Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Od strony tego co robię, to czekam na 5090, bo zwykle to nie tylko nowe dżiforsy do szybszego liczenia AI ale także nowe Jetsony (ostatni bazuje na Ampere). Na nowe karty Intela też czekam, pewnie będę miał jakiś średni model 2-3 miesiące po premierze. 

Prywatnie - czekam na Nintendo Switch 2 -.-" Kupując zwykłego switcha nie spodziewałem się nawet jak fajne może być Mario i Ring Fit. Bawiłem się też chwilę Steam Deckiem, ehh gdyby nie był taki ciężki, te dodatkowe 1/4 kg robi różnicę jak to się trzyma w ręku. Przecieki mówią, że nowy switch będzie oparty o Ampere. Czyli jak zwykle - "technicznie" to wyjdzie dwie generacje wstecz. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Adames napisał:

Od strony tego co robię, to czekam na 5090, bo zwykle to nie tylko nowe dżiforsy do szybszego liczenia AI ale także nowe Jetsony (ostatni bazuje na Ampere). Na nowe karty Intela też czekam, pewnie będę miał jakiś średni model 2-3 miesiące po premierze. 

 

Same here, chcę 5090 pod AI (GGUF/LLAMA2), ale zakładając że będzie miała więcej niż 24GB RAM. 

Zauważyłem, że większość osób ciśnie na tylko 3 kartach, oraz ostatnio 4 modelu.
Most: 4090 "this is the way", 3090 "bieda edition", RX 7900 XTX "tani VRAM" (gdy nie trzeba konkretnie CUDA, do większości tasków ok) oraz obecnie widzę pojawiają się buildy z 3-4 sztukami A770 16GB - ile wychodzi przy obecnych promkach, 1400zł za 16GB? 2800zł = 32GB. W cenie 16GB 4080 lub 7900 XTX mamy 64GB VRAM. To już można się pod GPTQ bawić. 

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Rebelmind napisał:

Panowie i panie: obstawiamy, obstawiamy! 

 

4070STi - od 4500 PLN 

4080S - od 5500 PLN 

Do tego 4070 ma nie być zastąpionym przez 4070S

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-will-not-be-replaced-with-the-super-version-both-models-expected-to-coexist

 

Zatem, 4070S - od 3500 PLN 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Rebelmind napisał:

Jak to co? Nie kupię xD

Wczoraj Morelom się wyprostowały zwoje mózgowe i obniżyli cenę TUF 4070 Ti do 1989 zł. 

 

Większość ludzi dostała anulację, ale parę osób wzięło ekspresowego kuriera za pobraniem i im wysłali. 

 

Takich cen powinniśmy oczekiwać. 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niedługo będę musiał kupić nową kartę, stwierdziłem że poczekam do stycznia i zobaczę jak wypadają wersje Super. Tylko jakiego producenta wybrać? No i jaka wersja? MSI ma chyba z kilka, inne marki też. Teraz mam 1060 od Palita i wszystko jest ok. Nie zależy mi na wyglądzie karty - nie mam obudowy z oknem i nie interesuje mnie to, liczy się przede wszystkim wydajność oraz kultura pracy. Wstępnie celuję w 4070 Ti lub 4070 Ti Super - zobaczymy co się ciekawego pojawi

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, AudiAWX napisał:

windforce oc.

No nie tylko na fps każdy patrzy ale na kulturę pracy i temperaturę.

Np w Gaming masz komorę parową, w tańszych już nie ma.

Jak nie sprzedasz karty w ciągu 4 lat to gwarancja ma sens, tak to ta dodatkowa dotyczy tylko pierwszego właściciela.

 

Jak nie kupujesz na 4 lata to lepszym wyborem niż Gigabyte Windforce/Eagle będzie Palit Jetstream

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-gaming-oc/38.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Humorystyczne przedstawienie sytuacji na rynku kart graficznych, przy ujęciu klimatów Star Wars :) Przygotowuje akurat duży materiał z testami RTX 3090 vs RX 7900 XTX vs RTX 4080 vs RTX 4090 i generalnie to co tutaj sobie spontanicznie nagraliśmy idealnie przedstawia relacje RTX 4080 vs RX 7900 XTX.

 

 

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...