Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Też nie miałem takich problemów. Znaczy w pewnym momencie co chwilę wywalało mnie na pulpit z włączonym RT+FG ale problem rozwiązało wyłączenie overlay w GOGu ;) Przez 140h jakie zajęło mi przejście całości ani razu nie miałem problemu z aż takim spadkiem klatek. Teraz zaczynam NG+ i póki co jest o wiele lepiej aczkolwiek w dalszym ciągu nie jest to poziom Cyberpunka.

 

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, drunk napisał:

chciałem zobaczyć Novigrad ale po przejściu 5 kroków gra się wywaliła :wariat:

Bez frame generation dalej nie pochodzić na starszych generacjach procesorów.

Oni już doszczętnie zepsuli frame generator. Gra się wywala co 15 minut (niezależnie od sytuacji - walka, eksploracja, dialog) i jedynie wyłączenie generatora klatek pomaga. Tylko, że teraz mam 50 FPS zamiast 75-80. 

 

Niech dadzą możliwość wykonania rollbacka do 4.01 albo i 4.0

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, drunk napisał:

Ja mam więcej klatek po tej aktualizacji :co:

Tzn. 50 mam po wyłączeniu generatora klatek. Z FG miałem właśnie ok. 80 FPS. 

37 minut temu, drunk napisał:

Jak masz na Gogu to spróbuj wyłączyć overlay

Niestety wersja Steam. Na GOG mam tylko podstawkę, bez dodatków. 

 

Z tego co widzę po Reddicie - inni mają tak samo. Non stop się crashuje, gdy generator klatek jest włączony. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, drunk napisał:

To może wyłączyć steam overlay :co:

 

3 godziny temu, Rebelmind napisał:

Wiesław z FG steamowy ale odpalony offline / bez nakładki Steam

Dzięki chłopaki za sugestię, przetestuję. Na początku myślałem, że to wina moich ustawień OC. Zresetowałem afterbutnera, wszystko na stock, a i tak się crashuje. Jak dziś rano w ciągu godziny pięciokrotnie zobaczyłem pulpit to skutecznie odechciało mi się ratowania Toussaint. 

Link to post
Share on other sites

Ja pograłem może 30 minut wczoraj i raz mi wywaliło. Musiałbym dłużej pograć żeby jakieś wnioski wyciągnąć ale większość czasu zajmuje mi Hogwarts Legacy. Podobno użytkownicy kart od zielonych po tej aktualizacji mają najwięcej problemów. Pewnie wleci jakiś hotfix i jeszcze z 10 patchy. Będzie można na wiosnę 2024 pograć :wariat:

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Myślałem że po Cyberunku czegoś się nauczyli a tu dalej to samo:(

Oczywiscie, ze sie nauczyli: kazda PLN wydana na Marketing zwraca sie 2x bardziej nie ta wydana na Q/A itp

  • Smutne 2
Link to post
Share on other sites

Przypominam że dali ten next gen patch za darmo. Do 8 letniej gry, która ten patch zmienia w ładniejsza od niejednej współczesnej produkcji. Więc nie ma co być zbyt roszczeniowym. A że działa jak działa i faworyzuje Ada Lovelace to... 

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, joker5513 napisał:

Przypominam że dali ten next gen patch za darmo. Do 8 letniej gry, która ten patch zmienia w ładniejsza od niejednej współczesnej produkcji. Więc nie ma co być zbyt roszczeniowym. A że działa jak działa i faworyzuje Ada Lovelace to... 

 

Trochę bez sensu. Dali żeby jeszcze zachęcić do zakupu ludzi, którzy nie kupili i odkuć się PR-owo po klapie CP2077. Przy okazji kasztaniąc tragicznie wydajność.

Trzeba mówić jak jest i chwalić jak jest za co, ale przekładali ten update tyle razy i na końcu wypuścili frustrujące guano, którego nie umieją naprawić.

Link to post
Share on other sites

Czyli będziemy przy okazji 4070 mieć dwie premiery: FE z około-FE modelami oraz dzień później AiB. 

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-reviews-to-focus-on-msrp-premium-variants-individually-launches-13th-april/

 

NDA na wyraźny rozdział testów tych kart imho świadczy o jednym: zieloni chcą odtrąbić 'sukces' w distrczeniu nie tak kosmicznie drogiej karty (MSRP ~$599), a następnie wjadą modele właściwe z wyższym Power limitem i w właściwej cenie, nie oscylującej nawet w okolicach MSRP. 

 

#Edyta 3000 gUrniak

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-4070-allegedly-starts-at-749-us-price-custom-models-with-prices-close-to-4070-ti-msrp/

 

4070 FE $749

4070 AiB $799 (nie wierzę, że aż taka popelina będzie :o) 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Czyli ciąg dalszy dostaniesz kartę w cenie i wydajnośc pi razy oko miedzy 3080/3080ti plus mniejszy pobór, na wykresach z fg będzie 2x więcej:) Lepiej im sprzedać drożej ale  mniej sztuk. Zresztą popularność takiego chat GPT i pewnie zaraz podobnych usług spowoduje że takie H100s sprzedadzą za setki milionów dolarów:)

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, Rebelmind napisał:

4070 FE $749

4070 AiB $799 (nie wierzę, że aż taka popelina będzie :o) 

Na pewno nie będzie. Autorem wymysłów jest sam Moore's Law is Dead, człowiek znany z wymyślania 50 teorii, z których sprawdza się tylko jedna. Na Twitterze widziałem nawet listę jego wróżb, które nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde, bo tak nisko to nawet Nv by nie upadła. Nadal uważam, że 4070 wyjdzie z MSRP $599, czyli za te ~3300 PLN rzucą najtańsze paździerze a prawilnie modele będą od tych 3500 PLN w zwyż - czyli dokładnie tak jak przewidywałem od dawna :wariat:

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Rebelmind napisał:

Nadal uważam, że 4070 wyjdzie z MSRP $599

Wtedy wilk syty i owca cała. Ludzie dostaną wydajność 3080 w nominalnej cenie 3070 Ti. 

5 minut temu, Rebelmind napisał:

Widziałeś ostatnie ceny 4070 Ti?

Widziałem, ale nie przyjmuję ich do wiadomości. Na przykład xkom wystawił na stronę Gaming Trio za 4900 (w dniu premiery była za 4600). 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Artok napisał:

Wtedy wilk syty i owca cała. Ludzie dostaną wydajność 3080 w nominalnej cenie 3070 Ti. 

Widziałem, ale nie przyjmuję ich do wiadomości. Na przykład xkom wystawił na stronę Gaming Trio za 4900 (w dniu premiery była za 4600). 

 

Pamiętam jak był boom na krypto to ceny w górę ostro bo dolar, bo fracht, bo popyt!!!

Cena frachtu poleciała na pysk, krypto na pysk, dolar porównywalnie. Rachunek może być jeden ceny kart w górę! :pajac:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie wyznacznikiem są najniższe ceny kart klasy Zotac Trójca / Gigabyte Orzeł w normalnym (nie "krzak") sklepie, a te obecnie zaczynają się w okolicach 4450 PLN. 

 

Pograłem wczoraj 3h na 4070 Ti i niestety 'som problemy' :/ mam momentami "black screen", który trwa <1s, ale to wystarczy by dostać głowę i nawet nie zauważyć kiedy. Czytam na netach, iż to znana przypadłość i nawet hotfix wyszedł - tyle że u mnie ta latka zmniejsza częstotliwość wystąpień problemu a nie naprawia go całkowicie. Żeby to było na premierę to s**u to pies, ale 2.5 mca później? Jest work-around na to (mocne UV + downclock zegara na rdzeniu) ale w takie czary to ja się mogę na Radeonie bawić, a nie na Nv za górę siana... 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Rebelmind napisał:

mam momentami "black screen", który trwa <1s, ale to wystarczy by dostać głowę i nawet nie zauważyć kiedy.

Tj. ficzer a nie bug, w ten sposób możesz ćwiczyć umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika.

 

40 minut temu, Rebelmind napisał:

Jest work-around na to (mocne UV + downclock zegara na rdzeniu)

Jest jeszcze jeden work-around ale masz na niego 14 dni.

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Czytam na netach, iż to znana przypadłość i nawet hotfix wyszedł - tyle że u mnie ta latka zmniejsza częstotliwość wystąpień problemu a nie naprawia go całkowicie.

Niemożliwe, przecież według internetów to sterowniki AMD psują komputery i kasują system 2 razy w miesiącu, sterowniki Nv są natomiast idealne - obok RT i DLSS kolejny powód cen premium tej marki.

Link to post
Share on other sites

To raczej wada chipu. Na Ps4 Pro mam tak samo i żadne łatki,zmiany tv czy kabla nie pomagały. Jedyna różnica że mam to raz od uruchomienia konsoli a potem spokój nie ważne ile bym jej używał.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...