Skocz do zawartości

Używana karta graficzna do 600zl lub nowa do 2000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

W dniu 25.08.2022 o 17:08, Rebelmind napisał:

 

Testowałem 6800 Xtrio u siebie, rewelacyjna karta! 

 

Pisz @ka3ynsjak wrażenia :D

Pierwsze wrazenia super ale porownania nie mam, poki co RT nie uzywam i nie brakuje mi go ale jeszcze zadnej wypasionej gierki nie odpalalem, jedynie CoD Warzone cos tam sie pobiera wiec sie sprawdzi.

Mam pytanie nie wiem za bardzo jakiego programu uzywac do grafiki

Czy AMD Adrenaline czy sugerowany przez producenta karty MSI Dragon Center

I w jakim programie w tej sytuacji krecic karte czy w Adrenaline czy  MSI Afterburner.

No i czy moge miec zainstalowane wszystkie te aplikacje i nie beda sie gryzly a najbardziej chodzi mi o Dragon center gdzie jest sterowanie karta  Rgb itp w polaczeniu z Adrenaline

Na wszelki wypadek zostawilem jedynie Adrenaline.

Kolejna sprawa to w przykladowo Warzone

W ustawieniach typowych pod wydajnosc i fps Mocno skaczą mi fps-y

Czasem 200 pozniej 130,160,180 znow 130 i tak w kółko

Temp bardzo dobre okolo 60 a przy tym cicho, opoznienia CPU i GPU na poziomie 5-7ms

Wiec bottleneck chyba nie wystepuje 

Nie wiem jak to poustawiac aby bylo optymalnie, w NVidii jakos było prościej.

Jutro monitor podepne przez display port zeby podkrecic odswiezanie do 180hz bo poki co mialem na hdmi.

No i w sumie nie wiem czy robic OC i UV w grze jest Cicho i temp niskie nie robilem benchmarkow bo nawet nie wiem za bardzo ktore sa bezpieczne i mają odzwierciedlenie w grach....

 

 

 

 

Edytowane przez ka3yns
Link to post
Share on other sites

Adrenalina będzie się gryzła z Afterburnerem. Jesli już chcesz korzystać z Dragon Center to tylko do kontroli podświetlania - wszystko inne z poziomu Adrenalin. 

 

Co do dropow klatek - zobacz czy masz takie coś jak Radeon Chill włączone; jesli tak - wyłącz. 

 

Odpal GpuZ, zakladka sensors i pograj chwile w CoDa. Następnie, jesli zobaczysz te dropy zobacz jakie w tym momencie miałeś taktowanie rdzenia oraz obciążenie Gpu (przesuwasz kursorem wzdluż logu to pokazuje Ci odczyt z danej próbki). 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, ka3yns napisał:

Kolejna sprawa to w przykladowo Warzone

W ustawieniach typowych pod wydajnosc i fps Mocno skaczą mi fps-y

Czasem 200 pozniej 130,160,180 znow 130 i tak w kółko

Na Radeonach w grach typowo eksportowych, z ustawionymi detalami najniższymi to w ogóle dzieją się cuda. 

 

Ludziom na skoki FPS pomagają następujące rzeczy:

1. Wyłączenie FreeSync w sterowniku oraz monitorze. 

2. Włączenie Smart Access Memory. 

3. Edytowanie zegarów karty w MorePowerTool. 

4. Wyłączenie wyostrzania obrazu, wygładzania krawędzi oraz Radeon Chill w sterowniku. 

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Koledzy z 6800 Xt (ponoć) grajo bez problemu? :o

Na forum pc lab kilka dni temu jeden dżentelmen założył wątek dotyczący walki z 6700 XT. Wymagające gry singleplayer typu Cyberpunk 2077 działały poprawnie. Odpalił Fortnite i - ta dam - zegar rdzenia nie chciał przekroczyć 500 Mhz. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.08.2022 o 15:22, Rebelmind napisał:

:/ No to sUabo... 

Koledzy karta ogolnie wydaje sie byc bardzo spoko, teoche ja podkrecilem 2300-2400mhz 2112mhz na pamięci, UV 950

Power limit +15%

Ogolnie wydaje sie byc stabilnie w warzone ale chcialbym jakos dokladniej sprawdzic czy nie ma problemów, czasami jak zostawiam pc i ekran wpada w tryb uspienia to juz pozniej ekran nie ma sygnału

Poleccie jakies darmowe benchmarki najlepiej z dx12 

Mam tez pytanie co do Vulkan api...

Co to jest jak to wypada wzgledem dx czy zainstalowac i czy mozna miec zainstalowane vulkan i dx równocześnie?

 

 

Czasami jak odpalam pc i go nie dotykam to sam sie restaruje i odpala na nowo nie wiem czemu

Kolejna sprawa to czy jezeli uzywam amd Adrenaline to czy ustawienia oc sie laduja z automatu przy starcie systemu czy musze odpalac apke? Nie moge nigdzie znalezc aby otwierała sie przy starcie...

Czy moze zrezygnowac z adrenaline na rzecz afterburnera? 

 

Link to post
Share on other sites

3d Mark TimeSpy był bodajze w DX12, darmowy benchmark. 

 

Wygaszanie monitora tj w ustawieniach systemu; karta nie ma nic do tego. 

 

Vulkan API jest obsługiwany równolegle z DX12 / 11. Jesli jakas gra wspiera oba API możesz wybrac z czego wolisz generowac obraz. 

 

Adrenalin domyslnie masz ladowaną przy starcie systemu, tyle że jest zminimalizowana w tle. Jesli wolisz korzystać z Afterburner radziłbym przywrócić profil w Adrenalin do domyslnego (dla grafik, monitor i reszta nie ma znaczenia) i po zaaplikowaniu zmian w AFTB nic już nie rusza w Adrenalin, bo będzie się gryzło. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.09.2022 o 09:23, Rebelmind napisał:

3d Mark TimeSpy był bodajze w DX12, darmowy benchmark. 

 

Wygaszanie monitora tj w ustawieniach systemu; karta nie ma nic do tego. 

 

Vulkan API jest obsługiwany równolegle z DX12 / 11. Jesli jakas gra wspiera oba API możesz wybrac z czego wolisz generowac obraz. 

 

Adrenalin domyslnie masz ladowaną przy starcie systemu, tyle że jest zminimalizowana w tle. Jesli wolisz korzystać z Afterburner radziłbym przywrócić profil w Adrenalin do domyslnego (dla grafik, monitor i reszta nie ma znaczenia) i po zaaplikowaniu zmian w AFTB nic już nie rusza w Adrenalin, bo będzie się gryzło. 

Nie wiem co sprawia problem ale podczas uruchomienia komputera pokazuje sie ekran blokady nagle odpalaja sie wentylatory na max na sekunde i restart ale ekran jest czarny i musze zrobic reset

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...