Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna w typie Corsair Masterkeys L


Recommended Posts

Cześć,

Szukam klawiatury mechanicznej, używana będzie głównie do pisania i pracy, czasami do grania (na bardzo casualowym poziomie). 

 

W tym momencie korzystam z dwóch. Bardzo długo korzystałem z Corsair Masterkeys L, na przełącznikach brown. Jest to rozwiązanie prawie idealne pod moje potrzeby - feeling pisania jest niesamowity, ale brakuje mi w niej podświetlenia (oraz ewentualnie dodatkowych, programowalnych przycisków z boku/na górze).

Drugą klawiaturą jest Logitech G413, piszę się na niej okej, ale nie ma tej przyjemności i płynności, co w przypadku Corsaira, obecnie korzystam z niej głównie ze względu na podświetlenie, które zwyczajnie wpływa na komfort pracy.

Szukam więc czegoś w typie Corsaira, ale z podświetleniem (najlepiej RGB, choć to nie wymóg). Wiem, że kilka lat temu nie było zbytnio takich klawiatur na polskim rynku, czy coś się w tej kwestii zmieniło? 

Link to post
Share on other sites

Masterkeys to chyba CoolerMaster nie Corsair. Nie podałeś budżetu. Zakładam, że ma być 100% z brązowymi tak jak Masterkeys. Dzisiaj na rynku jest sporo świecących cudeniek ale królują TKL (bez bloku numerycznego) a pełne 100% jest w mniejszości.

Z pełnych 100% to Keychron K10 albo C2 na brązowych Gateronach, do tego podkładka pod nadgarstki bo klawiatury są dosyć wysokie, ewentualnie niskoprofilowy Keychron K5 też na niskoprofilowych brązowych Gateronach ale te mają krótki skok, Glorious GMMK Full size też na brązowych Gateronach, Corsair K70 albo K95 na Cherry MX Brown, SteelSeries Apex 7 Brown na przełącznikach SteelSeries, HyperX Alloy Origins Aqua na przełącznikach HyperX Aqua który jest odpowiednikiem brązowych.

Gaterony mimo, że są kopią Cherry MX (które dla mnie są bardziej chropowate) są bardziej gładkie już bez smaru, mniej słychać odbicie sprężyny przy delikatnym powrocie. Z brązowych nie polecam Kailh BOX Brown, czerwone BOXy są ok, gładkie, stabilne, z mocnym odbiciem sprężyny, a brązowe mają za wcześnie punkt dotykowy dlatego są dziwne w odbiorze. Zwykłe Kailh są troche gorsze od Cherry, bardziej się kiwają, ale są tanie i popularne. Fajne są też optyczne przełączniki ale mają większy rezonans bo przełączniki są puste, wiec klawiatury są głośniejsze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...