Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Tak wymienilem na nowego i tez piszcza. Nie chce mi sie juz rozbierac za duzo roboty :) musial bym blok zmieniac co do suprim. Na nastepna generacje bede szukal opini co do cewek :)

 

1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

A co to zmienia? Możesz położyć inny zasilacz obok komputera i podpiąć do niego tylko zasilanie karty do testów. Nie musisz nic rozbierać.

Nie mam inego zasilacza niestety :(

Link to post
Share on other sites

No to zostaje się cieszyć że UV dzielnie znosi ;)

E: nowa sztuka po założeniu bloku wyje jak poprzednia? Bo może jeszcze można coś z termopadami powalczyć, może dać ciut grubsze i będzie lepiej. To dużo nie kosztuje akurat.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

w końcu kupiłem kartę rtx 4070 msi gaming x trio. troszkę skwierczą mi cewki pod obciążeniem co słychać dopiero jak przyłożysz ucho do obudowy ,a jak szumią wiatraki systemowe to tego w ogóle nie słychać,ale ja nie o tym. mam monitor acer predator 1080p i jak na tym odpalę takie kombo w hogwart legacy  dsr->1440p->ultra->rt ultra-> dlss-> frame generator(dlss3)-> wyostrzanie obrazu,to nie dość ,że działa kosmicznie(110-120fps w lobby,zamek) to jeszcze tak samo wygląda,a wygląda o niebo lepiej niż zwykłe 1080P natywne. jestem w totalnym szoku jak doskonała jest teraz technologia i jakie niesie ze sobą możliwości. to wprost nie do uwierzenia,a jednak! chciałem pisać o karcie,ale po tym co zobaczyłem,nawet opis karty spada na drugi plan.. a karta 800-1000rpm,przeważnie 850 w stresie,55-60* oc 3ghz na gpu, całokształt  MEGA!

zapomniałem... żeby działał frame generator(dlss3) musimy w windows 10 ustawić : ustawienia/system/ustawienia grafiki/planowanie przyśpieszanego sprzętowo procesora gpu(włącz) i dopiero wtedy zadziała.

Edytowane przez api3d
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

No to zostaje się cieszyć że UV dzielnie znosi ;)

E: nowa sztuka po założeniu bloku wyje jak poprzednia? Bo może jeszcze można coś z termopadami powalczyć, może dać ciut grubsze i będzie lepiej. To dużo nie kosztuje akurat.

Tak juz sprawdzalem i dolozylem na bloku ale tez warczala z orginalnym chlodzeniem. Jak sie karta nagrzeje to jest do zniesienia.

Link to post
Share on other sites

Zrobisz, jak będziesz uważał, ale moim zdaniem jak nie ma sensu pozbywać się MSI Gaminng Trio. Patrząc na konkurencyjne modele jest rozsądnie wyceniona, a dodatkowo wyróżnia się świetną kulturą pracy (śmigła na 1200 RPM pod pełnym obciążeniem). Ile byś musiał dopłacić do tego PNY?

 



image.png

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jezeli chcesz sie pozbyc piszczacych cewek to mozesz sprobowac, nie gwarantuje ze pomoze ale jest o co powalczyc.

 

1. Undervolting karty graficznej, na youtube jest masa filmikow

2. Ograniczenie wyswietlanych klatek np przez panel nvidi, potestuj ustawienia, jak masz monitor 144hz to ustaw 144 ale mozesz sprobowac np 90 o ile akceptujesz taka ilosc klatek, wlaczenie v synca tez moze pomoc w niektorych tytulach

3. Podmianka zasilacza, ja mialem taka sytuacje z 3080 po zmianie zasilacza zero piskow z cewek.

4. Podmianka grafiki ale to jest loteria

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@Artok

Dopłata około 200 złotych. Kultura pracy MSI bardzo dobra, chociaż chyba ustawię może inną krzywa wentylatorów, bo jest aż za cicho, może przez to słyszę cewki ;)

 

@Genghis Khan

1. Na razie ustawiłem Power Limit na 75%, trochę pomogło. Podobno Undervolting na 40 dziwnie działa, więc zmieniłem na razie PL jak na filmiku der8auer, różnica w wydajności znikoma :)

2. Mam limit na 100 FPS, bo taki mam monitor, na razie tylko chwilkę testowałem FG na CP2077, ale z RT Ultra, więc klatki nie przekraczały za bardzo 100 FPS. W Valheim ustawiłem wszystko na Low, żeby dobijało do ponad 300 FPS, wtedy szybko obracając myszką, słuchać melodie cewek ;)

3. Może wymienię na coś lepszego, obecnie mam Corsair RM850x, do zestawu wystarczający, ale słyszałem że przez niektóre zasilacze, cewki mogą piszczeć.

4. Właśnie tej loterii się boję, ponieważ niektórym PNY też piszczało, ale to zawsze subiektywne odczucie, każdy ma inny słuch.

 

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, emilstw napisał:

Karty sprzedają się wybitnie, że będzie można kupić w Polsce RTX 4080 i RTX 4090 w wersji Founders. Zamówienia mają być realizowane przez xkom. Ceny Founders na premierę  (7049 zł / 9699 zł)

Nie bardzo widzę sens żeby to kupować. Gwarancja tylko 2 lata, nie przechodząca na kolejnego właściciela, autorskie dobre konstrukcje potrafią być tańsze. Tylko dla fetyszystów tego specyficznego designu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

RTX 4070 w cene i wydajności 3080 :)

Nvidia szykuje kolejny hit!

image.png.eb2f1c9fd50517c12648b2506aad6dcd.png

Z całymi 8 GB pamięci :) 

 

image.png.11a1e0691c95f003c5794cbdd0fd2259.png

 

Hmm, już widzę oczami desktopowego RTX 4050 z 64-bit szyną pamięci :) Zapewnie RTX 4050 będzie kosztował tyle co RTX 3060 i zaoferuje wydajność na poziomie RTX 2060 xD

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Adames napisał:

Hmm, już widzę oczami desktopowego RTX 4050 z 64-bit szyną pamięci :) Zapewnie RTX 4050 będzie kosztował tyle co RTX 3060 i zaoferuje wydajność na poziomie RTX 2060 xD

 

Ja bym tu widział jeszcze przycięcie PCIEX do x8 lub x4, żeby czasem ktoś kto ma starą płytę główną z pciex 3.0 nie mógł sobie zrobic apdejtu sprzętu do CS'a czy innych esportówek (patrz Radeon RX6500XT czy jakkolwiek się ten crap tam nazywał). 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, joker5513 napisał:

Nie bardzo widzę sens żeby to kupować. Gwarancja tylko 2 lata, nie przechodząca na kolejnego właściciela, autorskie dobre konstrukcje potrafią być tańsze. Tylko dla fetyszystów tego specyficznego designu...

 

Trzy lata ze strony NVIDII. Oraz serwis RMA na poziomie EVGA bądź lepszym. Szybko, sprawnie, bez problemów. Miałem okazję korzystać z rma NV przy padlinach 2x RTX 2080 Ti FE. Dodatkowo przykładowo RTX 4090 FE ma jedną z mocniejszych sekcji i lepszych konstrukcji pcb. Gwoli ścisłości referencyjne pcb (te, które jest w najtańszych modelach GPU) to zupełnie co innego niż konstrukcje FE. Ampere to zapoczątkowało, a Ada kontynuuje. Jeszcze Turingi czy Pascale w FE miały referencyjne pcb, Ampere i Ada dla FE ma mocniej dokokszone niż wiele konstrukcji autorskich nie licząc kart takich jak STRIX czy SUPRIM X.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

patrz Radeon RX6500XT czy jakkolwiek się ten crap tam nazywał

W okolicach 700-800 pln jedynymi alternatywami są Intel A380 i GTX 1650 (bez Super). Dostajemy więc mniej więcej wydajność RX 470 z 2016 w cenie tejże z 2016 :rotfl: O ile sytuacja z droższymi kartami jest kiepska to z budżetowymi jest tragiczna I nie zapowiada się żeby nowa generacja miała cokolwiek zmienić. Jeszcze w 2019 dało się złożyć gamingowy PC poniżej 3k, teraz nie ma takiej opcji.

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, zbiku90 napisał:

Jeszcze w 2019 dało się złożyć gamingowy PC poniżej 3k, teraz nie ma takiej opcji.

Da się. Nawet będzie spoko działał, potrzeba jednak odrobinkę ograniczyć oczekiwania

Zamiast cp 77 8K + RTX Psycho + DLSS + FG ->  ~50 fps

to

cp77 1080p high - bez RT - natywnie -> ~50 fps

ARC A750 + i3 12100F + 16 GB RAM

 

Obecnie zmieniło się skalowanie, składając "dobrze skrojony" PC za 3k, 6k, 12K, 20K przy każdym przeskoku poczujesz ogromną różnicę, gdzie w 2019, mając top gpu RTX 2080Ti + i9 9900K w komputerku za ok. 10K, to wydajnościowo już nie za wiele mogłeś pójść wyżej (wydajnościowo). Obecnie droga do "sufitu" ma więcej stopni. 

 

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Adames napisał:

ARC A750 + i3 12100F

Na papierze niezła karta, która jednak wciąż po miesiącach łatania sterowników nie potrafi poprawnie obsłużyć wielu gier + 4-rdzeniowy procesor. Trzeba iść na spore kompromisy żeby się w tych 3k zmieścić, reszta części pewnie też po taniości. Teraz byle jaki podstawowy zasilacz czy obudowa kosztują po 200zł. Dobrze że chociaż dyski i ram tanie to upgrade starych złomków się opłaca :) Dobra z mojej strony koniec offtopu bo zaraz przyjdzie jakiś mod i nakrzyczy.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, EH_Gosu napisał:

 

Trzy lata ze strony NVIDII. Oraz serwis RMA na poziomie EVGA bądź lepszym. Szybko, sprawnie, bez problemów. Miałem okazję korzystać z rma NV przy padlinach 2x RTX 2080 Ti FE. Dodatkowo przykładowo RTX 4090 FE ma jedną z mocniejszych sekcji i lepszych konstrukcji pcb. Gwoli ścisłości referencyjne pcb (te, które jest w najtańszych modelach GPU) to zupełnie co innego niż konstrukcje FE. Ampere to zapoczątkowało, a Ada kontynuuje. Jeszcze Turingi czy Pascale w FE miały referencyjne pcb, Ampere i Ada dla FE ma mocniej dokokszone niż wiele konstrukcji autorskich nie licząc kart takich jak STRIX czy SUPRIM X.

Od razu wysyłają nową kartę i nie ma czekania na naprawę. Jak ta nowa też padnie to nie robią problemu z wysłaniem kolejnej.

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.04.2023 o 21:29, api3d napisał:

  dsr->1440p->ultra->rt ultra-> dlss-> frame generator(dlss3)-> wyostrzanie obrazu,to nie dość ,że działa kosmicznie(110-120fps w lobby,zamek) to jeszcze tak samo wygląda,a

Jak dla mnie natywny obraz + wyostrzanie jest lepszy niż ten przereklamowany DLSS. Ludzie którzy tak zachwalają obraz z DLSS chyba muszą zmienić okulary ,albo kupić :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...