Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

33 minuty temu, ODIN85 napisał:

A nie 4k i Dlls 3.0?

4k i DLSS performance to 1080p

 

32 minuty temu, MiK napisał:

Metro Exodus Enhanced Edition miało to już 2 lata temu

Wiem, widziałem, też robiło duże wrażenie. Najlepsza implementacja RT do tej pory.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe ile FPS będzie na takim RTX 4080 w trybie Overdrive ;)

 

Tymczasem z chyba jeszcze nieoficjalnych grafik Nvidii, można wyczytać, że RTX 4070 będzie tylko trochę lepszy od RTX 3070 Ti przy wykorzystaniu techniki DLSS, z FG ma być jeszcze więcej FPS. Sama Nvidia twierdzi, że karta będzie na poziomi RTX 3080. Wszystko rozbija się o cenę w Polsce, optymistycznie obstawiam, że najtańsze modele będą za 3200-3300.

 

NVIDIA-RTX4070-PERF-CLAIM-2.jpg

NVIDIA-RTX4070-PERF-CLAIM-1.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czym wy się tak jaracie ? przeciętnie wygląda ten path tracing na silniku od cyperpunka  :rudolph:

owy path tracing cuda na kiju prezentuje dopiero na silniku Unreal Engine 5.  P-t jest bardzo wymagający od sprzętu, długo poczekamy na karty pod ten filmowy ficzer - technologia Lumen zawarta w UE5 mało co ustępuje jakością p-t w naturalnym oświetleniu i ma o wiele mniejsze wymagania sprzętowe - tylko czekać na wysyp gier na unreal 5, używam na co dzień UE5 więc cosik wiem :P

 

-zobaczcie porównanie :roll:

 

 

 

 

Edytowane przez RysiekTyDraniu
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, mirai99 napisał:

Nie wina UE5, że developerzy nie kompilują shaderów przy pierwszym uruchomieniu, tylko w locie...

 

Grałeś w to czy tak sobie piszesz ? Shadery kompilują się na starcie gdy i trwa to bardzo krótko.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.04.2023 o 10:41, Rebelmind napisał:

@Up Grzesiu, to z 4090 tak przeminęło z wiatrem? :o

Aby nie było, tam była podłączona 3090 na tym gnieździe z poborem ~330W. Przekroczyła specyfikację złącza o 20-30W. Z jednej strony - przekroczyła. Z drugiej strony, w BQ są o wiele grubsze kable i jest ich więcej :) Dlatego pisze, corsair do hi-endu to szrot.

 

W dniu 10.04.2023 o 15:07, ODIN85 napisał:

W przypadku Hx1200 to była wada fabryczna akurat. Innych modeli z tej serii to nie dotyczy.

Nie, inne mają te same złącza, tak samo zrobione. Dopiero dark power ma zupełnie inaczej.

22 godziny temu, zbiku90 napisał:

Overdrive wygląda obłędnie. Zaczynam rozumieć ludzi co mówili że RT to przyszłość i krok do fotorealistycznej grafiki w grach. Niby tylko RTX 4090 w 1080p i z generatorem klatek ale od czegoś trzeba zacząć.

wygląda tak samo, daj spokój. W sensie, zależy od sceny. Ale to jest ulepszony raytracing. Nie ma takiego przeskoku jak z natywnej rasteryzacji.

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, grzech1991 napisał:
W dniu 10.04.2023 o 15:07, ODIN85 napisał:

W przypadku Hx1200 to była wada fabryczna akurat. Innych modeli z tej serii to nie dotyczy.

Nie, inne mają te same złącza, tak samo zrobione. Dopiero dark power ma zupełnie inaczej.

Wada fabryczna o której sam corsair wspominał na swojej stronie oraz na reddit, miałeś po prostu pecha kupując ten model Corsair Hx1200

 

info ze str corsair:   Których zasilaczy dotyczy problem i jak to sprawdzić? Ten problem dotyczy tylko wybranych modeli HX1200 i HX1200i. Wszystkie te jednostki zostały sprzedane po 20 lipca 2020 r. Możesz sprawdzić, czy Twój zasilacz mieści się w przedziale czasowym, którego dotyczy problem, patrząc na kod partii. Dotknięte jednostki są objęte kodami partii 2030XXXX i 2041XXXX.

56 minut temu, grzech1991 napisał:

wygląda tak samo, daj spokój. W sensie, zależy od sceny. Ale to jest ulepszony raytracing. Nie ma takiego przeskoku jak z natywnej rasteryzacji.

Prawda silnik cyberpunka to pudrowana padaka od dnia premiery, sama gra też wybrakowana, instalacja różnego typu modów od społeczności cośik daje...

Widzicie jak nvidia pcha kaskę redom by tylko znowu po ampere wepchnąć nam hiper-super ade - gdzie inne gry ?  czysty biznes

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, RysiekTyDraniu napisał:

Prawda silnik cyberpunka to pudrowana padaka od dnia premiery, sama gra też wybrakowana, instalacja różnego typu modów od społeczności cośik daje...

Widzicie jak nvidia pcha kaskę redom by tylko znowu po ampere wepchnąć nam hiper-super ade - gdzie inne gry ?  czysty biznes

Na PC sama gierka w dniu premiery była grywalna i całkiem przyjemna. Dalej jest to nawet niezła gra, ma swoje dolegliwości ale daleko mi od nazwania jej padaką.

Zieloni to już inna para kaloszy, tutaj po prostu robi się wszystko, by jak najbardziej przekonać szerszą publikę do grania w chmurze. Wszystkie znaki na ziemi i niebie na to wskazują, nowe ficzery tylko dla nowych kart, potężne wzrosty wydajności z generację na generację, co z jednej strony cieszy, a z drugiej sprawia, że sprzęt szybciej staje się przestarzały i bezwartościowy. 4090 w dniu premiery 5090 zapewne będzie wart tyle co 3090 teraz -.-".   

 

Mimo pewnych spekulacji, ludzie nie "wypsztykali" się z 3090 i ich cena nie wzrosła.

Link to post
Share on other sites

 

2 godziny temu, RysiekTyDraniu napisał:

Prawda silnik cyberpunka to pudrowana padaka od dnia premiery, sama gra też wybrakowana, instalacja różnego typu modów od społeczności cośik daje...

Widzicie jak nvidia pcha kaskę redom by tylko znowu po ampere wepchnąć nam hiper-super ade - gdzie inne gry ?  czysty biznes

 

Jestem daleki od nazywania tej gry padaką, ograna na premierę bez najmniejszego problemu, o wiele lepiej się bawiłem niż przy wieśku trzecim.

 

9 minut temu, Adames napisał:

 

Mimo pewnych spekulacji, ludzie nie "wypsztykali" się z 3090 i ich cena nie wzrosła.

 

Problem jest taki ze łatwiej sprzedać tanią kartę, jest więcej chętnych, jak kogos stać na kartę za 4-5k to weźmie coś z nowego gen, kasa wsadzona w karty pokroju 4080 i 4090 to już kasa nie do odzyskania i trzeba się z tym liczyć.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, r1023 napisał:

kasa wsadzona w karty pokroju 4080 i 4090 to już kasa nie do odzyskania i trzeba się z tym liczyć.

Nie no, jak? Przecież Gosu non stop swoje selekty selektów sprzedaje praktycznie bez strat a nawet z zyskiem :o

 

Na 3080 Vision siedziałem prawie 11 m-cy, sprzedałem ze stratą ~500 PLN (praktycznie cena bloku, bo sprowadzałem z Germanii). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...