Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Spoko, jak to pisał jakiś gość pod testem na PurePC: oni muszą sprzedawać ale ja nie muszę kupować. Były 3080 w szczycie krypto za 7000 PLN, przeczekało się i kupiło za 3000. Są 4080 po >7000? Poczeka się, może dłużej i kupi później ale w ludzkiej cenie. Chce mnie Jensen utwierdzić w przekonaniu, że "the more you (don't) buy, the more you save" to idzie mu znakomicie. 

2 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Przez te ceny 4080 stare karty poszły do góry o 1000zł.

Jakaś paranoja %-)

 

14 minut temu, EH_Gosu napisał:

Ceny podskoczą sowicie w 2023 zarówno na serię 4000 jak i 3000 te egzemplarze które jeszcze się ostaną na rynku.

Dla mnie bomba. Niech ceny za Ampera rosną ile wlezie xD Jak tak dalej pójdzie to się jeszcze okaże, że tego Visiona to po czasie sprzedam z zyskiem :menda:; dołoży się wtedy drugie tyle i wleci używany 7900XTX, bo pod topiące się wtyczki to ja nie chce zmieniać mojego PSU od EVGA.    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, SpiN13 napisał:

 

Panie Wojtku, co tu się wydarzyło, że Suprim X miał być za 7689 zł, a był dostępny wyłącznie w Komputroniku za 7890 zł :roll:

Cóż mogę powiedzieć… informacje mieliśmy z pierwszej ręki, czyli od polskiego dystrybutora MSI - to co sklepy dołożyły od siebie, to już inna historia… Podatek od nowości? 


Teraz testuje ASUS TUF i przynajmniej będę mogl się odnieść do realnej ceny i dostępności już po premierze…

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Rebelmind napisał:

Spoko, jak to pisał jakiś gość pod testem na PurePC: oni muszą sprzedawać ale ja nie muszę kupować. Były 3080 w szczycie krypto za 7000 PLN, przeczekało się i kupiło za 3000. Są 4080 po >7000? Poczeka się, może dłużej i kupi później ale w ludzkiej cenie. Chce mnie Jensen utwierdzić w przekonaniu, że "the more you (don't) buy, the more you save" to idzie mu znakomicie. 

 

 

 

mhm spokojnie można kupić 4080 na tą chwilę bez problemu w pl, może za granicą jest gorzej z dostępnością albo ludzie faktycznie się wstrzymali z zakupem, bo kart miało być bardzo mało.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

Dział Gaming zaliczył zjazd o 51% względem poprzedniego roku i 23% względem poprzedniego kwartału. 

Nie sądzę żeby wolumen sprzedaży 4090 przy jednocześnie wysokiej marży uratował wyniki za Q4 2022. Jak dla mnie mogli sobie odpuścić tę premierę i ograniczyć się do 4090.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Rebelmind napisał:

Nie sądzę żeby wolumen sprzedaży 4090 przy jednocześnie wysokiej marży uratował wyniki za Q4 2022. Jak dla mnie mogli sobie odpuścić tę premierę i ograniczyć się do 4090.

 

chyba nie uratował bo w raporcie jest że 4090 - quickly sold out in many locations - czyli to już wliczone jest do tego raportu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

trzymać kciuki żeby AMD pokazało faktycznie fajne karty wtedy dla zwykłego kowalskiego karta mocniejsza za 1000$ będzie lepszym wyborem niż słabsza za 1200$.

Po drodze mamy swięta chyba pierwszy raz od lat z normalnym dostępem do GPU to powinno pomóc posprzątać magazyny z serii 30.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, EH_Gosu napisał:

W poniedziałek u mnie. Zobaczymy jak to lata na tle 3090 Ti oraz 4090 :)

 

 

ciekawy model, sam mam Suprim 3080, ale  Suprimy 4080 oraz 4090 wyglądają mniej efektownie w porównaniu 3080, jakieś skromne podświetlenie argb,  co mnie boli. Praktycznie każdy model 4080 oraz 4090 tak ma. Nie wiem czy producenci  nie mieli więcej czasu na zaprojektowanie czy to są wytyczne Nvidii.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Artok napisał:

Są wystawione to bardzo dobre określenie. Realnie weźmiesz za nią 3200. 

Dokładnie tak. Końcem maja sprzedawałem 3080Ti Suprima za 5650 i na OLX inne Suprimy stały po 7000. Po 2 miesiącach widziałem te same karty już po 5500 i nadal nikt nie kupował. Trzeba postawić się w roli kupującego, albo sprzedawać wiecznie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...