Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Śmiem wątpić by nasze januszerskie chciwe skurw... sklepy dały dobre wersje 4080 po 7,5k

 

Bliżej będzie 8 o ile nie więcej. Utwierdziłem się w przekonaniu że 3090ti nowa za 5999zł to był dobry zakup. Mocy mi wystarczy na przeczekanie tej drętwej palącej się serii kart.

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, wojciech spychała napisał:

Była na allegro - ale potem doczytałem, że to "wypalona" sztuka - niby działa no ale coż... Teraz jej znaleźć nie mogę :(

 

"Wypalona sztuka"? :D No nieźle, dziwna akcja ta aukcja. Przecież w wypadku usmolenia 12VHPWR na gwarę trza słać.

No ale mnie już nic nie zdziwi...

 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że RTX 4080 jest kartą bezsensowną. 4090 - wiadomo top, więc cena taka, by kupili ją tylko Ci, którzy naprawdę potrzebują karty TOP, 4080 natomiast dla kogo jest skierowana? Serio pytam. 

 

Dla mnie to niepojęte, aby kartę NON-TOP, która jest straszliwie przycięta, wyceniać tak blisko top -> dostajemy ok. 60% karty w zamian za 75% ceny RTX 4090. To jest nieporozumienie. W większości gier, nawet przy topowym procku, wyregulowanym super mega itd, ciężko uzyskać skalowanie liniowe, ale to się może zmienić w niedługiej przyszłości, jak wyjdą nowe procki. Pewne algorytmy też ładnie się skalują wraz z ilością CUDA cores (np DCT)

 

Zieloni chyba chcieli sprawić, aby droga topowa (na ten moment)  karta wyglądała jak świetny wybór w kwestii Price / Performance. Świat stoi na głowie, jedyna nadzieja, że AMD wypuści karty w takich cenach, że nawet NVidia się zaczerwieni ze wstydu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To też celowe działanie żeby sprzedać Ampere, masz 5k kupujesz 3090ti, dajesz 8k masz 4080 ale płacisz 60% więcej za 60% wydajności (tak pi razy oko). Więc Ampere wyglądają nadal dobrze.

2 godziny temu, Adames napisał:

AMD wypuści karty w takich cenach, że nawet NVidia się zaczerwieni ze wstydu

Przecież cały czas rx6600 w cenie 3050 sprzedaje się o niebo lepiej, a co dopiero w segmencie premium, gdzie tym bardziej ludzie chcą najlepszego bez względu na ceny. NVIDIA widzi to i uznała, że ludzie i tak kupują RTX:)

Zresztą nie mają nic do stracenia taką sobie zrobili renomę - gracz płaci i płacze, najwyżej obniżą ceny jak się okaże jednak, że sprzedaż nie taka.

Link to post
Share on other sites

Wrzucam jako ciekawostkę:

Druga największa sieciówka z elektrozłomem w Se robi dzisiaj akcje przy premierze 4080 - jeden jedyny butik w stolicy otrzyma 100 szt TUF'a i wg oficjalnego oświadczenia będzie to jedyna karta w tej cenie. Kupić można jedynie osobiście na miejscu od 15:00, sklep ustawia kolejkę na zewnątrz lokalu od godziny otwarcia. Dla pierwszych 50. klientów upgrade do wersji OC za darmo (po dostawie TUF OC sklep wymieni model z premiery). 

 

"MSRP" oznacza w praktyce 16499 SEK, co po dzisiejszym kursie kupna z USD oraz z uwzględnieniem podatków w SE daje $1260 netto. 

4080inet.jpg 

 

Poza tym tj lol totalny, bo w Proszopie Strix 4080 OC jest w taj chwili wyceniony 800 SEK taniej niż TUF 4090 :/ 

 

https://www.proshop.se/Grafikkort/ASUS-GeForce-RTX-4080-ROG-STRIX-OC-16GB-GDDR6X-RAM-Grafikkort/3113884

 

https://www.proshop.se/Grafikkort/ASUS-GeForce-RTX-4090-TUF-24GB-GDDR6X-RAM-Grafikkort/3106485

 

Tj jednak totalna porażka ta premiera, bo żeby następca 3080 był droższy niż wypas 3090 na premierę :sciana: :cenzura: 

Link to post
Share on other sites

Witam, który model wybralibyście:

Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC 24GB GDDR6X za 10.5
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill X3 24GB GDDR6X za 9850
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill Black 24GB GDDR6X za 11

Który z nich jest najlepszy. Czy ma ktoś z was jeden z tych modeli i może napisać swoją opinię.

Edytowane przez phoenix_E
Link to post
Share on other sites

Nie są to moje rewiry, stolicę omijam obwodnicą jak tylko mogę. Poza tym uważam całą to akcję za zbyteczną, bo imho nie będzie nawet 100 chętnych na 4080. O ile dobrze pamiętam, to w Se przy premierze 3090 był najdłużej dostępny (i to pomimo szczątkowych ilości). 

 

4 minuty temu, phoenix_E napisał:

Który z nich jest najlepszy.

Zdecydowanie iChill Frostbite Black 8-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, phoenix_E napisał:

Witam, który model wybralibyście:

Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC 24GB GDDR6X za 10.5
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill X3 24GB GDDR6X za 9850
Inno3D GeForce RTX 4090 iChill Black 24GB GDDR6X za 11

Który z nich jest najlepszy. Czy ma ktoś z was jeden z tych modeli i może napisać swoją opinię.

 

Ja mam 2 kontrpropozycje:

  1. GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC -> LINK1
  2. Wersja po zwrocie/naprawiana GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC -> LINK2
Link to post
Share on other sites

Kurde dawno nie miałem tak, że mnie nie jarały nowe grafy nie licząc RTX 4090 którego entuzjazm z zajawką mocno studzi to jak pocięta to jest karta względem pełnego rdzenia. Albo ja się starzeje albo coś z tym rynkiem jest mocno nie tak. Patrzę tak na mojego poczciwego RTX 3090 STRIX w konfigu, uśmiecham się do niego i mówię "spoko ziomuś, nadal rozpier***ator jesteś" :D Do czasu RTX 4090 Ti posiedzi maluch, albo może i skip do 5090 wleci jeśli się 4090 Ti nie pojawi bo też taką możliwość biorę pod uwagę. Od lat nie miałem tak, że nie zmieniłem topowego GPU na topowe od razu po premierze. RTX 4080 fajna karta ale to nie mój segment i też w pełni rozumiem irytację ludzi na to jak została wyceniona bo NV po bandzie pojechała z wyceną 4080 i nie ma co tego bagatelizować.

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, EH_Gosu napisał:

Kurde dawno nie miałem tak, że mnie nie jarały nowe grafy nie licząc RTX 4090 którego entuzjazm z zajawką mocno studzi to jak pocięta to jest karta względem pełnego rdzenia. Albo ja się starzeje albo coś z tym rynkiem jest mocno nie tak

Czytam i nie wierzę :D Co zrobiłeś z prawdziwym Gosu? Możesz nam przedstawić swoje żądania ;)

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...