Skocz do zawartości

Sieć domowa do budynku wielopoziomowego 3 piętra + wifi (mesh)


Recommended Posts

2 minuty temu, Arnold napisał:

Powiedz lepiej czemu taki router posiada microSD bez opcji umieszczenia na karcie plików i ich udostępniania w sieci lokalnej, a mają to routery z USB 2.0 za 200 zł bo tego już kompletnie nie rozumiem?

 

Ano to jest dość proste wytłumaczenie - z tego co kojarzę oczywiście bo nie znam na pamięć datasheeta :)

 

Karta mSD w tym modelu służy (podkreślam chyba!) do ekspansji pamięci wewnętrznej celem jej utylizacji do podsystemu PROTECT (czyli NVR dla kamer)

Jeżeli odpowiednio podłubiesz to znajdziesz też skrypty które pozwolą na stworzenie na niej sieciowego udziału SMB :) (warto pamiętać, że procesor jest jeden, więc jak mocno będziesz utylizować taki share to prędkość przetwarzania pakietów i routingu analogicznie może spaść)

 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, GreQonE napisał:

 

Ano to jest dość proste wytłumaczenie - z tego co kojarzę oczywiście bo nie znam na pamięć datasheeta :)

 

Karta mSD w tym modelu służy (podkreślam chyba!) do ekspansji pamięci wewnętrznej celem jej utylizacji do podsystemu PROTECT (czyli NVR dla kamer)

Jeżeli odpowiednio podłubiesz to znajdziesz też skrypty które pozwolą na stworzenie na niej sieciowego udziału SMB :) (warto pamiętać, że procesor jest jeden, więc jak mocno będziesz utylizować taki share to prędkość przetwarzania pakietów i routingu analogicznie może spaść)

 

Ujmę krotko. Zbyt zaawansowane dla mnie :) Z tymi kamerami masz racje. To samo mi odpisał serwis polski na maila :)

 

Na razie mi nie potrzebne, ale moze przyda sie autorowi tematu. :)

 

Jaki AP dokupić do tego mojego UBR, który ma 2x PoE/PoE+ ?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Arnold napisał:

Możesz prościej dla prostego uzytkownika tego sprzetu ? :P

 

U6 Enterprise łączy się ze standardem 2.5Gbe, czyli powyżej 1GBase-T które wspiera UDR - czyli tutaj już nie wykorzystasz pełnego potencjału tego access pointa.

Kolejna sprawa jest taka, że mimo, że sprzęt jest piekielne szybki to UDR może nie "wyrabiać" z dostarczaniem odpowiedniej przepustowości dla niego :)

 

Myślę, że U6 Pro to będzie rozsądne maksimum dla UDR, tak żeby zutylizować jego potencjał na full, natomiast jeżeli chcesz poszukać nieco oszczędności to i U6 Lite albo U6 LR też da radę

 

U6 Enterprise poradzi sobie lepiej jeżeli będziesz chciał mieć kilka osobnych SSID (kolokwialnie mówiąc "widocznych sieci"), gdzie każda będzie mieć inne zadanie, vlan i rolę.

Enterprise obsłuży też większe zagęszczenie urządzeń (warto na to zwracać uwagę pi razy drzwi dopiero powyżej 50 klientów WIFI per urządzenie)

A tak z ciekawostek, U6 Pro na Wifi 5Ghz w standardzie 802.11ax na speedtest pokazuje mi prędkości gdziekolwiek pomiędzy 800 a 950 Mbps, a natomiast U6 Enterprise na Wifi 6ghz w standardzie 802.11ax wskazuje już gdziekolwiek pomiędzy 1200 a 1500 Mbps

Link to post
Share on other sites

Jak wejde w Network, settings i profile to tam mam do wyboru 1GBe Full base, 2,5G, 10G. To skoro jest do wyboru to router mimo nie obsługiwania wiecej jak 1GB ma możliwość wyboru 2,5, a nawet 10GB. Trochę bez sensu skoro nie obsługuje.

Godzinę temu, GreQonE napisał:

A tak z ciekawostek, U6 Pro na Wifi 5Ghz w standardzie 802.11ax na speedtest pokazuje mi prędkości gdziekolwiek pomiędzy 800 a 950 Mbps, a natomiast U6 Enterprise na Wifi 6ghz w standardzie 802.11ax wskazuje już gdziekolwiek pomiędzy 1200 a 1500 Mbps

UDR ma tez wi-fi 6 w AX z iphonem SE 2022, który też to ma pokazuje speedtest tyle co po kablu czyli około 630/630Mb (INEA)

Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, Arnold napisał:

Jaki AP dokupić do tego mojego UBR, który ma 2x PoE/PoE+ ?

 

Nie nadążam powoli, nie tak dawno pisałeś że kabli eth nie masz w domu i nie będziesz układał bo ci się nie opłaca w żaden sposób...

Czyli jednak zmiana decyzji?

Do UDR nie ma innego logicznego wyboru niż U6 lite lub U6 Pro, jak wspomniał GreQonE.

Edytowane przez karpior
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, karpior napisał:

Nie nadążam powoli, nie tak dawno pisałeś że kabli eth nie masz w domu i nie będziesz układał bo ci się nie opłaca w żaden sposób...

Czyli jednak zmiana decyzji?

Nie wiem jeszcze czy będe robił kable. Jakbyś czytał wszystko to napisałem, że na razie mi to nie jest potrzebne, ale chce wiedzieć, zobaczyć za ile, po ile.

Jak się o coś pytam musi oznaczać, ze już lecę kupić i robić te kable?

 

UDR, a nie UBR. Raz się pomyliłem tutaj.

Dodałem też, że może się ta informacja przydac autorowi tematu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...