Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Godzinę temu, joker5513 napisał:

Ja chętnie wskoczę w 4080. Amperek zły nie jest ale marzy mi się karta która w "cięzkich" tytułach w pełni wykorzysta mój monitor (3440x1440 144Hz). Głównym tytułem który tłukę namiętnie z kumplami jest Hunt Showdown. Na mapach mam na sprzęcie z sygnatury wahania między 100-130fps, zależnie od tego co aktualnie dzieje się na ekranie i czy akcja jest na mapie nocnej czy dziennej. BTW w tej grze 60fps jest dla mnie totalnie niegrywalne. Jakby tak trzymało sztywno 144fps byłbym ucieszony jak mały Kazimierz. Tylko pewnie trzeba by do tego powiedzieć bye bye obecnemu procesorowi. Na razie wleci sama karta, a później ewentualnie 13gen niebieski lub nowy Ryszard. 

 

Ja całe szczęscie w 2k i Huncik siedzi dokładnie na zlokowanych FPS zero spadków :), ale dużo dał też procesor i pamięci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co gdyby Nvidia wypuściła nowe RTX 50% drożej, oferując tylko 5% wydajności?

Gracze by zyskali czas do następnego upgrade -> zysk $$

Ci co chcą zrobić upgrade z starszych serii -> wydali by mniej -> zysk $$

Ci co chcą się pozbyć serii 3000 więcej by za nie dostali -> zysk $$

Zieloni by opróżnili magazyny z serii 3000 w dobrej cenie -> zysk $$

Zieloni by pewnie nie produkowali zbyt wiele nowych kart -> środowisko zyskuje $$

Intel miałby motywację by podgonić temat GPU -> trzeci gracz na rynku, gracze zyskują $$

AMD mógłby wreszcie podgonić wydajność w RT -> gracze zyskują $$

Nowe gry byłyby przygotowane pod słabszy sprzęt -> mniejsze parcie na upgrade graczy, zysk $$

 

Jakby Nvidia zrobiła kaszanę z RTX 4000 to wszyscy byśmy zyskali na tym ;)

A nie, sekunda, scalperzy by stracili, bo kupno karty na premierę przed wszystkimi i problem by sprzedać z zyskiem.

 

 

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, Adames napisał:

A nie, sekunda, scalperzy by stracili, bo kupno karty na premierę przed wszystkimi i problem by sprzedać z zyskiem.

Nic by nie stracili, od tego jest opcja zwrotu przy zakupie na odległość. 

Brak zysku to jeszcze nie jest strata. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Nic by nie stracili, od tego jest opcja zwrotu przy zakupie na odległość. 

Brak zysku to jeszcze nie jest strata. 

Jest - strata czasu. Chcę kupić kartę, idę do sklepu a tam ni mo, bo Urwa-skalper kisi ze zwrotem. 

Link to post
Share on other sites

Turbo sUabo, serio :/ Czyli trzeba będzie się przeprosić z Asusem, który stracił jedyną godną konkurencję.

 

Nikt nie miał takiego supportu jak EVGA, programów (StepUp, wykup rozszerzonej gw)... Mam nadzieję, że ta testowa partia 4090 trafi jednak na rynek. 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, Artok napisał:

Niech im ziemia lekką będzie. EVGI 3000 to nie były szczególne rarytasy, więc w Polsce ich braku nie odczujemy.

 

FTW? Nadal były nieporównywalnie lepsze niż jakikolwiek MSI czy Gigabyte. W DE czy innym cywilizowanym kraju bez problemu można je było kupić. Co za problem zamówić kartę z DE do PL? Wysyłka 10-13 € aż taka droga? Skoro paczka z Dortmundu czy Stuttgartu idzie do Lublina 2 dni to raczej nie czeka się zbyt długo (dwa skrajne końce obu krajów...).

 

1 minutę temu, r1023 napisał:

Może Msi w tej serii da coś fajnego, jak nie to myślę że jakiś TuF mógłby wjechać.

 

MSI coraz bardziej kastruje Trio co widać często po TDP (bios lock). Ja tylko przypomnę ich super porażkę w formie 2070S Trio z TDP z max 240W. :-> Gdzie FTW3 i Strix ciskały po 300-310W wgniatając ją w ziemię przy tych samych cenach w sklepie oferując też 4pin PWM (u mnie dolne wentyle w obudowie 140mm były dzięki temu sterowane przez GPU, nie CPU).

Wolałbym TUF'a niż Trio. I mnie to boli bo kiedyś kupowałem głównie MSI i ich TwinFrozry. I też co z tego że ASUS STRIX jest super skoro ich obsługa klienta & RMA ssie. EVGA miała to wszystko. Ba, mogliby podnieść ceny i tak wolałbym dopłacić do EVGI.

 

6tpi0y.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Revenant napisał:

FTW? Nadal były nieporównywalnie lepsze niż jakikolwiek MSI czy Gigabyte

Tak jak napisałem. Nikt się w Polsce nie zabija o EVGĘ czy Zotaca, furorę robią trzy marki - ASUS, MSI albo Gigabyte. 

17 minut temu, Revenant napisał:

W DE czy innym cywilizowanym kraju bez problemu można je było kupić. 

Ależ w Polsce również są dostępne. Nie trzeba importować z Germanii. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Artok napisał:

Tak jak napisałem. Nikt się w Polsce nie zabija o EVGĘ czy Zotaca, furorę robią trzy marki - ASUS, MSI albo Gigabyte. 

Ależ w Polsce również są dostępne. Nie trzeba importować z Germanii. 

 

No nie wiem... nigdy nie udało mi się kupić FTW3 w pre-orderze czy po premierze w PL. A np. gdy 2070S FTW3 pojawił się w pl na morelowych włościach to miałem już kartę od prawie roku. Nawet laptopa kupiłem w czerwcu 2021, w PL pojawł się w pre-orderze w grudniu z dostępnością styczęń 2022... taki jest Polski rynek. Jest "odpadem" i "trzecim sortem". A obok mamy DE czy FR gdzie wysyłka idzie raptem 2-3 dni (zależnie czy DE czy FR) z tą samą gwarancją i często niższymi cenami...
Zotac raczej nie należy do wybitnych vendorów, ani produktem a tym bardziej gwarancją i jej realizacją. W PL furorę robią te marki bo są tańsze i nasza dystrybucja je pushuje - nie dla tego że są dobre. Bo się sprzedają to nie znaczy że są dobre a tym bardziej że ja mam je kupować. Jak wszyscy będą jeść kupę, to ja też mam ją zjeść? Nie.

Link to post
Share on other sites

@Artok, sklepy zauważyły że klient gotów jest zapłacić więcej za benefity związane z wyborem EVGA i zaczęły to wykorzystywać.

 

Czytam komentarze na forum Se i jest ściana płaczu. Ludzie brali EVGA, bo mieli 100% pewności obsługi, za co byli bez problemu skłonni dopłacić (bo sklepy w Se też podniosły ceny tego AiB ale nie aż tak jak w pl). Stąd też pojawiały się sytuacje później, gdzie na rynku wtórnym podstawowa karta EVGA schodziła bez problemu w cenie Strixa, bo ludzie nie chcieli mieć już z serwisem Asusa / MSI / Gigaszajsa do czynienia (o czym wspominał wielokrotnie np @EH_Gosu). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Polskę, to gwarancja jest bez znaczenia, tutaj mamy:

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/

i to sprzedawca a nie producent odpowiada za wadliwy towar.

 

Niewielu wie o tym i dają się odprawić przez sklepy / sprzedawców na gwarancję do producenta, co jest krzywdzące dla nich niestety. Np, jeżeli towar był już reklamowany i ponownie ma wadę (niezależnie od tego czy to ta sama wada, czy inna), sprzedający nie ma prawa odrzucić żądania konsumenta dot. rozwiązania umowy (ma więc obowiązek zwrócić pieniądze, jeżeli konsument tego zażąda).

 

Dla mnie więc gwarancja ma takie znaczenie jak papier toaletowy. Nie korzystam z gwarancji, zawsze męczę sprzedającego, jeżeli jest jakiś problem. Jak nie chce słuchać, no cóż kilka razy już sprawa poszła przez Rzecznika Praw Konsumenta i była blisko sprawy sądowej. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.09.2022 o 10:56, Adames napisał:

Co gdyby Nvidia wypuściła nowe RTX 50% drożej, oferując tylko 5% wydajności?

Gracze by zyskali czas do następnego upgrade

Nie płaciliby kar za brak zmiany sprzętu po premierze nowego?

 

Ci co chcą zrobić upgrade z starszych serii -> wydali by mniej -> zysk $$

Teraz nie mogą wydać mniej, bo kupując serię 3000 zapłacą mandat.

- Zauważyliśmy, że kupił pan kartę serii 3000, gdzie za rogiem premiera następnej generacji. Chciał pan przyoszczędzić, ale niestety złapaliśmy pana na tym niecnym procederze. Należy się mandat w wysokości xxx.

 

Ci co chcą się pozbyć serii 3000 więcej by za nie dostali

Czyli użytkownicy zamiast kupować nówkę ze sklepu (bo seria 3000 ciągle będzie w sprzedaży) wolą kupić używkę znacznie drożej?

 

Zieloni by opróżnili magazyny z serii 3000 w dobrej cenie

Przecież ceny i tak są bardzo dobre dla nVidii, bo powyżej cen premierowych.

 

Zieloni by pewnie nie produkowali zbyt wiele nowych kart -> środowisko zyskuje

Gdyby w ogóle nie produkować kart, to byłyby potężne zyski dla środowiska. Samo marnotrawienie prądu przez graczy to duży problem w dzisiejszych czasach.

 

Intel miałby motywację by podgonić temat GPU -> trzeci gracz na rynku, gracze zyskują $$

W jaki sposób zyskują? Raczej tracą, bo kupują te karty zamiast kasę przelewać na konta organizacji charytatywnych albo ekologicznych.

 

AMD mógłby wreszcie podgonić wydajność w RT -> gracze zyskują $$

To AMD rozdawałby pieniądze graczom?

 

Nowe gry byłyby przygotowane pod słabszy sprzęt

Czyli na windows 95 nowe gry by chodziły?

 

Jakby Nvidia zrobiła kaszanę z RTX 4000 to wszyscy byśmy zyskali na tym

Nie wiem co jeszcze można dodać do tej błyskotliwej analizy. Zaplanuj kupno porsche, potem zrezygnuj i wtedy zyskasz ogromną kasę.

Link to post
Share on other sites
38 minut temu, wodego napisał:

Zaplanuj kupno porsche, potem zrezygnuj i wtedy zyskasz ogromną kasę.

Wbrew pozorom jest to bardzo mądre zdanie! Tak dokładnie jest. 

 

Wracając do tematu. Sam fakt, że seria 30 dalej będzie na rynku dostępna do kupienia jako nowa, podnosi już cenę używek obecnej generacji. Jak seria 20 wyszła, to była tak słaba to premiera, że efektywnie seria 10 stała się droższa (mniejszy spadek ceny w związku z dostępnością następcy).

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Adames napisał:

Jak seria 20 wyszła, to była tak słaba to premiera, że efektywnie seria 10 stała się droższa

Pragnę zaznaczyć, że w roku premiery RTX 2000 skończyła się poprzednia fala kryptowalut, przez co nVidia nie mogła puścić zbyt atrakcyjnych Turingów. Sami by sobie kłody pod nogi rzucili. A gdy sytuacja się uspokoiła - po roku - kulturalnie wydali odświeżone edycje Super. 

Link to post
Share on other sites

Pisał już ktoś, że Ada ma mieć 2 biosy, jeden 450W dla starych zasilaczy i jeden 600W+ (ten model AIB 3090 podany za przykład miał tam 660W) dla zasilaczy ATX 3.0.

Żeby mogli powiedzieć na scenie, ze nie trzeba zmieniać zasilacza, ALE jednocześnie móc powalczyć o koronę wydajności.

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, joker5513 napisał:

Szkoda dla rynku. Nigdy wprawdzie od EVGA grafiki nie miałem ale konstrukcje zawsze mieli podobno dopracowane i bezdyskusyjnie najlepszą obsługę gwarancyjną. 

 

Miałem serie 10 i zapomnieli w niej termopady założyć :D, ale wysłali paczkę z padami była też opcja odesłać do nich kartę żeby oni to założyli, z MSI i Asusem nigdy takich jaj nie miałem. Ale dla mnie to FE i tak najgorsze, kilkanaście sztuk i przy renderowaniu 100-110 stopni na pamięciach i zrzucanie zegarów, najgorsze pod tym względem 3090, 3080ti było ciut lepiej zrobione ale też grzałki.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Przecieki nt RTX 4060:

 

https://www.actina.pl/rtx-4060-nowe-przecieki-sa-dosc-rozczarowujace/

 

Wydajność niby między 3070 a 3070 Ti (a te karty dzieliło niecałe 10%). Jeszcze niech się okaże, że to ma realne MSRP ~2500 PLN to będzie po prostu porażka. No i ten VRam...

 

Niech to będzie tylko słabe wróżenie z fusów :pomocy:Bo inaczej ponownie się okaże, że osoby który kupiły dobrze kręconego 2080 Ti za ~2500 PLN przed premierą Ampera zrobiły deal życia... 

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...