Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Dwie pierwsze wiadomości to będzie wał.

Jeden smsem niby od Olx a druga z linkiem. Także uważaj.

Też tak myślałem, ale okazało się inaczej. 

 

Pierwsza wiadomość od osoby pytającej się o rzecz, którą opisałem w opisie 

Druga wiadomość to Ukrainiec, który twierdzi że cena jest za wysoka. 

 

Więc ten - miła odmiana. 

Link to post
Share on other sites

To widzę Panowie, że macie inne podejście niż ja. W prywatnym sprzęcie miałem gtx 1060, potem rtx 3060Ti, a teraz RX 7900XT. Radeona kupiłem w sumie jako ciekawostkę by pobawić się ich technologią do prowadzenia obliczeń na karcie. Gry te mające 10+ lat działają równie dobrze na każdej z tych kart -.-"

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.10.2024 o 10:24, Artok napisał:

W ciągu tej generacji przez obudowę przewinęło mi się 6 sztuk RTX 4070 TI, 3 sztuki RTX 4070 i 2 sztuki 4070 Super. Do tego trzy Radeony. 

 

Grzebanie jeszcze się nie znudziło ;>

Kierwa, to ja zabrzmię jako głos rozsądku haha - u mniej w tej gen tylko 3 GPU: 4080 nonS (Kfa2 1Click OC), 4070 Ti (TUF) i obecny 4070 nonS (TUF OC).

Link to post
Share on other sites

 

Cóż za parszywe czasy... Niemalże dwa lata temu, pod koniec listopada ustrzeliłem RTX 4080 z outletu (sztuka po zwrocie, pełna gw - wspomniany wyżej KFA2) za równowartość ~4600 PLN. Kartę oddałem jednak, bo docelowo chciałem sprzęt wodować a pod ten model rzadko są bloki robione. Przewijamy do dnia obecnego: mający identyko wydajność RTX 4080S 1-Click Oc jest po ~4850 PLN, teoretycznie kompatybilny blok jest jeden za lekko ponad 1000 PLN :-/ Miałem przez ten czas ustawione powiadomienia na Inno3D Frostbite (jedyny w miarę dostępny model z fabrycznym blokiem), który najtaniej był za ~5200 PLN co nadal moim zdaniem jest tragiczną ceną za kartę z segmentu xx80 (nawet w wersji premium z blokiem wodnym)... 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...