Skocz do zawartości

Pomoc w doborze plyty głównej


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów :P

Sprawa taka w przyszłym miesiącu planuje wzmocnić kompa,proca biorę na stówę AMD Phenom II X4 955 Black Edition,tylko nie wiem jaka płytkę główna do tego,na pewno coś od Asusa chyba wezmę,ufam tej firmie mam poprzednia płytę od nich i miodzio,zastanawiałem się nad ASUS Crosshair III Formula, Socket-AM3??no i jakieś klasowe chłodzenie do proca by się przydało(w OC w jakieś się pobawię).

Prosiłbym o poradę przy wyborze,szybka piłka,konkrety.pozdro :pajac:

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich forumowiczów :P

Sprawa taka w przyszłym miesiącu planuje wzmocnić kompa,proca biorę na stówę AMD Phenom II X4 955 Black Edition,tylko nie wiem jaka płytkę główna do tego,na pewno coś od Asusa chyba wezmę,ufam tej firmie mam poprzednia płytę od nich i miodzio,zastanawiałem się nad ASUS Crosshair III Formula, Socket-AM3??no i jakieś klasowe chłodzenie do proca by się przydało(w OC w jakieś się pobawię).

Prosiłbym o poradę przy wyborze,szybka piłka,konkrety.pozdro :pajac:

niezła niezła bude mam dosyć sporą,dobrze wentylowana mianowicie Aplus CS-Twin Engine BB czarna

PS.ups sorki miałem zacytować Yeske

 

jesli chodzi o chlodzenie to które z tych tu byśćie wybrali? http://www.komplett.ie/k/kl.aspx?bn=10547 Thermaltake,Xigmatek,Freezera Xtreme akurat tam niema kurde :>

Link to post
Share on other sites

Do tego też Mugen 2 należy brac pod uwagę. ale Noctua wymiata obecnie na rynku :pajac:

Z tego co czytałem to Nocauta jest na tym samym poziomie wydajnościowym co Mugen II. Różnica między nimi wynosi ok 1* C na kożyść Nocauta. Ale zobaczcie jaka jest różnica w cenie. Ja proponuje Mugen II.

Link to post
Share on other sites

Do tego też Mugen 2 należy brac pod uwagę. ale Noctua wymiata obecnie na rynku :pajac:

Z tego co czytałem to Nocauta jest na tym samym poziomie wydajnościowym co Mugen II. Różnica między nimi wynosi ok 1* C na kożyść Nocauta. Ale zobaczcie jaka jest różnica w cenie. Ja proponuje Mugen II.

widać na różne testy natrafiliśmy.. :P po pierwsze - Noctua ma sporo większy przepływ powietrza. pod drugie - dostajesz do niej świetną firmową pastę, która obniża temp o kilka stopni dodatkowo. Różnica jest większa niż 1 stopień. Noctua to produkt dla tych, którym zależy na bezkompromisowej wydajności. Jeśli liczysz się z kasą - bierz Mugena 2. Jest bardzo dobry i ma niezly przelicznik cena/jakość.
Link to post
Share on other sites

Noctua jest lepsza od Mugen'a max o 4*C (czytałem wiele testów i taką maksymalną różnicę zauważyłem) + bardzo dobra pasta (ok. 30-35zł) i wentylator (ok. 80zł). Moim zdaniem Noctua będzie najlepszym wyborem. Gdyby nie problem z kasą to pewnie siedziała by u mnie zamiast Mugen'a :pajac:

Link to post
Share on other sites

widać na różne testy natrafiliśmy.. :pajac: po pierwsze - Noctua ma sporo większy przepływ powietrza. pod drugie - dostajesz do niej świetną firmową pastę, która obniża temp o kilka stopni dodatkowo.

Noctua nie ma większego przepływu powietrza - 92 m^3/h wobec 126m^3/h w Mugenie II.

Sama Noctua jest wydajniejsza od Mugena II o 1-3*C.

Link to post
Share on other sites

widać na różne testy natrafiliśmy.. :pajac: po pierwsze - Noctua ma sporo większy przepływ powietrza. pod drugie - dostajesz do niej świetną firmową pastę, która obniża temp o kilka stopni dodatkowo.

Noctua nie ma większego przepływu powietrza - 92 m^3/h wobec 126m^3/h w Mugenie II.

Sama Noctua jest wydajniejsza od Mugena II o 1-3*C.

kurcze, ja trafiłem na jakiś serwisie na pomiary CFM (jednostki przeplywu powietrza??) i tam było ok 54 dla Mugena 2 i ponad 60 dla Noctuy.. Albo coś zle zrozumialem albo zrodlo malo wiarygodne.. tyle ze nie pamietam gdzie to widzialem..
Link to post
Share on other sites

Ja osobiście w takie informacje na stronach nie wierzę. Najlepiej udać się na stronę producenta:

NOCTUA

SCYTHE

 

Noctua - 92,3 m³/h (~55CFM)

Scythe - 126 m³/h (~75CFM)

Przelicznik CMF na m³/h wynosi 1CFM = ~1,7 m³/h (by wiki).

 

Ale, żeby nie robić OT to w tym sklepie Mugena II nie ma więc został Ci wybór między Noctua a tym Xigmatek'iem (ja wybrałbym sprawdzoną Noctuę z świetnym i cichym wentylatorem).

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia to też polecam cooler Noctua NH-U12P, wszystko z absolutnie najwyższej półki: radiator, pasta i wentyl, bezgłośny nawet na max. obrotach (1300/min). Co do płyty to pewnie i tak weźmiesz coś Asusa, ale gdybyś przymierzał się do poleconej DFI LP DK to zwróć uwagę na umieszczenie 2 gniazd zasilania dla sekcji procesora, przy jednym z nich jest taka mała blaszka jakiegoś wyjścia płyty głównej. Podpięcie kabli jest bezproblemowe, natomiast odłączenie już nie. Ta cholerna blaszka powoduje, że jednego z kabli zasilających sekcje cpu nie da się wyjąć!!! Wiem bo mam. Na razie mi to nie przeszkadza, ale wypięcie tego kabla będzie wymagało nieco gimnastyki. Natomiast bios w tej płycie oferuje bardzo bogate opcje OC, ogromny zakres regulacji napięć i mnożnika CPU (a twój proc będzie miał mnożnik odblokowany).

Jeszcze jedno: jeśli weźmiesz Noctue to pamiętaj, że najprawdopodobniej zasłoni jeden slot na ram, co jest problematyczne w przypadku wysokich modułów (np. OCZ Reaper), na mojej płycie 2 kości wchodzą dosłownie na styk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...