Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

22 minuty temu, ODIN85 napisał:

Raczej nikogo nie zachęci do zmiany sprzętu jak nawet na 4090 są spadki do 20fps:ups:

Po to właśnie jest DLSS 3 :P I prawdopodobnie tak wygląda jego kampania reklamowa... 

   

31 minut temu, ODIN85 napisał:

No i nie ma wzmianki o Hogwarcie w najnowszych sterach nvidi.

To mi przypomniało że w tekście mam nieaktualne informacje (przekopiowane z innego testu) dotyczące sterowników :P
 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, wojciech spychała napisał:

Tymczasem kolejna gra która w zasadzie wymaga DLSS 3 do płynnej gry w 4K - nawet na RTX 4090

Nie wymaga DLSS, wystarczy wyłączyć RT ;)

BTW gra ogólnie jest ciekawa i w miarę wolna od bugów? Zastanawiam się czy brać za pełną cenę czy czekać na promkę. Z HP praktycznie razem dorastałem więc pewnie klimat mnie wkręci jeśli tylko mechanika gry jest OK.

 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

BTW gra ogólnie jest ciekawa i w miarę wolna od bugów? Zastanawiam się czy brać za pełną cenę czy czekać na promkę. Z HP praktycznie razem dorastałem więc pewnie klimat mnie wkręci jeśli tylko mechanika gry jest OK.

Grając na potrzeby testów oraz już po nich (na razie jakieś 5-6h faktycznej gry fabularnej) nie napotkałem na żadne błędy psujące zabawę, czasem ciuchy się na siebie nakładają (trudno aby przewidzieli każdą kombinację), czasem postać się zaklinuje w skałach (jak na razie zawsze udawało się wyjść, ale w razie czego auto zapisy są co 30 sekund :P) i często cienie RT płatają figle na średnim dystansie. Ale to stanowczo pierwsza gra od bardzo dawna przy której tak dobrze się bawię (a też z HP dorastałem). 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rebelmind napisał:

Chyba że większość ludzi - tak jak ja - nie przebrnie przez Twoją publikacje na urządzeniu mobilnym. 

%-)

W sumie nie konsultowałem publikacji z suwerenem... Niby obiło mi się o uszy, że były jakieś skandale szykanujące autorkę książek za wolność słowa, ale nie sądzę aby to miało wpływ na grę, która z nią nie jest powiązana... To tak jakby bojkotować nadchodzącego Wiedźmina od CDPR za to, co gdzieś tam powiedział Sapek (a obstawiam, że wypowiadał się nawet bardziej "konserwatywnie" od Rowling...). Zresztą - odchodzimy powoli od tematu kart Ada ;)

 

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, wojciech spychała napisał:

Ale to stanowczo pierwsza gra od bardzo dawna przy której tak dobrze się bawię (a też z HP dorastałem). 

No i namówił :) Poczekam jeszcze tylko na nowe sterowniki od AMD i biorę, akurat będzie co robić do końca zimy.

Link to post
Share on other sites

Wjechał 4070ti Phantom Reunion od Gainwarda !

- Tempy: wentyle default, 1248 rpm czyli 30%. W grze: max 60c, pamięci do 60c, hotspot max 73c. 

- Karty praktycznie nie słychać co mnie bardzo cieszy, nie słyszę również żadnego piszczenia póki co.

- Cieszy też pobór energii w porównaniu do 3080 to jest przepaść ! 232W max, średnio 220 w grze. (CP77)
 

Jeżeli chodzi o performance to sprawdzałem póki co CP77 i w porównaniu do 3080, korzystając oczywiście z nowych techów - bajka. Odpaliłem FG i DLSS na quality, RT ULTRA, średnio 130-140 fpsów, w niektórych miejscach nawet 150. RT PSYCHO ok 120 fpsów z dropami do max 110 fpsów. 

Czekam jeszcze na kabel do zasilacza od bequiet, miał być dzisiaj (specjalnie brałem dostawę w weekend) ale paczkomat milczy :(.

 

Pierwsze wrażenie naprawdę pozytywne. Zobaczymy inne tytuły i jak karta będzie się sprawować przez kolejne 2 tygodnie.

Link to post
Share on other sites

Pomyślę o tym. :)

Karta trzyma ładny zegar 2865Mhz. Jedyna gra w której jest duży pobór i wentylatory muszą troszkę popracować to Path of Exile. Ale to już standard w tej grze. Sprawdziłem jeszcze Forze Horizon 5, RDR2 i może WIeśka zainstaluje bo to teraz taki świetny benchmark :menda:

Link to post
Share on other sites

Po obniżeniu na 1V i taktowaniu 2850mhz max pobór wyniósł 210W gdzie średni niższy. Jako ciekawostkę przy napięciu 0,9V to tak do 60 stopni karta pracuje pasywnie. Przy wentylatorach na 30% grając w Dead Space Remake temperatura oscyluje na poziomie średnio 45 stopni ;)

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, nukalol napisał:

Jedyna gra w której jest duży pobór i wentylatory muszą troszkę popracować to Path of Exile. Ale to już standard w tej grze.

U mnie w 5120x1440 PoE na dobrze dopieszczonych mapkach 3080 potrafi zassać 360-370W więc ciekawe ile bierze Twój 4070 Ti? 

Link to post
Share on other sites

Panowie, ewentualne panie, i ja dostałem swojego 4070ti Phantom Reunion od Gainwarda... Jednak zastanawia mnie, czy muszę posiadać iich program do sterowania kartą? Nie ukrywam, że wolałbym w panelu nvidia ustawić pewne rzeczy. Np. ile fps maksymalnie ma być.

Edytowane przez Eftar
formatowanie
Link to post
Share on other sites

Czyżby najmniejszy generacyjnie "kroczek" się szykował? 

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/przeciek_wskazuje_ze_geforce_rtx_4060_bedzie_mial_8_gb_vram_i_mniej_rdzeni_cuda_niz_poprzednik-25822.html

 

Rtx 4060 z 8GB VRam, mniejszą liczba rdzeni CUDA niż 3060. Wydajność lekko powyżej 3060 Ti (ale za to DLSS3 + FG pięknie wykręcą fps), pobór 150-180W, 2500+ PLN. Postęp czy po(d)stęp? 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tam pamiętam, że ludzie coś tam pobrzdąkiwali, że 4060 to może i nawet 3070 Ti dogonić - tyle że ja nie ogarnąłem, że chodziło im o 3070 Ti laptop (i to z FG!) :/

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4060-ad107-laptop-gpu-has-already-been-tested

Link to post
Share on other sites

image.png.d90bb73516e2e899c55b057c425cbf88.png

Dzień dobry,

Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz
Specyfikacja nowych kart to jest jakaś porażka, ja myślę że ta Nvidia, urła głupie korpo, ta urła banda imbecyli to jest jakieś nieporozumienie

Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie, takie zaangażowanie graczy jak moje, gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to pitolone zmniejszenie zużycia poboru energii kosztem specyfikacji, to was powinno się jechać uwa.

  • Haha 4
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, emilstw napisał:

To wygenerował mój wkur....f na to co się odwala obecnie od czasów poprzedniej premiery fikcyjnej. W du*ach się poprzewracało ewidentnie. Zamiast postępu jest DLLS i FG i złodziejskie marże.

Po co postęp jak ludzie i tak kupią. A jak tu ktoś pisze że lepiej wyrwać 3080/3090/3090ti w dobrej cenie niż kupić 4060/4070ti czy nawet 4080 to mało kto się zgodzi, bo lepiej kupić nowe, do jest DLSS i FG.... Prawdziwy wzrost wydajności jest przy 4090, a wszystko poniżej to ściema nie warta wymiany kart co generację. Od jakiegoś czasu przestałem śledzić ten wątek bo nic nowego, czy też kreatywnego tutaj nie poczytam...

Edytowane przez willis81
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nadal kusi mnie wymiana 3080Ti na 4080 albo chociażby 4070Ti ze względu na pobór i na to, że mój Zotac potrafi być denerwujący przy wyższych obrotach, ale czytając różne tematy, chociażby tutaj, to odnoszę wrażenie, że mogłaby to być wymiana siekierki na kijek ;)

 

Często pojawia się temat piszczących cewek albo wyjących wentylatorów, w dodatku trafiają się wadliwe sztuki. Brakuje mi porównań takich na żywo jak zrobił TechLipton, podobne, ale dla pojedynczych kart znalazłem na kanale Jansn Benchmarks, większość pokazuje suche wykresy, w dodatku wałkują te same gry. Recenzenci dostają wytyczne, w jakich grach mają te karty sprawdzać? :) Mnie trochę drażni taki sposób testowania, to samo było przy premierze 13 generacji procesorów Intela, tylko na jednej stronce znalazłem np. benchmark z Civ6, który sprawdzał czas tury przeciwnika, a nie ilość FPS. Gdzie testy z takiego Anno 1800?

 

Ciekawi mnie jak wypadnie 4060. Mniemam, że też będzie posiadać FG, które jest motorem napędowym nowej generacji kart NVIDII. W ogóle trochę zabawne jest, jak niektórzy tłumaczyli NV, że FG to taka potężna technologia, której starsze serie nie są w stanie ogarnąć, a za chwilę będziemy mieli laptopowe 4050 z tą potężną technologią ;) Może tak rzeczywiście jest, ale NV nie raz miała krzywe akcje, więc do końca im nie ufam. Jak wprowadzali możliwość streamingu gier na swoich kartach, to też miało to być możliwe tylko na kartach GTX, ale oszukując GF Experience nt. tego jaką kartę graficzną posiadamy, było możliwe uruchomienie tego na laptopowym GT755m i działało całkiem sprawnie, pomimo tego, że przy NV Optimus miało to być już w ogóle niemożliwe.

Link to post
Share on other sites

Lepiej kupić sobie markowy nowy zasilacz atx 3.0 z gwarancją na 10 lat i czekać na premierę serii rtx 5000, modeli 5070-5080-5090.

 

obecnie testuję rtx 4090 tuf (na kompie znajomego) w unreal 5,1 - przerabiamy mapy z ut4, tak jest moc ale to jeszcze nie to... a napalałem się na rtx 4080 heh

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...