Skocz do zawartości

RTX 3080... którą wybrać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witajcie,

którą kartę RTX 3080 od ASUSa wybrać i dlaczego? Dodam, że nie znam się na OC i LC. Dopiero składam swój pierwszy komputer (ostatni był 20lat temu, a w międzyczasie laptop). Ale jeżeli robi to znaczącą różnicę zarówno w wydajności jak i cenie + eksploatacji to się zapoznam. A może lepiej poczekać na serię 40xx, dopłacić 1000zł i kupić ten oszukany model 4080 z 12GB?

Modele:

-> ASUS GeForce RTX 3080 STRIX Gaming 12GB OC LHR (ROGSTRIXRTX3080O12GGAMING)

-> Asus GeForce RTX 3080 TUF Gaming 12GB GDDR6X (TUF-RTX3080-12G-GAMING)

-> ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming 12GB OC LHR (TUFRTX3080O12GGAMING)

-> ASUS GeForce RTX 3080 Ti TUF Gaming 12GB OC (TUFRTX3080TIO12GGAMING)

-> Asus TUF GeForce RTX 3080 Ti Gaming 12GB GDDR6X (TUFRTX3080TI12GGAMING)

 

Wybaczcie, że po prostu przekleiłem modele z porównywarki ceneo, ale się nie znam:

https://www.ceneo.pl/porownanie/73/126755851-vs-127652586-vs-126755854-vs-109986388-vs-114861607

 

Od razu zapytam o dobrą porównywarkę kart graficznych?

Edytowane przez Daniel_
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Wszelkie inne omijać szerokim łukiem

EVGA FTW3 / Kingpin / Galax HoF / Asus Strix / MSI Suprim / Asus TUF / MSI X-trio. 

 

Najtańszego 3080, którego byłbym w stanie zobaczyć w swojej budzie, to Galax/KFA2 SG 1-CLICK! OC. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

EVGA FTW3 / Kingpin / Galax HoF / Asus Strix / MSI Suprim / Asus TUF / MSI X-trio. 

Ta kolejność przypadkowa czy wg. najlepszy do najsłabszy w kategorii tych na które byś się skusił?

 

Kurdę, miałem czekać z zakupem karty do tego 12 października jak wjadą nowe do sklepów, ale biorąc pod uwagę kurs $ to chyba jednak przyspieszę zakupy.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem zestawienie tych, które wypisałeś, a które były do wyszukania na ceneo - https://www.ceneo.pl/porownanie/73/109399534-vs-125471416-vs-127652586-vs-126755854-vs-126755851-vs-125930040

Ta różnica w maksymalnym poborze mocy pomiędzy MSI a ASUSem to na serio? Czy te dane co są tam powpisywane to na chybił trafił ktoś wpisywał albo zapomniał zmienić w tabelce w excelu po poprzedniej karcie? Tak samo z ilością Display Portów i obsługiwanymi standardami? Chyba wszystkie mają to samo co do zasady.

Tak samo nie wszystkie obsługują VR? Rozumiem, że nie ma co się tym sugerować?

@sid vicious

Co sądzisz o tej? Właśnie piszę z pytaniem o gwarancję.

https://www.olx.pl/d/oferta/karta-rtx-3080-evga-fwt3-ultra-rezerwacja-do-czwartku-CID99-IDQY51W.html?reason=seller_listing|normal&isPreviewActive=0&sliderIndex=1

Ahh, jednak te EVGI już sprzedane. Zostały STRIXY i SUPRIMY 10GB za 3700zł, kupowane grudzień'20 i styczeń'21. Czyli rok gwarancji został

Edytowane przez Daniel_
Link to post
Share on other sites

Wszystkie obsługują te same standardy, mają praktycznie identyczny komplet wyjść i bardzo zbliżony profil wydajności (taktowanie rdzenia/pamięci, pobór mocy). 

 

Wszystkie też charakteryzują się bardzo dobrą kulturą pracy. Jedyną istotną różnicą jest podejście do zerwania plomb gwarancjnych: gdybyś np po roku czy półtora - czyli jeszcze przed końcem gw - chciał wymienić pastę termo na rdzeniu, to Asus nie robi z tym problemu, MSI zaś pozbawi Ci gwarancji.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, sid vicious napisał:

Dlaczego ja tu jestem?

Oj, przepraszam @sid viciouspomyliłem tagi :|

Co sądzisz o tej @Rebelmind https://www.olx.pl/d/oferta/rtx3080ti-oc-asus-rog-strix-gaming-porzadna-karta-polecam-CID99-IDQTzeM.html

Nie za tania? Coś mi tu śmierdzi. Za dużo tych ubarwiaczy typu 'mocna' 'porządna' i 'podkręcona'. Ale jak widzę to Ti przy karcie, to zaczyna mi ślinka cieknąć. Pytanie czy warto i co muszę dodatkowo zrobić z nią, żeby wykrzesać z niej to Ti?

Link to post
Share on other sites

Odbiór osobisty + testy na miejscu + dowód zakupu do wglądu; jeśli wszystkie 3 są OK to można pomyśleć. Nie uznaje zakupów na OLX na odległość - ale to ja. 

 

Ona z palca powinna po odpaleniu zwijać asfalt, o ile zasilacz wydoli i CPU nie przyblokuje. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ok. Zdecydowałem się na tą kartę ze względu na ilość CUDAków https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/ASUS-GeForce-RTX-3080-Ti-TUF-12GB-GDDR6X-RAM-Karta-graficzna/2955706?ceneo_cid=6e4d8928-a2d0-286e-4d35-953028676903 oraz 2x8 pin zasilanie, a nie 3x8 pin jak to ma strix 3080 asusa.

Nie wiem czy proshop to dobry sklep, no ale karta to karta, a serwis czy gwarancja to oni tylko pośredniczą? Do tego jako jedyni jeszcze nie podnieśli cen po ostatnim wzroście dolara

Teraz pytanie jaką płytę główną, żeby pomieścić tego potwora?^^

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Daniel_ napisał:

Teraz pytanie jaką płytę główną, żeby pomieścić tego potwora?^^

Każda płyta gówna da sobie radę, lepiej się o obudowę martw.

6 minut temu, Daniel_ napisał:

Nie wiem czy proshop to dobry sklep, no ale karta to karta, a serwis czy gwarancja to oni tylko pośredniczą?

Jest w porządku, dobry kontakt i obsługa klienta. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...