Skocz do zawartości

Klawiatura TKL, najcichsza jaką się da


Recommended Posts

Witam, poszukuję:

  • budżet: do 400
  • rodzaj klawiatury: mechaniczna
  • rodzaj przełączników: nie wiem bo nigdy nie miałem mechanika. Zależy mi na cichej pracy.
  • procentowe użycie do pisania/do grania: 55/45
  • czy chcesz podświetlenie?: tak, najlepiej RGB
  • czy chcesz makra?: obojętnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?: nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?:  nie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numpada lub numpad w miejscu del, end, ins)?: tak
  • twoje uwagi (wygląd, firma): po lekturze na forum myślę nad Sharkoon PureWriter TKL Kailh Red

 

Obecnie posiadam SteelSeries Apex 3, ogólnie gra się nią spoko, ale pisze się słabo, chyba jest za wysoka i zdecydowanie za głośna, polecicie mi coś cichszego lub z opcją wyciszenia?

Edytowane przez renmaister
Link to post
Share on other sites
  • renmaister zmienił tytuł na Klawiatura TKL, najcichsza jaką się da
3 godziny temu, renmaister napisał:

SteelSeries Apex 3, ogólnie gra się nią spoko, ale pisze się słabo, chyba jest za wysoka i zdecydowanie za głośna

Jeżeli membranowa klawiatura z podkładką pod nadgarstki jest za wysoka i za głośna to nie ma nadziei, że jakiś mechanik będzie ok.

 

3 godziny temu, renmaister napisał:

Sharkoon PureWriter TKL Kailh Red

Raczej szukał bym czegoś na Gateron Red albo Kailh Box Red. Ogólnie liniowe przełączniki są ok ale brak wyczuwalnego momentu aktywacji powoduje, że bardzo często dobija się je do końca, a jak się plastik spotka z plastikiem/metalem. Troche lepsze do pisania są odrobine głośniejsze dotykowe (brązowe), w nich jak się człowiek przyzwyczai do momentu aktywacji to można ich nie dobijąc do końca (na czerwonych też się można tego nauczyć). Praktycznie każda klawiatura mechaniczna będzie głośna, oczywiście można wsadzić mate wypełniającą do obudowy klawiatury dla zmiejszenia rezonansu, dodać wypełnienie klawiszy i miękkie oringi, a do tego nasmarowane gaterony red i będzie ciszej ale wtedy zrobisz w odczuciu z mechanika membranowca.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem specjalistą od klawiatur, ale od niedawna używam SPC Gear GK650K Omnis Kailh Red RGB Pudding Edition (lol, ta pełna nazwa). Nie używałem wcześniej mechanika, ale moje spostrzeżenia: Jest zdecydowanie głośniejsza od membranowej mimo, że przełączniki red nie robią hałasu, to sztywna obudowa, powrót klawisza z powrotem na swoją pozycję, itd. Jak na niej piszesz to po prostu słychać.  W pracy z kolei używam Microsoft Egronomic Keyboard - to jest klawiatura ninja! Jest ogólnie super cicha, bo to po prostu dobrze wykonana membranówka. Do długiego pisania - też mega wygodna, najwygodniejsza klawiatura do pisania jaką miałem, tylko do grania to absolutnie się nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...