Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Pamiętam, ale to był rok 2012 i wtedy Ivy Bridge i5 4R/4W to był szpan. Teraz zaś mamy 2023 i całkiem szybkie 6R/12W kosztuje porównywalne jak nie mniejsze pieniądze co wtedy ta i5. 


Ja wtedy dosłownie miałem low-end laptopa 2C4T i śmigało diablo 3, używając tylko 1 wątek... to był śmiech po prostu.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, drunk napisał:

Dobra update FG nie rozwiązał wywalania Wiedźmina :wariat:

Trudno, żeby naprawiło. To CD Projekt RED zepsuł działanie frame generatora. Jakoś inne gry działają poprawnie niezależnie od wgranej wersji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.03.2023 o 10:19, Rebelmind napisał:

RT najbardziej jest potrzebny w nadchodzącym Diablo 4, przy czym tradycyjnie gry z tej serii wyglądają jak kupa żeby działać przynajmniej ok na byle padle. 

160fps w 4k ze wszystkim na maxa. Jest nawet Hdr.

Link to post
Share on other sites
W dniu 17.03.2023 o 09:55, Artok napisał:

Trudno, żeby naprawiło. To CD Projekt RED zepsuł działanie frame generatora. Jakoś inne gry działają poprawnie niezależnie od wgranej wersji. 

 

Nie jestem pewien czy obecnie CDPR potrafi coś zrobić dobrze do końca, w CP2077 przy włączonym RT i DLSS, na niektórych powierzchniach występują dziwne glitche, powierzchnie są rozmyte, a wyostrzają się, jak przechodzi przez nie jakiś NPC, przez co wygląda to gorzej, niż granie bez RT. Może tylko u mnie występują takie problemy, ale widziałem tematy, gdzie ludzie pisali, że z kolejnymi aktualizacjami, jakość RT się pogarszała, czyli zamiast zoptymalizować, obniżyli jakość.

 

Na początku tego wideo widać, jak po włączeniu RT, chropowatość i nierówności zostają po prostu spłaszczone. Czekam na tryb Overdrive (może z 30FPS bez FG będzie :wariat:), chociaż odnoszę wrażenie, że obecnie specjalnie obniżają jakość, żeby później był większy efekt wow.

https://www.youtube.com/watch?v=Sf3CkqMlSdI

Link to post
Share on other sites
W dniu 1.02.2023 o 17:27, kampers napisał:

masz linka mojego.

 

 

Napisałem do sklepu że piszczą kosmicznie cewki i powiedzieli ze mogę RMA zrobić w takim przypadku. I teraz co byście zrobili ? Bo tak czy siak musze płyn wypuścić. Później zdemontować blok. I teraz czy zakładać oryginał chlodzenie i szukac kogoś by mi przetestował na oryginalnym chłodzeniu czy odrazu blok dozbroić w termopady w miejsca gdzie ich nie ma? 

Edytowane przez kampers
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kampers napisał:

Napisałem do sklepu że piszczą kosmicznie cewki i powiedzieli ze mogę RMA zrobić w takim przypadku. I teraz co byście zrobili ? Bo tak czy siak musze płyn wypuścić. Później zdemontować blok. I teraz czy zakładać oryginał chlodzenie i szukac kogoś by mi przetestował na oryginalnym chłodzeniu czy odrazu blok dozbroić w termopady w miejsca gdzie ich nie ma? 

Po pierwsze STRIX=COILWHINE.

Sam miałem 3080 Strix OC. Oczywiście, że piszczały cewki. Ostatnio kupiłem 4070Ti Strix i też piszczały cewki, więc zwróciłem. W tej 3080 zmieniałem termopady i tam była taka sytuacja, że piszczenie cewek zmieniało się wraz z kombinacjami grubości termopadów i siły dokręcenia. Nie eliminowało to problemu, ale zmieniało głośność piszczenia do akceptowalnego poziomu. Generalnie z serią 3080 było kilka numerów odnośnie doboru termopadów. Dla przykładu grubości podane przez producenta bloków były niewłaściwe. Ci bardziej zaangażowani mierzyli szczelinomierzem odległości od pamięci do bloku, itd. To co u Ciebie słychać to mega przesada, ja bym odsyłał i nawet się nie bawił w kombinacje.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Cisza to pojęcie względne i każdy ma inną tolerancję. Dodatkowo te całe nagrania zazwyczaj podbijają efekt i w realu aż tatj głośno nie jest.

Co do modeli to jak zwykle loteria. U każdego ta sama karta może zachowywać się inaczej.

Link to post
Share on other sites

Hx1000i 

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Cisza to pojęcie względne i każdy ma inną tolerancję. Dodatkowo te całe nagrania zazwyczaj podbijają efekt i w realu aż tatj głośno nie jest.

Co do modeli to jak zwykle loteria. U każdego ta sama karta może zachowywać się inaczej.

Oj panie u mnie slychac przy zamknietej budzie i to glosno. Do tego mialem 3090 to tam tylko trochę było słychać. 

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

A ja mam TUF i surprise cisza :o

Ja też mam, ale nie wiem co to ma do rzeczy.

3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Cisza to pojęcie względne i każdy ma inną tolerancję. Dodatkowo te całe nagrania zazwyczaj podbijają efekt i w realu aż tatj głośno nie jest.

Co do modeli to jak zwykle loteria. U każdego ta sama karta może zachowywać się inaczej.

Strixy w porównaniu do tufów są bardzo głośne. Mam 3080 tuf i 3090 strix i niestety, przy strixie nie da się wytrzymać. A jestem toleracyjny, wentyle na 10V chodzą.

Link to post
Share on other sites

Grzesiu, do tej pory Strix to miał być absolutny TOP, a TUF tylko bardzo solidny średniak - tyle że już przy 3080 średniak miał mniej rozśpiewane cewki niż o wiele droższy brat. 

22 minuty temu, grzech1991 napisał:

ale nie wiem co to ma do rzeczy.

TUF Lowelas jest jednym z NIEPOLECANYCH modeli więc dla mnie mój egzemplarz to spore zaskoczenie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie cały czas leży mój TUF 3080, absolutna cisza, nigdy nie słyszałem żeby się cewki odezwały, a obudowa stoi na biurku i czasem zdarza mi się grać na głośnikach. Obecny Phantom o dziwo też takich dźwięków nie wydaję. Jak ktoś już wcześniej zauważył - loteria.

Link to post
Share on other sites

 

Koledzy - otóż fiskus stwierdził że należy mi się 1100zł zwrotu podatku  za rok 2022. Mam już środki na koncie. I jak zwykle, w tego typu sytuacjach zaczynają kiełkować pod czupryną różne niespecjalnie mądre pomysły....

 

Co wy na to żeby pożenić 3090Ti, dołożyć wspomniane 1100zł zwrotu i MAX 300-500zł do RTX 4080?? Cytując forumowego klasyka "nawet bym tego nie odczuł" :DPytanie czy udało by mi się sprzedać swoje GPU za okolice 5k zł, bo od tego zależy realizacja wspomaninego konceptu...?? Za jakąś znośną wersję RTX 4080 trzeba dać okolice 6500zł np. :

 

https://www.x-kom.pl/p/1083481-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4080-phantom-16gb-gddr6x.html

 

Czy lepiej dać se spokój i ciepłą żółtą wydzieliną cielesną olać tenże pomysł z racji zbyt małej róznicy wydajności? Zawsze też byłby 30-40% mniejszy pobór prądu aka ogrzewania mieszkania...   Hymmm....

Link to post
Share on other sites

Nie lubię konsol. Próbowałem, nie pasują mi i tyle. Jak mam możliwość to gram na PC. A poza tym nie ma już dzisiaj gier ekskluzywnych na konsole - z mniejszym lub większym opóźnieniem trafia wszystko również na jedyną słuszną platformę.

 

Poza tym PS5 to przeszło 3k zł - wariactwo.

 

Chyba muszę odpuścić - sprzedaż za 5k 3090ti obecnie to raczej temat z tych nie do zrealizowania. Wuj wystawić wystawię, a nóż widelec.

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
18 minut temu, joker5513 napisał:

Pytanie czy udało by mi się sprzedać swoje GPU za okolice 5k zł

Cytując klasyka: nie ma na to najmniejszych szans. Za 5000 zł ludzie mają pod korek RTX 4070 Ti. Do wyboru do koloru.

21 minut temu, joker5513 napisał:

Ułomny edytor na telefonie ~ Artok

4 minuty temu, joker5513 napisał:

Poza tym PS5 to przeszło 3k zł - wariactwo.

Wczoraj widziałem wersję z napędem za 2699 zł.

22 minuty temu, joker5513 napisał:

Za jakąś znośną wersję RTX 4080 trzeba dać okolice 6500zł np. :

Palita Phoenixa masz za 5999. W mniej znanych sklepach nawet taniej.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

Wczoraj widziałem wersję z napędem za 2699 zł.

 

Dziwne to czasy gdy konsola 2 lata po premierze jest droższa. Rok temu zapłaciłem 2599 plus dwie nowe gry. 

 

@emilstw

 

Jak nie wybierzesz wcale, to na czym będziesz grał? 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Artok napisał:

Cytując klasyka: nie ma na to najmniejszych szans. Za 5000 zł ludzie mają pod korek RTX 4070 Ti. Do wyboru do koloru.

Tylko że 4070Ti jest......... jakie jest :D

 

3 minuty temu, Artok napisał:

Palita Phoenixa masz za 5999. W mniej znanych sklepach nawet taniej.

Tylko to bida model, którego nie chcę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...