Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

10 godzin temu, Rebelmind napisał:

#FcukJensen 

#GlosujePortfelem

 

Ale spokojnie, monsieur skórzana kurtka i tak opchnie wszystko. :-> 

Ja jestem wściekły na ten krok wstecz w formie DLSS3. Na 2070S a tym bardziej 3060(M) DLSS ratował mi sytuację w Cyberpunku, Metro Exodus i Control. Teraz mam wrażenie że nie dość, że idzie to w złym kierunku to jeszcze wpłynie to na implementację i dostępność tej opcji w grach. Sam fakt, że DLSS i FSR wymaga implementacji po stronie developera gry jest słabe. 

 

Z resztą i tak nie ma co gdybać, ceny i tak się unormują dopiero po wyjściu 4070 i 4060. Wtedy będzie można liczyć perf per € i perf per W. 

 

DLSS3 - strzał w stopę w porównaniu z DLSS 2, które jest mega

MSRP - kiepski żart (szczególnie 4080 12GB z 192bit szyną)

TDP - największa kpina tej serii, inaczej chyba nie potrafili podnieść wydajności

Coolery - wielkie, ciężkie, drogie kloce lub głośne paździerze co jest implikacją TBP

 

Ale mam przeczucie że AMD nas nie zawiedzie. I też RDNA3 będzie słabe. :D Skoro już wiadomo że też podniosą TDP jak zieloni... Najlepsze generacje ostatnich lat to Turing i RDNA2 - change my mind :/ (z Ampere za dużo smrodu było na początku i dodatkowo z ich dostępnością).

 

Okres na "przeczekanie" dla wielu osób wydłużył się o kolejne 2 lata... wątpię że za rok zobaczymy RTX 5000 i RDNA4.

 

A EVGI zielonym nie wybaczę. Skazali mnie na ASSusa lub MSI... a że staram się co 1-2 GPU przechodzić na drugą stronę mocy to next GPU musi być od zielonych. :[

2 godziny temu, Artok napisał:

Obejrzałem wygląd kart większości producentów i podtrzymuję swoje zdanie co do Zotaków - są najśliczniejsze. Reszta modeli upodobniła się wyglądem do pustaków budowlanych. 

 

Poza tym nie mogę się doczekać jak RTX 4070 będzie śmigał w 4K z szyną 160-bit.

 

W niektórych grach pewnie się tego nie odczuje. Ale są tytuły, gdzie będzie to mocno ścinać stabilność FPS. ja do 4K na pewno nie chciałbym 4080 192bit... do 1440p spoko, ale 2160p to już przesada...

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Obejrzałem wygląd kart większości producentów i podtrzymuję swoje zdanie co do Zotaków - są najśliczniejsze. Reszta modeli upodobniła się wyglądem do pustaków budowlanych. 

 

Według mnie mogą wyglądać jak chcą byle cena była odpowiednia. A niestety nie jest. Jak 2080ti była po 5,5k wszyscy lamentowali teraz jakoś nie. Skutecznie nas zieloni złodzieje przyzwyczaili przez plandemię do kosmicznych cen. 

 

7 minut temu, Adames napisał:

Ciekawi mnie jeszcze jak będzie wyglądało to "generowanie klatek" w praktyce, bo tutaj przy mocno zmieniającym się obrazie może być tragedia. Popatrzcie jak źle wygląda Marvel Avengers, kiedy włączymy DLSS. To co dzieje się w bliskim polu widzenia - wokół postaci, to jakiś żart, mimo że to DLSS 2.1. Na screenach tego nie widać, ale jak się gra to mocno irytuje.

 

Z drugiej strony taki CP2077, Metro Exodus Enhanced, RDR2 po użyciu DLSS wyglądają dalej pięknie (przynajmniej ja specjalnych różnic nie widzę) a dodatkowe 30% lub więcej fps zawsze cieszy. Jak dobrze grę zrobić to potrafią. Z resztą dla mnie to DLSS to tylko dodatek, przyjemnie jest mieć nowinki w nowych kartach ale dla mnie liczy się najbardziej klasyczna wydajność. A ta okazuje się najprawdopodobniej nie tak fantastyczna jak miała być. Poczekamy na testy pożyjemy, zobaczymy. 

 

Tak BTW - w jakim procesie Lovelasy będa produkowane? 30XX były w 8nm. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, EH_Gosu napisał:

Wracając do owego nowego DLSS 3.0 to nie ma co się wkurzać absolutnie jeśli to jest nowe rozwiązanie sprzętowe, zobaczymy.

 

Problem w tym że takie skakanie z rozwiązań, zanim w ogóle zostanie ono szeroko zaadoptowane zabija jakikolwiek rozwój tego. Nie potrzebujemy technologii na papierze (dla kilku gier, które można policzyć na jednej ręce). Potrzebujemy czegoś konsekwentnego i dostępnego powszechnie. Inaczej to tylko gimmick, za który płacimy premium €.

 

Teraz, MiK napisał:


FSR 1 można chyba wymusić w sterownikach. 

 

Bawiłem się tym appką Looseless scaling (czy jakoś tak, za grosze na steamie była). Dużo lepsze od NIS nvidii ale ciągle słabe na tle bezpośredniego konkurenta czyli DLSS.

Potrzebowałem FPS boosta przy 2160p na RTX 3060(M) w New World i HLL. :x 


Potrzebujemy czegoś co każdy groch bez pojęcia będzie mógł włączyć jak byle v-sync. A do tego potrzebna jest solidna implementacja oraz trzymanie się tego. :/ DLSS (1 & 2) zaczynało sobie radzić na tym polu i robiło to w na prawdę akceptowalny sposób. Wolę mniej FPS (porównując z DLSS3) a mieć dużo szerszą implementację oraz rozwiązanie, które nie zostanie olane po 2 latach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Patrząc na wycenę, to RTX 4070 będzie kosztował jakieś 3.5, może 4 tysiące. A w tym budżecie można już kupić Radeona 6900 XT. Więcej pamięci, a wydajność będzie taka sama. 

Jak ktoś nie czuje awersji do Radeonów to nie ma sensu czekać na premierę zielonych. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, joker5513 napisał:

Jak 2080ti była po 5,5k wszyscy lamentowali teraz jakoś nie.

Ja lamentuję jeszcze bardziej! Poza tym - wtedy te idiotyczne 5500 kosztował absolutny TOP, czyli 2080 Ti, a teraz dostaniesz za to absolutnie podstawy wariant biedniejszej wersji 4080 (swoją drogą tj straszne sqrwysyństwo nazwać obie 4080 tak samo, przy zupełnie różnej specyfikacji; dla mnie tj 4070 Ti :/ ).

 

Wszystko wskazuje na to, że 4070 będzie w najlepszym wypadku pomiędzy 3090 a Ti, pozostając zauważalnie droższym od 6900/6950 XT. Ba, nie zdziwiłbym się gdyby RDNA2 miało niższe faktyczne TBP (Total Board Power) niż kastrowany Lowelas). 

Link to post
Share on other sites

Tanio to już niestety było. Pozostaje poczekać na testy faktycznej wydajności - może być tak że nowe karty faktycznie dowalą do pieca i MOŻE będą warte swojej ceny.  W każdym razie na pewno nie rzucam się w dniu premiery na sklepy tak jak przy Amperach. Teraz mam kartę która jest ok i moje potrzeby z grubsza zaspokaja, nie denerwując przy tym hałasem i temperaturami.

 

A może upoluje się jakąś zacną 3090ti z długa gwarancją w dobrych pieniądzach którą jakiś bogol będzie wymieniał na lovelasa. A może zamiast upgrade'u gpu strzelę sobie nowe mobo z cepem... moja obecna platforma ma już 4 lata. Temat do przemyślenia.

10 minut temu, Rebelmind napisał:

Wszystko wskazuje na to, że 4070 będzie w najlepszym wypadku pomiędzy 3090 a Ti, pozostając zauważalnie droższym od 6900/6950 XT. Ba, nie zdziwiłbym się gdyby RDNA2 miało niższe faktyczne TBP (Total Board Power) niż kastrowany Lowelas). 

Ja jakoś od czasu 7970 i walki z microstutteringiem mam uraz do czerwonych kart. Niby dziś jest już lepiej ale... Do tego RT w niektórych grach naprawdę zmienia rozgrywkę in plus a radeony w tym temacie leżo i kwiczo. 

Link to post
Share on other sites

Ja również jestem skazany na Nvidie, bo przestałem wierzyć, że Adrenalina w końcu ogarnie poprawnie to arcy skomplikowane API jakim jest Dx9c :/

 

Gdybyśmy jednak zostali uraczeni Source 2.0 dla CSGo (#Gaben, #Valve) i okazałoby się, że Radki nagle nie odstają od Nv to chętnie od razu przytuliłbym coś nowego ze stajni czerwonych, z TBP max 250W. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

4 stówki dopłaty za Strixa? :o

Nie za Strixa tylko taniego Windforca, Eagla albo Ventusa. Wróbel sam napisał

 

48 minut temu, wrobel_krk napisał:

Z przecieków w x-kom na premierę 4080 16gb 8449zł i więcej:)

Więc jak od 7449 zaczynamy, to wiadomo, że chodzi o najtańsze modele. 

Link to post
Share on other sites

Może na start będą tylko te lepsze za 8500zł, ale potem spokojnie za te 7500zł będą ventusy i inne,na ich stronie piszą:
 

Cytat

Droższy wariant RTX-a 4080 został wyceniony na aż 1199 dolarów (o 500 dolarów wyżej niż RTX 3080 w dniu wydania). W Polsce oficjalna cena zacznie się od 7049 zł. Nie obejmie więc lepszych konstrukcji niereferencyjnych. Te pewnie będą kosztować nawet powyżej 8 tysięcy złotych.

https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/geforce-rtx-4080-premiera-specyfikacja-wydajnosc/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Ja lamentuję jeszcze bardziej! Poza tym - wtedy te idiotyczne 5500 kosztował absolutny TOP, czyli 2080 Ti, a teraz dostaniesz za to absolutnie podstawy wariant biedniejszej wersji 4080 (swoją drogą tj straszne sqrwysyństwo nazwać obie 4080 tak samo, przy zupełnie różnej specyfikacji; dla mnie tj 4070 Ti :/ ).

 

Wszystko wskazuje na to, że 4070 będzie w najlepszym wypadku pomiędzy 3090 a Ti, pozostając zauważalnie droższym od 6900/6950 XT. Ba, nie zdziwiłbym się gdyby RDNA2 miało niższe faktyczne TBP (Total Board Power) niż kastrowany Lowelas). 

 

Zapomnij o tym, że RTX 4070 będzie jakkolwiek mógł się zbliżyć do RTX 3090 czy tym bardziej RTX 3090 Ti. Nie ma na to szans. Już RTX 4080 12 GB czyli RTX 4070 tak naprawdę, wydajnościowo powalczy z RTX 3080 Ti czy RTX 3090 modelami w wariantach z niskimi PT. I to w 1080p, może 1440p, 4K lipa.

 

Jeśli abominacja jaką nazwą RTX 4070 powalczy w ogóle z RTX 3080 12 GB to będzie dobrze. DLSS 3.0 nie liczę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, EH_Gosu napisał:

DLSS 3.0 nie liczę.

No właśnie zapomniałem, że wszystkie materiały dotąd pokazane przez Nv były DLSS3 only... :/

 

Moja drobna, subtelna rada dla Ciebie, @EH_Gosu(jeśli mogę, nie obraź się proszę): 

4 minuty temu, EH_Gosu napisał:

Zapomnij o tym, że RTX 4070 będzie jakkolwiek mógł się zbliżyć do RTX 3090 czy tym bardziej RTX 3090 Ti. Nie ma na to szans

To samo powiedziałeś kiedyś przy własnym teście Veganki V64 vs 1080 Ti - i ogólnie przekrojowo miałeś rację. Ale wyszło kilka dużych tytułów, gdzie stockowy, dobrze schłodzony V64 nie tylko zrównał się z topowym Pascalem, ale i nawet był go o długość paznokcia wyprzedzić ;) Zatem z tym "nie ma na to szans" to musisz trochę uważać ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...