Skocz do zawartości

Samsung SSD 980 500Gb NVMe problemy z dyskiem


Recommended Posts

Witam  zauważyłem  problem z dyskiem  SSD  w drugim komputerze. Komputer rzadko używany  ale po raz drugi  dysk w bios wykrywalny ale  nie chce załadować windows. Poprzednio myślałem że coś z systemem się stało i format pomógł. Komputer stał nieco ponad miesiąc  , dziś odpalam bo chciałem na nim puścić mmhd z innym dyskiem i to samo brak windows. CZy ta seria jest jakaś  wadliwa ? Nie mogę użyć opcji napraw  z windowsa  bo wyskakują błędy. Selftest z bios  nie przechodzi  "pass" . Windowsa  nie mogę zainstalować  bo dochodzi do "start windows" i komp stoi jak zaklęty.

 

/edit  

boot device nie mogę wybrać  bo go nie widać. sam bios dysk widzi. 

 

Podpiąłem dysk NVME w drugi slot i wtedy komp go w ogóle nie widzi i komp nadal się wiesza podczas próby instalacji windowsa.  

 

Wyjąłem dysk NVMe  i wsadziłem HDD i niestety podczas próby  instalacji komputer nadal się wiesza . Wina bios  ?


Niestety kończą mi się pomysły. Zrobiłem update bios i dysk nadal widzi  i nadal się wiesza podczas "starting windows" 

Edytowane przez Canibal
Link to post
Share on other sites

980 są bardziej awaryjne od 980 pro czy 970 evo, ale nie pada ich jakoś dużo. 
Zwykle leci kontroler. 

Czy jak próbujesz instalować Windowsa, to widzi zawartość partycji tego 980 (rozróżnia partycje, zajęte miejsce itp?)   

Spróbuj zrestartować do domyślnych ustawienia UEFi, przez wyczyszczenie CMOS, lub z poziomu UEFi (update biosu nie zawsze robi to jak trzeba) 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, kokosnh napisał:

980 są bardziej awaryjne od 980 pro czy 970 evo, ale nie pada ich jakoś dużo. 
Zwykle leci kontroler. 

Czy jak próbujesz instalować Windowsa, to widzi zawartość partycji tego 980 (rozróżnia partycje, zajęte miejsce itp?)   

Spróbuj zrestartować do domyślnych ustawienia UEFi, przez wyczyszczenie CMOS, lub z poziomu UEFi (update biosu nie zawsze robi to jak trzeba) 


@kokosnh Moje  operacje do tej pory: 
wyjecie i przełożenie dysku w inny slot - efekt  bios nie widzi dysku
wyjęcie dysku SSD  i podłączenie dysku HDD ( to ten z innego postu co miałem potraktować MMHD) - nie można zainstalować windowsa bo się wiesza

Update BIOS - to samo nadal problem z instalacją.
przywrócenie  ustawień optymalnych w BIOS  - nadal to samo wieszanie się kompa

Komputer wiesza się w momencie  gdy ładują się pliki windows. Tzn. ładują się pliki  przechodzi pasek  od 0 do 100% i jest ekran uruchamianie windows , w tym momencie klawiatura gaśnie(podwietlenie)  i komputer stoi tak i stoi i nic się nie dzieje. 

/edit

myślałem  że  to dysk , ale  miałem podpięte HDD i był ten sam  problem. Płyta główna padła ? Płyta  to Gigabyte B560M D3H

Edytowane przez Canibal
Link to post
Share on other sites

zobacz na CSM-a ma być wyłączony, lub włączony na UEFI, lub UEFI & legacy. 

Co do instalacji, to się niestety zdarza, zależnie czy masz instalację przygotowaną pod lagacy, czy UEFi, oraz od tego jak bootujesz tą instalkę. 

Powinieneś ją bootowac w UEFi jeśli chcesz na 980 instalować. 
UEFi czasem może nie widzieć dysku, jeśli ten nie ma odpowiedniej tabeli partycji MBR/GPT. 
Tak samo z instalką,  czasem trzeba inicjować w GPT sam dysk/SSD wcześniej innym programem, aby instalka go zobaczyła.    

Ps. MHDD nie da rady odpalić na B560M D3H, nie wspiera IDE który jest wymagany dla MHDD (kontroler SATA nie ma trybu kompatybilności z IDE).     

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...