Skocz do zawartości

Laptop MSI GF66 i7 11800H, RTX 3060, 16GB (2x8), 144Hz, NVME, klawiatura DE


Recommended Posts

Na sprzedaż laptop MSI GF66 z dystrybucji niemieckiej (klawiatura QWERTZ).

 

3DMark Firestrike Ultra z 26 lipca 2022: https://www.3dmark.com/fs/28126194

Na życzenie mogę odpalić stosowne 3DMarki.

Na życzenie więcej zdjęć lub screenshootów.


Cena: 4400zł (allegro +59zł [prowizja 1,35%], do tego koszty wysyłki, wysyłka w ori opakowaniu)

 

Półtora miesiąca temu laptop był czyszczony (wentylatory, heatsinki), pasta SYY (droga i trudnodostępna pasta, odpowiednik Thermalright TFX, ta sama fabryka, lepsza od Kryonauta bo nie cierpi na pump-out effect co jest ważne w laptopie).

 

Laptop jest w stanie IDEALNYM jak z pudełka. Przez cały rok od zakupu był używany jako pecet -> podłączony do zewnętrznego monitora przez HDMI oraz zewn. myszkę i klawiaturę. Posadzony na podstawce chłodzącej. Tylko raz używałem go poza domem. :facepalm:Zero rys, obić, przetarć, uszkodzeń. Matryca w stanie perfekcyjnym. Śruby itp. w stanie prawidłowym.

 

Bateria w aplikacji MSI ustawiona by była eksploatowana w zakresie do 60% (bez ładowania powyżej), appka MSI posiada taką opcję co jest mega przydatne. Więc jest zdrowa.

 

WERSJA Z RTX 3060 i RTX 3070 POSIADA DWA ZŁĄCZA M2 NVME ZAMIAST JEDNEGO! Oba złącza w obsługują TYLKO dyski NVME, bez obsługi SATA (ja się na to naciąłem po zakupie bo miałem swój M2 SATA...)!

 

Obecny BIOS: E1581IMS.310

 

Specyfikacja:

CPU: Intel i7 11800H (8 rdzeni, 16 wątków). 45W, możliwość zniesienia powerlimitu (PL1, PL2) lub jego zmiany (BIOS na to pozwala pod odblokowaniu OC w trybie ADVANCED). Można to robić zarówno w XTU jak i BIOS'ie. Osobiście polecam stock + undervolt dla zwykłego śmiertelnika. 

RAM: 2x8GB (16GB) DDR4 3200MHz, dual channel (dodawałem drugą kostkę, taką samą - fabrycznie była jedna 8GB)

GPU: RTX 3060 Mobile (85W TGP, wersja z 14Gbps VRAM [niektóre laptopy mają słabszą wersję 12Gbps] 

Matryca: 144Hz 

SSD 1: Fabryczny dysk NVME 500GB Kingston

SSD 2: wolny slot M2 NVME

Klawiatura: podświetlana na czerwono, QWERTZ

Zasilacz: 180W fabryczny (słabsze wersje GF66 mają słabszy zasilacz przy podobnym poborze prądu... taki fun fact... tutaj jest najmocniejszy 180W)

 

Przy ustawieniu języka PL w Windowsie klawiatura będzie normalnie działać jak QWERTY. Więc nie jest to żaden problem.

Jak kogoś będzie irytować np. zamieniony Z z Y na klawiaturze to może sobie kupić naklejki na allegro za parę złotych chociaż nie wiem po co. :co: Ewentualnie można sobie kupić i wsadzić klawiaturę np. EN lub PL (jeżeli jest taka w ogóle).

 

Brak OS - do ogarnięcia we własnym zakresie (mogę preinstalować W10 lub W11 ze strony MS ale bez aktywacji, konfiguracji oraz instalowania czegokolwiek), osobiście polecam chyba W10 zamiast W11.

 

Sprzedaję w cenie lepszej niż porysowane, zaplute i pewnie zaniedbane padliny w wersji z 3050'tką lub i5 (wziąłem korektę na klawiaturę DE w cenie)... w dodatku laptop regularnie czyszczony (z wymianami pasty). Moje pedantyczne podejście do sprzętu jest legendarne. :peace:

IMG_20220817_195412.jpg

Edytowane przez Revenant
nie wiem czemu wpisałem quertz zamiast qwertz :x
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...