Skocz do zawartości

aktualizacja BIOS


Recommended Posts

Cześć mam pytanie o aktualizacje BIOS dla modelu Acer Aspire F5-573G czy istnieje najnowsza wersja bo ja znalazłem na stronie acera że jest z 2017 więc jest przestarzała mi chodzi czy istnieje najnowsza wersja BIOS dla modelu F5-573G z roku 2022 lub 2019??

 

https://community.acer.com/en/kb/articles/10435-meltdown-and-spectre-security-vulnerabilities

 

znalazłem tutaj wersje 1.42 z 2018 która działa mi chodzi czy istnieje najnowsza wersja BIOS dla modelu F5-573G z roku 2022 lub 2019??

Edytowane przez martinez369
Link to post
Share on other sites

chodzi mi o załatanie luk w biosie więc stąd moje pytanie bo jeden z programów aktualizujących sterowniki znalazł jakąś wersje systemowego oprogramowanie układowe z 31.05.2019 wersja o ile pamietam to 05.11.01.551 więc się pytam czy dla modelu F5-573G istnieje jakaś aktualizacja na forum acera gośc napisał że jest v 1.47 z 2018 tylko dla modelu e5-575 i podobniesz działa na f5-573G i chciałem zweryfikować czy to faktycznie tak jest

Link to post
Share on other sites

Nie szukaj na siłę tego czego nie ma. Z reguły jak wszystko działa dobrze to producent nie przewiduje dalszego rozwoju firmware.

 

Widziałem, że takie łatki częściej są wydawane na laptopy biznesowe jak probooki , thinkpady itp., a ten to zwykły domowy laptop.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tymi lukami to bym się nie przejmował bo wszystko ma jakieś luki (czasami nawet Linux); po co zmieniać coś jak działa dobrze.

Nie ma nowszych BIOS-ów na ten laptop niż ten 1.42 z 2018, zostaw to co masz i nie ryzykuj zepsuciem sprzęta.

 

Wgrywanie dziwnych BIOS-ów bez potrzeby to dobra droga by zniszczyć sprzęt!

W dniu 21.10.2022 o 20:02, martinez369 napisał:

chodzi mi o załatanie luk w biosie więc stąd moje pytanie bo jeden z programów aktualizujących sterowniki znalazł jakąś wersje systemowego oprogramowanie układowe z 31.05.2019 wersja o ile pamietam to 05.11.01.551 więc się pytam czy dla modelu F5-573G istnieje jakaś aktualizacja na forum acera gośc napisał że jest v 1.47 z 2018 tylko dla modelu e5-575 i podobniesz działa na f5-573G i chciałem zweryfikować czy to faktycznie tak jest

Nie słuchaj tych bzdur! NIE WGRYWAJ WSADU NIE DO TEGO LAPTOPA!!! To najlepszy sposób na spowodowanie poważnych problemów z kompem lub jego trwałe uwalenie. Jeśli chcesz to zrobić to rozumiem, że chcesz rozwalić laptopa z nudów i głupoty.

Edytowane przez Chomik Tomek
Dodanie ostrzeżenia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...