Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

W dniu 16.12.2023 o 03:40, ODIN85 napisał:

A może byś poczekał do 24 stycznia bo wtedy ma być 4070Ti Super a ona akurat wygląda sensownie.

 

W dniu 16.12.2023 o 17:07, Rebelmind napisał:

No to stawiamy po ile będzie 4070 Super Ti koledzy. Ja stawiam od 4500 PLN. 

 

W dniu 16.12.2023 o 11:51, droid napisał:

Czekaj na RTX 4070 Ti Super, sam mam RTX 3080. Te 16GB + więcej rdzeni CUDA powinno przybliżyć wydajność do zwykłego RTXa 4080

 

 

Chyba macie rację, chciałem na początku 4080, ale cena trochę zniechęca, a jak 4070 Ti Super faktycznie będzie po 4500 zł z wydajnością zbliżoną do 4080, to nie ma co się zastanawiać. Czekałem tyle czasu, to ten miesiąc mnie nie zbawi.

 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Przecieki nt cen i wydajności Super Ad:

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/geforce_rtx_40_super_wyciekly_ceny_nowych_grafik_nvidii-30989.html

 

4080S 999$ blisko 4090 w grach

4070STi 799$ blisko 4080 w grach

4070S trochę słabszy od 4070 Ti po starej cenie 4070, 4070 ma potanieć...

 

Uwierzę jak zobaczę. 

Link to post
Share on other sites

"4080S 999$ blisko 4090 w grach "

 

Czy RTX 4080 jest blisko RTX 4090 wydajnościowo? No nie za bardzo. Także co tu niby zmieni ta większa do około 5% wydajność RTX 4080 SUPER vs RTX 4080?

Korzyścią płynącą z RTX 4080 SUPER względem RTX 4080 będzie po prostu ta symboliczna wyższa wydajność od RTX 4080 za mniejszą cenę.

 

Najciekawsza karta SUPER to będzie RTX 4070 Ti SUPER, jakieś 15% szybsza od RTX 4070 Ti także praktycznie w połowie drogi do RTX 4080 no i szyna 256 bit zamiast 192 oraz 16 GB VRAM, także fajna karta :)

 

 

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Gosu, ja WIEM że między 4080 a 4090 jest w grach ~przepaść (30-40% @4K, w zależności od tytułu), ale 10-12% przyrostu w skrajnych przypadkach przy niższej cenie niż 4080 może skusić wielu. 

 

Pisałem, tj przeciek = uwierzę jak zobaczę, bo niższe ceny u Nvidii były DAAAWNO i mocno podważaj wiarygodność tych informacji. Okaże się wszystko w poniedziałek. 

 

Link to post
Share on other sites

Jako były posiadacz nie superowej 4080 muszę przyznać że dla mnie ta karta dla.... no właśnie dla kogo?

 

Więcej już nie będę tego błędu popełniał i od razu pójdzie się w sam top. 4080 jest/była turbo droga w momencie gdy ją kupowałem a jednocześnie zostawia właścicielowi poczucie niedosytu. Od razu trzeba było jeszcze ten 1500zł wysupłać i załatwić temat za jednym razem. Superka może się natomiast dobrze sprzedać, bo obecnie cena 4090 to absurd.

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, joker5513 napisał:

Więcej już nie będę tego błędu popełniał i od razu pójdzie się w sam top

<mem z głęboko wzruszonym Jensenem ocierającym łzy plikiem banknotów 100$>

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Trudno... Pije niewiele, palenie rzuciłem, nie podróżuje na zanzibar i wyspy salomona co 3 tygodnie. Nie jestem z Tutsi ani Hutu i nie mam rodziny na utrzymaniu... Więc raz na te 2 lata kartę sobie można kupić :) A że ceny są jakie są... Produkty stajni czerwonej wywołują niezmiennie od ponad dekady tylko uśmiech politowania, a stajni niebieskiej tarzanie się ze śmiechu po podłodze. Brak jakiejkolwiek konkurencji dla Nvidii więc ceny sobie windują jak chcą :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja też piję niewiele, palenia nie musiałem rzucać (graty!), nie byłem w Zanzibarze ani na wyspach Salamalejkum - ale znam kogoś, kto był i powiedział mi to i owo! Rodzinę mam na utrzymaniu co drugi tydzień więc też mógłbym sobie taką kartę raz na dwa lata kupić. Za każdym jednak razem kiedy upolowałem jakaś dobrą okazję i mam już te wypas karciochę w koszyku to budzie się we mnie Janusz i głośno pyta "ile, uRwał?!" a ja nie potrafię mu odpowiedzieć... 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, Rebelmind napisał:

budzie się we mnie Janusz i głośno pyta "ile, uRwał?!" a ja nie potrafię mu odpowiedzieć... 

Musisz mu jakieś środki zapodać żeby za często się nie budził. Piąchopirynę na ten przykład ;)

Link to post
Share on other sites

Nie tyle kwota jest problemem, co znalezienie czasu na granie. Można sobie kupować najszybsze podzespoły, a potem wychodzi 5 godzin grania w tygodniu. Sprzęt się po prostu marnuje i zbiera kurz. 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Artok napisał:

Nie tyle kwota jest problemem, co znalezienie czasu na granie. Można sobie kupować najszybsze podzespoły, a potem wychodzi 5 godzin grania w tygodniu. Sprzęt się po prostu marnuje i zbiera kurz. 

 

Nic dodać nic ująć. Rodziny nie mam, mogę sobie pozwolić na kupno drogich zabawek pod PC.  Ale czas po pracy przeznaczam głównie na sport. Gram okazjonalnie, trochę w weekendy. Gdyby czasu się miało jak w dzieciństwie.... Od razu rodzi się pytanie, na co wywalać takie sumy, żeby z 4-6h / week  pograć grę ;) No chyba, że ktoś jest nerdem i siedzi w pokoiku  z zasłoniętymi roletami i tłucze maratony przez monitorem. 

 

main-26wiek-i-zm-czenie-robi-swoje.jpg
graphic png free

Edytowane przez serafin1
  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Artok napisał:

Nie tyle kwota jest problemem, co znalezienie czasu na granie. Można sobie kupować najszybsze podzespoły, a potem wychodzi 5 godzin grania w tygodniu. Sprzęt się po prostu marnuje i zbiera kurz. 

Jak ktoś kupuje top to raczej ma czas na granie bo tak to po co by brał?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

bo tak to po co by brał?

Żeby sobie wpisać do sygnaturki na forum. Myślisz, że tu można przyjść i tak o się wypowiadać mając w stopce GTX 1060? :rudolph:

  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...