Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Każda 4090 praktycznie wygląda i ma chodzenie jakby te 4090 naprawdę miały mieć te 600w tdp:),

35.5 cm długa, 3,5 slota, prawie 3kg waży

To, że w praktyce jednak biorą te maks 450w to każda jest chłodna.

Renomowanych testów nie znalazłem, na reddicie sobie chwalą, zwłaszcza jak się ktoś przesiadł z 3090/3090ti.

na pewno jest to jedna tańszych i słabszych wersji 4090, ale każda 4090 jest dobra:)

Link to post
Share on other sites

Pytanie czemu on się wymienia, tak szczerze to 4090 jest jedyną kartą w tej generacji która imponuje wydajnością, a w zasadzie imponowała do wydania Starfielda.  :P 

Jedyne co przychodzi do głowy to to że potrzebuje kasy, a nie chce sprzedawać za 5500-6000, bo dał za nią 8000-9000, zaproponuj 1000 zł dopłaty  ;) 

Link to post
Share on other sites

kupiona lipiec 2023 więc już nikt na niej nie kopal

 

38 minut temu, Mst74 napisał:

Jedyne co przychodzi do głowy to to że potrzebuje kasy, a nie chce sprzedawać za 5500-6000, bo dał za nią 8000-9000, zaproponuj 1000 zł dopłaty  ;)

Ustaliliśmy już 1,5k dopłaty. Nie będę się z typem o 100zł w lewo czy w prawo bił - jest szansa szybko i bez sprzedawania tygodniami temat załatwić. 

 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, wrobel_krk napisał:

Co mają odwalić, jak nie namówią innych żeby wprowadzali takie rozwiązanie

 

Jeżeli coś jest dobre, to nie potrzeba innych zbytnio namawiać, wystarczy otwarty standard, bez opłat licencyjnych, bez nazwy wskazującej na producenta. Odwalenie czegoś to właśnie np nazwanie konektora ASU_CONNECT, gdzie mało prawdopodobne by MSI chciało taki konektor wprowadzić. Samo nawet wspomnienie, że MSI_PWR_MB_CONNECTOR jest kompatybilny z ASU_CONNECT, jest czasem niedopuszczalne dla konkurencji. Stąd tyle "standardów" RGB / ARGB mamy i taki MSI nie chwali się, by był kompatybilny z Gigabyte RGB FUSION. 

Zatem nawet odwalenie nazwy z czapy może sprawić, że nie namówią nikogo innego. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa też do wymiany bo nie podepniesz kabelków od zasilacza na tył płyty głównej, chyba że ktoś jest blacharzem-lakiernikiem, lubi rzeźbić i ma miejsce z tyłu żeby boczny panel domknąć z wystającą wtyczką.

Edytowane przez bmi86
interpunkcja.
Link to post
Share on other sites

Wleciał Zotaczek - wymieniony za 4080 i 1500 cebulionów polskich. Brak czasu na dogłębne testy bo weekend w rozjazdach ale:

  • głośność mniej więcej 1:1 do 4080 Gainwarda Phantom którego miałem poprzednio. Dla mnie karta niezauważalna akustycznie, można śmiało grać na głośnikach. Zapomniałem zerknąc z jakimi prędkościami latają wentylatory, dam znać później.
  • Temperatury 65-70C rdzeń, 76 hotspot, memorki 70-76 zależnie od gry, czyli może nie rewelacyjnie ale przyzwoicie
  • Karta CHYBA nie ma dual biosu, albo ja byłem zbyt mało inteligentny żeby znaleźć przełącznik. (EDIT: dopiero patrząc na ostatnie zdjęcie widze że przełącznik jednak jest, zaraz obok wtyczki zasilającej, głąb ze mnie).
  • Wielkie ciężkie bydle, bez podpórki murowane uszkodzenie slotu PCIEX w płycie.
  • Do 3440x1440 spory zapas mocy - W Hogwarcie ze wszystkim max łacznie z RT jest tyle samo klatek co na 4080 z dlss3 i fg, w Metro Exodus około 130-150 fps wszystko max razem z RT bez DLSS. Więcej nie było czasu sprawdzić.
  • Boostuje w okolice 2830MHz, podkręcać nie będę bo nie ma sensu w moim przypadku.
  • Wygląd - no cóż.... ja fanem takich obłości nie jestem, ale u mnie buda bez okna więc.... Masa bezsensownych diodek LGBT.

 

69a8b88be8e85.jpg

3cf100e078111.jpg

5a6e1d7136446.jpg

192f0ac7c1060.jpg

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Rebelmind napisał:

widzę wąsa u tej Jadwigi

Ja widzę tylko odbijające się światło od śruby. Serio, miałem dwa Zotaki 4070 Ti i żadnych plombowanych śrub nie ma. 

Edytowane przez Artok
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...