Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z komputera


Recommended Posts

Hej, mam problem ze swoim komputerem.

Jakieś 2 mieś. temu złożyłem komputer (części zakupiłem z X koma) wszystko działa lecz ze wnętrza obudowy wydziela się bardzo intensywny zapach połączenia elektroniki z domieszką plastiku. Poszedłem z problemem do x koma (na początku rozkleiły mi się pamięci ram które wymienili) i również wymienili mi zasilacz bo wykryli że to niby on jest powodem smrodu lecz to nie był on. Generalnie smród jest i zastanawiam się czy to jest wina chłodenia procka ( SilentiumPC Fera 5 Dual Fan) czy samej obudowy od Be quiet (Pure Base 500DX ).

A może to coś innego.

Link to post
Share on other sites

Zapach pojawia się natychmiast po uruchomieniu komputera, czy po pewnym czasie?

Jakie masz temperatury na poszczególnych komponentach?

Głupie pytanie, ale... Usunąłeś folię zabezpieczającą stopkę radiatora CPU przed montażem chłodzenia?

Tak, czy inaczej, pozostaje chyba zaczekać na pojawienie się opisanego zapachu, wyłączyć komputer, usunąć boczne panele obudowy i spróbować zlokalizować źródło zapachu. Tylko uważaj na nos... Rozwiązanie prymitywne, ale obawiam się, że w tym przypadku może być najbardziej skuteczne ^^

 

 

Edytowane przez Skaza
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten zapach to pojawia się odrazu po włączeniu komputera i na początku jest najbardziej intensywny. Jak komputer chodzi tak z 2-4h to zapach lekko ustaje.

Temperatury są bardzo ok. procesor ok. 60,5C.  GPU takie 65C, ogólnie temperatury są dobre.

Tak usunąłem folię ze stopki.

Jeśli chodzi o źródło zapach to możliwe że zlokalizowąłem. To może być chłodenie CPU tylko nie wiem co może tam śmierdzieć. Jakby coś się tam osadzało podczas wyłączonego komputera i wylatywało z obudowy po jego włączeniu.

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, Arnold napisał:

Zaraz monitor wyrzuce przez to forum :P Chodzi jakby serwer się wdzwaniał do internetu 30 lat temu :P 

 

Jaką paste termoprzewodzacą położyłeś na CPU? Rozsmarowałeś równomiernie czy chlapłeś klocuszka na CPU? :P

Położyłem taką co przyszła z prockiem. Rozsmarowałęm równomiernie

49 minut temu, BlackCoffe napisał:

Załóż chłodzenie boxowe i  sprawdź czy nadal czuć ten zapach.

Problem w tym że chłodenia boxowego nie miałęm kupiłem troche lepsze CPU R7 5800X

Link to post
Share on other sites
  • BlackCoffe zmienił tytuł na Nieprzyjemny zapach z komputera
10 godzin temu, Zepullo napisał:

Coś nie wydaje mi się żębym wytrzymał z tym smrodem

a nie podłączyłeś kompa pod jakąś chińską listwę, przedłużacz ze sklepu po 4 zł, kabel przedłużacza się nie grzeje?

Link to post
Share on other sites

Ja stawiam, że to nie smród chłodzenia CPU tylko zapach resztek topnika z zasilacza. Czasami potrafi utrzymywać się tygodniami i w końcu się rozejdzie.

 

11 godzin temu, Arnold napisał:

Wersja BOX posiada 3 lata gwarancji i jest z własnym chłodzeniem, a OEM od zawsze był z roczną gwarancją. Chyba, że X-Kom ci zaiwanił BOX-owe chłodzenie.

Od kiedy AMD do 5800x BOX daje chłodzenie? Ja miałem boxa i w środku był tylko procesor, naklejka i papierki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...