Skocz do zawartości

Zestaw pod Windows 98 - jaki?


Recommended Posts

Tylko W98, nie potrzebuje grać w gry dosowe. 
 

19 godzin temu, luk1999 napisał:

Zależy z jakiego przedziału czasu gry cię interesują. Czy chcesz mieć możliwość grania w tytuły Glide na oryginalnym sprzęcie, czy wystarczy wrapper (jeśli oryginalny sprzęt, to możliwe, że lepiej mieć do tego osobnego złomka).

 

Gry to już nie pamiętam ale coś pokroju Unreal, Rally Championship ale to nie jest istotne. Chcę mieć mocną konfigurację pod win98 a do tego chce kupic drugiego kompa z maksymalna konfiguracją pod XP :)

Link to post
Share on other sites

Opcji jest sporo, choć chyba stawiałbym na P4, bo po prostu będzie łatwiej z zasilaczem i nie będzie problemów z dyskami SATA 2/3:

  • P4 1,8 GHz Northwood (ponoć niektórzy mają problemy ze stabilnością powyżej 2,0 GHz na Win 98)
  • płyta na i865 / 875
  • 256 - 512 MB DDR 400
  • Grafa:
    • Jeśli nie zależy ci na DX8 i DVI: GeForce 4 MX 440 128-bit
    • Jeśli zależy ci na DX8 lub DVI: GeForce 3, GeForce 4 Ti, GeForce FX5600 (uważaj na wersje XT, są okrojone) lub FX5900. Od biedy FX5200, ale tylko wersje 128-bit.
  • możesz użyć dowolnego dysku SATA (choć warto go spartycjonować pod Windows 7 lub wyżej). SSD warto podzielić z "optymalizacją dla SSD" i zostawić tak z 1/3 przestrzeni nieprzydzielonej.

 

Athlon XP też jest opcją, choć tutaj lepiej rozglądać się za płytami z gniazdem +12 V oraz raczej za nForce 2, jeśli zależy ci na SATA. Niemal wszystkie VIA pod sA mają problemy z dyskami SATA 2/3 (chyba dopiero w 8237R+ to naprawiono).

 

Pentium 3 - Coppermine / Tualatin - będzie drożej, a nie będziesz mieć np. SATA, USB 2.0 itp.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, cooger napisał:

Będę miał na zbyciu za rozsądne pieniądze GA-8IPE1000 z prockiem, tylko muszę jej zrobić przegląd i wymienić jeden kondensator.

Jakie pieniądze, jaka rewizja, jaki procesor? :)
Po edicie: to jest agp a potrzebuje pci express pod GTX285

Edytowane przez segunin
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, segunin napisał:

P4 może być. Jakiś konkretny model płyty szukać?

 

Cokolwiek w miarę firmowego: ASUS (unikaj P4P800-X), Abit (czasem można trafić IS7-V2 za grosze), Gigabyte, MSI itp.

  

4 godziny temu, segunin napisał:

Jaki zasilacz? Coś współczesnego?

 

Ogólnie polecam zajrzeć tutaj.

Dla świętego spokoju dobrze byłoby mieć tak ze 130 - 150 W na 3,3 + 5 V, więc takie zupełnie współczesne raczej niezbyt się sprawdzą.

Z nowszych aukcji: Topower P3 450 W.

 

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś, czy pod ten model są w ogóle drivery dla Windows 98?

 

Z lapków pod Win 98 to raczej max coś z Pentium 3 lub może wczesnymi Pentium M. Bywają modele z Geforce 2/4 Go oraz Radeon Mobility seria 9xxx/7xxx i w coś takiego bym celował, bo integra Intela ssie.

Link to post
Share on other sites
Teraz, luk1999 napisał:

A sprawdzałeś, czy pod ten model są w ogóle drivery dla Windows 98?

 

Z lapków pod Win 98 to raczej max coś z Pentium 3 lub może wczesnymi Pentium M. Bywają modele z Geforce 2/4 Go oraz Radeon Mobility seria 9xxx/7xxx i w coś takiego bym celował, bo integra Intela ssie.

Nie sprawdzałem, po prostu przegladam allegro i ten laptop wpadł mi w oczy. Zobaczyłem że gry na nim jako tako chodzą i zapytałem.
Najlepiej to bym chciał kupić gotowy zestaw bo szukanie pojedyńczych części jest upierdliwe.

Link to post
Share on other sites

To trzeba było tak od razu pisać...

 

Pierwszy lepszy z brzegu: https://allegrolokalnie.pl/oferta/komputer-retro-amd-sempron-15gb-ram-xp-agp

Drivery dla GA-K8U są, wystarczy zostawić 256 - 512 MB RAM i można zainstalować Win 98 SE.

 

Dobrze byłoby wymienić zasilacz na coś przyzwoitego (wymagania podobne, jak przy P4, więc może być ten Topower lub np. taki Fortron).

 

W środku siedzi Radeon 9550 od chyba Gigabyte i (chyba) z pamięciami Hynix 4 ns, więc powinien spokojnie dać się podkręcić do 380 - 400 GPU i 260 - 280 MEM i osiągnąć wydajność Radeona 9600 PRO.

A jak nie będziesz z niej zadowolony, to zawsze możesz wymienić grafę na coś z tych, o których pisałem...

 

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, segunin napisał:

Tu w moim przypadku kupuje się raczej kompa pod sentyment i fajnie by było mieć topowe ewentualnie chociaż dobre części :)

 

Przeczytaj uważnie moje poprzednie posty...

 

Napiszę to powoli :D :   t o   s ą   d o b r e   c z ę ś c i : średniej-lepszej klasy mobo ASUS-a na i865P (nieokrojone względem P4P800, poza oficjalnym brakiem FSB 200), "pełny" FX5600 (czyli jedna z najmocniejszych kart, która działa z driverami 45.xx). Przydałby się do tego tylko dobry zasilacz (link do Topka podałem), a Pentium 4 można mieć za kilka złotych...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...