Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

9 godzin temu, droid napisał:

myślałem brać, ale już dla siebie  MSI Z690 Carbon DDR5(fajna cena około 2000 zł) do 13700K, czy to już zły pomysł? OC 13700K raczej nie planuję, wręcz przeciwnie, ustawię limit mocy do 125W :D żeby CPU się nie ugotowało wraz z MOBO, stracę 5% na wydajności ale 20 stopni mniej podczas grania.

 

MSI Z790 Carbon to niestety koszt około 3000 zł  i raczej bez sensu w moim przypadku wydawać na "martwą" platformę taką kwotę.

 

Chyba że iść w MSI Z790 Tomahawk DDR5? Jakiś wskazówki w co iść?

 

Dziękuję za sugestię.

 

 

Jeżeli nie będziesz podkręcał to żadna różnica, a nawet jakbyś podkręcał to każda z tych płyt spokojnie to ogarnie. Zależy od tego co jest dla Ciebie istotne, wygląd, złącza, audio, LEDy ?

Link to post
Share on other sites

Tymczasem w jU-eS-end-ej jedna z większych sieciowek podała już ceny za 4080 od AiB - i to faktyczne ceny, a nie placeholdery! 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-custom-graphics-cards-listed-microcenter-prices-between-1199-1549-us/

 

4080 Strix OC 1549$? Miodnie, kij tam że 4090 TUF jest za 1599$ w tym samym sklepie %-)

https://www.microcenter.com/product/659687/asus-geforce-rtx-4090-tuf-gaming-triple-fan-24gb-gddr6x-pcie-40-graphics-card

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Tymczasem w jU-eS-end-ej jedna z większych sieciowek podała już ceny za 4080 od AiB - i to faktyczne ceny, a nie placeholdery! 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4080-custom-graphics-cards-listed-microcenter-prices-between-1199-1549-us/

 

4080 Strix OC 1549$? Miodnie, kij tam że 4090 TUF jest za 1599$ w tym samym sklepie %-)

https://www.microcenter.com/product/659687/asus-geforce-rtx-4090-tuf-gaming-triple-fan-24gb-gddr6x-pcie-40-graphics-card


Zobacz, że TUF jest za 1199, a tuf OC za 1499.
To są jakieś ceny-anomalie.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

xD 300 USD za coś co możesz zrobić lepiej samemu w godzinę :D Kogoś tam ostro popier...

 

Analogicznie jak RTX 4090 TUF vs RTX 4090 TUF OC, wersja bez OC ma niższy PT w biosie niż ta z OC i za to dopłata. Tylko, że bios też można podmienić :)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, EH_Gosu napisał:

 

Analogicznie jak RTX 4090 TUF vs RTX 4090 TUF OC, wersja bez OC ma niższy PT w biosie niż ta z OC i za to dopłata. Tylko, że bios też można podmienić :)


W teorii mogą mieć sub-biny dla tych chipów i tw w OC mają trochę lepszą wygraną w silicon lottery.

Link to post
Share on other sites

Serio nie wiem jak Gosu moze z taką pewnością twierdzić.

Faktem jest, że po jakimś czasie ASUS przestaje produkować Non-OC wersje, one są chyba po to, żeby było złudzenie, że jest model bliżej MSRP. Co by pewnie potwierdzało wersję Gosu. No ale czy możemy mieć pewność?

Link to post
Share on other sites

Galax i EVGA [*] chwaliły się tym na każdym kroku przy HoF/K1ngpinach, bo ułatwiało to argumentację najwyższych cen. Asus nigdy tego nie przyznał ale też nie było ku temu najmniejszej potrzeby, bo od dawna linia produktów Strix zbiera najwyższe marże. 

Link to post
Share on other sites

Panownie, po prostu mam informacje bezpośrednio od osoby która współpracuje z ASUSEm w kwestii Xtreme OC od wielu, wielu lat. Nawet seria Matrix ROG nie miała binowanych chipów. Binowanie to zwiększony koszt produkcji bo przekłada się to na czas, selekcje etc. Seria ROG STRIX jaka jest obecnie topem u ASUSa w GPU, dostaje również losowe chipy. Miałem sporo 3090 STRIX, już kilka sztuk 4090 STRIX obecnie i rozstrzały pomiędzy rdzeniami są spore w kontekście OC. Binowanie to tylko w serii HOF Galaxa oraz EVGA KINGPIN. Różnica pomiędzy TUF, a TUF OC to po prostu bios. Ktoś kto nie ogarnia jak zmienić biosu albo jest leniwy, dopłaca do większego PT. Takie czasy.

6 minut temu, wrobel_krk napisał:

Zgadzam się z @Rebelmind i @EH_Gosu jakby binowali to by się tym chwalili, przecież to bardzo dobry chwyt marketingowy. Zresztą już wiadomo, że 4090 to i tak odpady z 4090ti:)

 

Otóż to, tudzież te odpady taką wydajność zapewniają, że szok. Nie mogę się doczekać aż zmontuje materiał żeby się podzielić z ludźmi (dziś wleci zapowiedź testów, nieco już tam pokaże, a też omówienie kilku aspektów karty) tym jak to lata na wyregulowanej platformie. No eunuch któremu brakuje 2048 CUDA (fizycznie 1024) ale jednak mocarny eunuch. Co będzie wyprawiał prawowity top to strach się bać. Nawet walkę z myślami żeby jednak moją 3090 STRIX zmienić na 4090 STRIX miałem mocną jednak nie poległem i nie zmieniam. Pod nowy monitor (syg) się 4090 by przydala, ale 4090 Ti przyda się jeszcze bardziej przy czym 3090 latająca jak 3090 Ti się nadal pięknie broni, no ale przy 4090 nie leżała. Cholera, łatwo mi mówić bo cały czas jakieś 4090 na benchu będe miał u siebie wiec mogę korzystać w ramach testowania, sprawdzania czy wszystko ok przed docelową budową konfigów, bo tak to bym pewnie mimo świadomości jak jest, po prostu dał upust zajawce i kupiłbym i do swojego konfigu tą kartę :D Co jak co, w kwestii kart graficznych mam bzika, no nie poradzę nic :D Niech wydają te 4090 Ti czym prędzej. Mam też jakieś przeczucie, że seria 5000 nie zadebiutuje za dwa lata, a możemy poczekać podobnie jak na Turinga po Pascalu albo i dłużej.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapowiedź testów RTX 4090 vs RTX 3090 Ti vs RTX 3090. Pogadanka na temat wydajności karty względem poprzednich topowych konstrukcji, sprawności energetycznej itd. Omówienie platformy testowej oraz innych istotnych aspektów.

 

Więcej informacji oraz naturalnie rozbudowane testy pojawią się w materiale docelowym.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 4
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, kampers napisał:

do cs starczy 8-) 

Też nie! Jeśli masz monitor 2K to dużo lepiej się gra w 1920x1440 (4:3) niż w 1440x1090 (4:3 z fhd). A już totalny epic jest jak robi się 4:3 z 4K, tyle że tu jeszcze nie ma monitorów 240Hz. 

 

Swoją drogą grałem testowo w natywnej 5120x1440 w kantera przez chwilę i powiem, że 3080 ostro się pocił. Niby Dx9c, niby stary (nie)dobry Source ale rozdzielczość nadal potrafi docisnąć nawet na takim zabytku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...