Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry. Komputerami interesuję się od lat, ale nigdy nie potrafiłem czytać smart dysku. Moja wiedza na ten temat ograniczała się do tego, że jeżeli wszystkie bloczki są zielone, to dysk jest sprawny. Teraz chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył jak odczytywać smart dysku. Co oznaczają rubryki "Bieżacy 100" "Najgorszy 253" "Próg 140" Jak to wszystko rozumieć? Jeżeli nie chce się wam tłumaczyć, to poproszę chociaż o źródła gdzie można tego wszystkiego się nauczyć. Wklejam smart mojego dysku.

 

Druga kwestia jest taka - nurtuje mnie dlaczego DDR3 ma niższe opóźnienia niż DDR4. Zauważyłem, że pamięci DDR3 przy taktowaniu 2133 potrafią osiągać CL9, natomiast opóźnienia DDR4 przy 2133 najczęściej jakie widzę to CL14, czasem CL13.

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-8-gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

https://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-ddr4-4-gb-2133mhz-cl14-hx421c14fb-4-719421/

Czyli co, DDR3 przy takiej samej prędkości (w tym przypadku 2133) będzie wydajniejsze niż DDR4? Dlaczego DDR3 przy tej samej prędkości ma niższe opóźnienia niż DDR4? O co w tym wszystkim chodzi? Z góry dzięki za pomoc.

ererre.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

masz błędy CRC, obserwuj wartość RAW parametru C7, jeśli rośnie nawet o jeden od tego co na screenie, to spróbuj zmienić port SATA na inny i przeczyść styki od HDD, jak to nie pomorze, to wymień przewód SATA.

Jeśli po tym nadal będzie rosnąć, to cos nie tak z kontrolerem SATA, lub dyskiem.                 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...