiejszych czasach to proszenie się o problemy.
PP działa jak działa prędzej spodziewał bym się zaginięcia paczki niż jej dostarczenia.

Odp ale chyba się nie dodało. Wiem, że poczta polska niestety jest średnia ale teraz z tą inflacją kurier jest bardzo drogi a to duża paczka. Do mojego chłopaka przychodziły już paczki z zagranicy pocztą więc zobaczymy. Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, raiders napisał:

Tak na marginesie kto korzysta z pp w dzisiejszych czasach to proszenie się o problemy.
PP działa jak działa prędzej spodziewał bym się zaginięcia paczki niż jej dostarczenia.

Oj widać z kolega powiela Stereotyp rodem z PRL i chyba dawno nie nadawał nic poczta .

Od3 lat wysyłam towar tylko pocztexem i w 85% na 2 dzień jest u klienta pozostałe 15% to po jutrze , zaznaczam wysłałem tak około 200 paczek żadna nie był uszkodzona lub nie zagineła pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Oj widać z kolega powiela Stereotyp rodem z PRL i chyba dawno nie nadawał nic poczta .
Od3 lat wysyłam towar tylko pocztexem i w 85% na 2 dzień jest u klienta pozostałe 15% to po jutrze , zaznaczam wysłałem tak około 200 paczek żadna nie był uszkodzona lub nie zagineła pozdrawiam
Kolega szanowny od 3 lat nadaje Pocztexem i nie wie że Pocztex to nie to samo co Poczta Polska? Owszem, należy do Poczty ale jest to zupełnie inna usługa. Kurierska. Paczka nadana Pocztexem a Pocztą to dwie różne sprawy.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuje za odp, paczka trochę się opóźniła i dopiero bd wysłana bo wysyła ją osoba nam znajoma. Jeszcze mam pytanie, czy jeśli wybraliśmy opcje z podpisem przy odbiorze to czy jak kogoś w domu nie będzie to także listonosz awizuje paczke, zostawia na poczcie i tam się podpisuje i odbiera? Dziękuje i sorki za takie pytania dość głupie ale wole wiedzieć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...