Skocz do zawartości

Komputer do 2000 tysięcy złotych


Recommended Posts

Jedyna sensowna opcja do 2 tysięcy to:

- Używany gotowiec, np jakiś dell optiplex

- Karta graficzna też używka, coś pokroju rtx 2060

 

Na nową maszynkę do grania w nowe gierki i w dodatku na "kilka lat" w tej kwocie nie zbudujesz. 

 

W mrocznych czasach kiedy karty były makabrycznie drogie to dało się kupić Acera nitro n50-620 z core i5 10400f + 16 BG ram dual channel + 512 GB m2 SSD za ok 1400 zł. Dołożyć do tego kartę graficzną i zmienić cooler na CPU i powstaje tanio całkiem znośna maszynka do grania. Teraz karty potaniały, więc "aktualnych" gotowców bez GPU w dobrej cenie już nie znajdziesz.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-acer-nitro-n50-620-i5-11400f-16gb-512-gb-CID99-IDQwxAZ.html

+

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rx580-wqc

 

Za 2100 zł. 

Nie jestem pewien czy w tej sztuce acera jest dual channel ram, to pytanie do sprzedawcy. Pograć na tym trochę pograsz, a w przyszłości można wrzucić coś pokroju RTX 3060 ( z taką kartą te komputery były sprzedawane, zasilacz spokojnie to udźwignie) i wtedy masz już coś co pozwoli nawet na wyższe ustawienia gier :)

 

Takie gotowce najczęściej borykają się z chłodzeniem, więc prawdopodobnie dobrym pomysłem byłaby wymiana coolera CPU na coś pokroju Spartana 5 - tylko do sprawdzenia, jak wysoki cooler tam wejdzie.  Jak wymienisz dodatkowo wentylator z tyłu (prawdopodobnie 80 lub 92) to można nawet uzyskać znośną kulturę pracy.

 

Edytowane przez Adames
Link to post
Share on other sites

Za 1500 zł masz https://proline.pl/koszyk/617ea9b5 gdzie może coś urwiesz jak znajdziesz taki zestaw na allegro w używkach. 

 

Za 600 zł na allegro idzie dorwać GTX 1060 6GB. Póki co masz jedną kość pamięci więc albo teraz dopłata 140 zł do 2x8 albo po prostu dokupujesz ją sobie za miesiąc czy dwa. Póki co wydając jakieś 2100 zł masz spoko zestaw

 

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Filmiki z YouTube prezentujące różnice w grach pomiędzy "min" i "max" ustawieniamia graficznymi akurat są słabe i ni jak nie oddają odczuwalnej różnicy w jakości graficznej gier.

 

W cyberpunka zaczynałem grać na GTX 1060 6 gb właśnie. Ta gra na min wygląda w większości miejsc tragicznie źle.

Link to post
Share on other sites

 

21 minut temu, Adames napisał:

W cyberpunka zaczynałem grać na GTX 1060 6 gb właśnie. Ta gra na min wygląda w większości miejsc tragicznie źle.

No do Cyberpunka się nie składa PC za 2000zł:) więc nie ma co gdybać Kajtek dał najlepszą opcję w tej cenie, tylko samą kartę graficzną za tyle:)

 

Ładny test jak w nowszych grach wypada 1060 6gb, to bardzo dobra karta jeszcze dziś, ale juz nie do najnoszych AAA na high ,ale nie licząc cybera na medium/low sie pogra:

https://www.techspot.com/review/2274-geforce-gtx-1060-revisit/

 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Tak bardziej serio to za 2000zł złożysz coś bez na Ryzen 5600g bez karty graficznej więc będzie słabo. Za tyle to jakaś używkę można kupić

Nie no ogólnie ten ryzen jest dobry i pójdzie dużo gier a po drugie wiadomo że w przyszłości mogę do kupić kartę graficzną 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, kajtek. napisał:

Za 1500 zł masz https://proline.pl/koszyk/617ea9b5 gdzie może coś urwiesz jak znajdziesz taki zestaw na allegro w używkach. 

 

Za 600 zł na allegro idzie dorwać GTX 1060 6GB. Póki co masz jedną kość pamięci więc albo teraz dopłata 140 zł do 2x8 albo po prostu dokupujesz ją sobie za miesiąc czy dwa. Póki co wydając jakieś 2100 zł masz spoko zestaw

 

 

 

Ogólnie jak jest ten procek  Procesor Intel Core i3-10100F Comet Lake 3.6GHz LGA1200 Box posiada grafikę zintegrowaną? 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Jak chcesz pograć w sensownych fps lepiej brać zestaw kajtka i używaną kartę.

Integra w  5600g to ma wydajność w zależności od gry 2-3 razy gorszą od 1060:

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-5600g/20.html

Ja wiem że najlepiej zestaw Kajtka tylko nie wiem czy jak narazie jakąś taniawą grafikę i dobrą się znajdzie 

 

.

1 minutę temu, wrobel_krk napisał:

No taką używaną 1060 6gb np

Po ile one chodzą używki?

5 minut temu, Wik-Mar napisał:

Intel ma słabszą grafikę od tej w AMD lepiej pod tym względem wypada.

Okej też tak myślę 

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Wik-Mar napisał:

Wrzesień 2019, bardzo na czasie artykuł, brawo, po co spamujesz durnymi linkami w rożnych tematach?

Link to post
Share on other sites

Ma opisaną kartę graficzną 1060 6gb, gdzie wyczytałeś że jest ze września 2019 jak ja widzę tą samą datę tylko z 2021 z aktualizacją na jesień 2022

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Wik-Mar napisał:

Ma opisaną kartę graficzną 1060 6gb, gdzie wyczytałeś że jest ze września 2019 jak ja widzę tą samą datę tylko z 2021 z aktualizacją na jesień 2022

Sorki, masz rację jest 19.09.2021 + aktualizacja jesień 2022, źle wyczytałem, czyli czasem dasz sensowny link:)

Chociaz ceny trochę zaniżone

Edytowane przez wrobel_krk
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

da się spokojnie no może nie tak spokojnie, bo nieco trzeba pocebulić na promocjach

Grafa rx 6500 xt za 800 zł

i3 11100f za 300 zł

płyta 200 zł

RAM 16 gb 300 zł

ssd 500 gb 180 zł

zasilacz 150 zł

buda używana  50 zł 

 

Odpalisz na tym każdą nową grę i to nie na minimum, aczkolwiek zapasu fps nie będzie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...