Skocz do zawartości

Problem po instalacji dysku NVME


Recommended Posts

Witam zacznę od specyfikacji mojego komputera:
Płyta Główna MSI Z370 GAMING PLUS
Karta Graficzna Geforce  MSI GTX 1060 6GB
Procesor Intel I-5 8600K
RAM Hyperx 2x8GB 3000mhz
Zasilacz Be Quiet Pure Power 600W
Po instalacji dysku NVME ( Samsung 980 MZ-V8V500BW 500GB ) na płycie głównej i po naciśnięciu przycisku POWER komuter startował, wiatraki zaczynały pracować, po czym po 3 sekundach następował restart i tak na okrągło. Po wymontowaniu dysku problem nie zniknął. Finalnie po którymś razie komputer wstał, zamontowałem znowu dysk NVME i też uruchomił się bez problemu, nie wiem co było metodą naprawy tego.
Dzisiaj natomiast instalowałem znajomemu dysk NVME (taki sam) na płycie MSI Z170 Gaming plus i również ten sam problem ( po 3 sekundach restart). Przestał się restartować dopiero po wyjęciu baterii z płyty głównej. Niestety wszystkie wiatraki chodziły, diody od płyty głównej świeciły, ale nie pokazywał komputer obrazu, debug LED świeciły na przemian od RAM i CPU. Nie wiem już jak mogę temu zaradzić, nie pomaga wypinanie dysku nvme. 

Link to post
Share on other sites

Może fast boot robi problemy. 
Pierwsze przy problemach to restart CMOS i zobaczenie czy pomaga. 
Jeśli startuje tylko na starym sprzęcie, to trzeba zobaczyć na wersje BIOS/UEFi i czy nie ma jakiejś aktualizacji (zwłaszcza jeśli w changelogu jest info o poprawach stabilności itp) 

Na MSI Z170 Gaming plus po włożeniu SSD M.2 zostają wyłączone porty SATA 5 i SATA 6 (dwa najniższe), jeśli coś jest podłączone w nich, to może robić problemy. 

Co to za SSD dokładnie? 

Link to post
Share on other sites

restart CMOS, masz nawet przycisk z tyłu do tego. 
Jeśli przycisk nie działa to zworką.     

Ewentualnie jak to nie pomaga, to przechodzimy do diagnostyki, czyli odłącz wszystko oprócz klawiatury i monitora od PC. 
Wszystkie dyski również. 

Jakie CPU tam siedzi? ma iGPU? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...