Skocz do zawartości

Używana karta graficzna do 600zl lub nowa do 2000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Cześć,

Z pomoca forumowiczów wlasnie zlozylem pc...

i5 12600kf + Fortis5

Gigabyte B660 Gaming X

16Gb ram 3600 cl17

Corsair Rm650x

Wszystko w duzej budzie od MSI

 

Ale zwazywszy ze jeszcze nie mam pokaznej sumki na pasujaca kartę graficzną a jedyne co mam to staroc Gt220 512mb

To chcialbym narazie kupić jakąś tania karte uzywana do 600zl lub nowa ale cos taniego i raczej i yak na raty ale zeby to wogole mialo sens 

Myslalem nad jakas uzywka pokroju Gtx970/980 moze cos 1070 by sie znalazlo 

Ewentualnie Radeon ale nie mam pojecia jak tam sie te modele plasują i czego szukac.

Lub z nowosci Gtx1660ti czy jakis Rtx2070

Lub ta sama sytuacja z Radeonem

Monitor mam Lg 27gp850b 1440p

Mozecie mi pomoc cos wybrac? Z góry dziękuję 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

2 dni temu za 1850zł był Radek 6650 XT Pulse od Sapphire i była to najlepsza nowa karta do 2000zł jaką ostatnio widziałem. Jak chcesz coś na raty, to w naszych sklepach można liczyć raczej tylko na 6600 XT. Co do używanych to się nie wypowiem, seria 1000 kopała mocno, 2000 wyceniają prawie jak 3000

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gtx 960 4GB, 400 pln z gw rozruchową

 

https://allegro.pl/oferta/geforce-4gb-gtx-960-evga-karta-graficzna-12473775898

 

Czekasz na premierę RTX 4000 (tansze modele dopiero w Q1 2023) i sledzisz testy na premiere. Moja szklana kula mowi, że RTX 4060 za 2400 pln będzie wszystkim, czego Ci potrzeba. 

Link to post
Share on other sites
Teraz, Rebelmind napisał:

Gtx 960 4GB, 400 pln z gw rozruchową

 

https://allegro.pl/oferta/geforce-4gb-gtx-960-evga-karta-graficzna-12473775898

 

Czekasz na premierę RTX 4000 (tansze modele dopiero w Q1 2023) i sledzisz testy na premiere. Moja szklana kula mowi, że RTX 4060 za 2400 pln będzie wszystkim, czego Ci potrzeba. 

O ile nie pierdykną w Tajwan

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, czorcik696 napisał:

2 dni temu za 1850zł był Radek 6650 XT Pulse od Sapphire i była to najlepsza nowa karta do 2000zł jaką ostatnio widziałem. Jak chcesz coś na raty, to w naszych sklepach można liczyć raczej tylko na 6600 XT. Co do używanych to się nie wypowiem, seria 1000 kopała mocno, 2000 wyceniają prawie jak 3000

Jeszcze sie zastanawiam nad czyms mocniejszym na allegro sa 3070-3080ti

Ktore w ratach moglyby by wyjsc po 100zlx50

Wiem ze to malo oplacalne ale iezko bedzie chyba odlozyc na takie cuda

2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Gtx 960 4GB, 400 pln z gw rozruchową

 

https://allegro.pl/oferta/geforce-4gb-gtx-960-evga-karta-graficzna-12473775898

 

Czekasz na premierę RTX 4000 (tansze modele dopiero w Q1 2023) i sledzisz testy na premiere. Moja szklana kula mowi, że RTX 4060 za 2400 pln będzie wszystkim, czego Ci potrzeba. 

Twoja?

Gdyby faktycznie nowe modele mialby miec takie cenny...obawiam sie ze będzie naciaganie w ch... A do premiery inflacja nas zabije 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, ka3yns napisał:

Jeszcze sie zastanawiam nad czyms mocniejszym na allegro sa 3070-3080ti

Ktore w ratach moglyby by wyjsc po 100zlx50

Wiem ze to malo oplacalne ale iezko bedzie chyba odlozyc na takie cuda

do Ultra 1440p  na dzień dzisiejszy wystarczy 3070 - 3070ti, ale wybór karty, praktycznie pod koniec generacji zawsze jest trudny.

Edytowane przez czorcik696
Link to post
Share on other sites

Zaufaj mojej szklanej kuli w takim razie:

 

Jesli preferujesz raty to bierzesz RTX 4070 za okolo 3500 pln... 

2 minuty temu, czorcik696 napisał:

O ile nie pierdykną w Tajwan

 

Jesli PRC zaatakuje RC to ceny kart nie będą miały zadnego znaczenia. 

5 minut temu, ka3yns napisał:

Twoja?

Nie, nie moja ani nie znam człowieka. Ale 15 lat na allegro i 20 dni gw na rozruch przemawiają na jego/jej korzyść. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Rebelmind napisał:

Zaufaj mojej szklanej kuli w takim razie:

 

Jesli preferujesz raty to bierzesz RTX 4070 za okolo 3500 pln... 

 

Jesli PRC zaatakuje RC to ceny kart nie będą miały zadnego znaczenia. 

Nie, nie moja ani nie znam człowieka. Ale 15 lat na allegro i 20 dni gw na rozruch przemawiają na jego/jej korzyść. 

A czy  na tej karcie pogram juz cos w tym czasie? Pogrywam jedynie z CoDa

https://allegro.pl/oferta/palit-rtx-3070ti-gamerock-8gb-gddr6x-256bit-dphdmi-12047621948

To mnie bardzo kusi niewielka rata wiem w całości 5k... 

Link to post
Share on other sites

Najtańsza, używana karta, ktora cokolwiek ogarnia jeszcze 1440p to gtx 1070 (Czyli ok 1000 pln na allegro atm). 

 

Spory skok wydajności ale duże ryzyko kupna szrotu. Na gtx 960 4GB da się cos pograc o ile zejdziesz do 1080p.

 

4000 pln za 3070 Ti tj nieporozumienie. Zobacz ile tutaj by Cie wyszly raty:

 

https://www.krsystem.pl/gainward_geforce_rtx_3070_phoenix_8gb-item-64969.html

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Rebelmind napisał:

Najtańsza, używana karta, ktora cokolwiek ogarnia jeszcze 1440p to gtx 1070 (Czyli ok 1000 pln na allegro atm). 

 

Spory skok wydajności ale duże ryzyko kupna szrotu. Na gtx 960 4GB da się cos pograc o ile zejdziesz do 1080p.

 

4000 pln za 3070 Ti tj nieporozumienie. Zobacz ile tutaj by Cie wyszly raty:

 

https://www.krsystem.pl/gainward_geforce_rtx_3070_phoenix_8gb-item-64969.html

O faktycznie rata duzo lepsza i caly koszt

A czy to dobry wybór juz na dluzsza chwile? Ten phoenix?

 

Link to post
Share on other sites

Przy 3070 (bez Ti) z TBP 230W nie będzie problemu. Miałem przez tydzien na testy Zotac 3070 TwinEdge i dawała radę więc ten Feniks na pewno gorszy nie będzie. Co więcej, jest bardzo dobrze: 

 

https://www.tweaktown.com/reviews/10003/gainward-geforce-rtx-3070-phoenix-gs-v1-lhr/index.html#Power-Consumption-and-Temps

 

"I loved the style of the GAINWARD RTX 3080 Ti Phoenix, and the GAINWARD RTX 3070 Phoenix "GS" V1 looks just as good. It has a huge triple-fan cooler that keeps the card nice and chill during benchmark and/or gaming sessions, too. "

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Rebelmind napisał:

Przy 3070 (bez Ti) z TBP 230W nie będzie problemu. Miałem przez tydzien na testy Zotac 3070 TwinEdge i dawała radę więc ten Feniks na pewno gorszy nie będzie. Co więcej, jest bardzo dobrze: 

 

https://www.tweaktown.com/reviews/10003/gainward-geforce-rtx-3070-phoenix-gs-v1-lhr/index.html#Power-Consumption-and-Temps

 

"I loved the style of the GAINWARD RTX 3080 Ti Phoenix, and the GAINWARD RTX 3070 Phoenix "GS" V1 looks just as good. It has a huge triple-fan cooler that keeps the card nice and chill during benchmark and/or gaming sessions, too. "

Kurde... Chyba ja kupie wystarczy mi na 2-3 lata pewnie przy moim graniu...

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, ka3yns napisał:

Kurde... Chyba ja kupie wystarczy mi na 2-3 lata pewnie przy moim graniu...

Myślę, że tak. Praktycznie wszystko uruchomisz na ultra, z cyberpunkiem włącznie, masz DLSS, RT i wszystkie inne wodotryski. Za rok, albo dwa zjedziesz na Wysokie i tyle. Jakby nie te niepewne czasy, to doradzałbym Ci czekać na nową serię, ale biorąc pod uwagę zamieszanie na świecie, oraz to, że 4070/4060 wyjdą pewnie za jakieś 5-6 miesięcy, to brałbym 3070.

Edytowane przez czorcik696
Link to post
Share on other sites

Jeśli wziąć za punkt odbiesienia takie gtx 970 (premiera 12/2014) oraz gtx 1070 (6/2016) i prześledzić ich wydajność w grach po 3 latach od premiery to wyjdzie na to, że jeszcze dawały radę, ale niekiedy z dosyć daleko idącymi ustępstwami. 

 

3000 pln to w moich oczach nadal abstrakcja za kartę z segmentu x70, gdzie 970 kosztował 1400 pln, ale już 1070 za 2300 pln sugerował, że "tanio to już było" :/

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, ka3yns napisał:

Ten gainward w ratach na krs wychodzi lepiej niz tanszy kfa2 na xkom wiec spiesztl sie nie bede 

I bardzo dobrze. Xcum to zlodzieje i oszusci więc u nich niczego bym nie brał (po cyrkach z Gpu) - to po primo. 

 

Secundo - o ile akurat ten Kfa2 jest jednym z najlepszych modeli na dwa wentyle, o tyle Feniks będzie chlodniejszy i mniej glośny. 

 

I na koniec po trzecie - miałem pisać, żeby  autor porównał dokladnie warunki rat, ale widzę człowiek w temacie ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, ka3yns napisał:

Teraz juz eam nie wiem hehe

W zwykłej grafice jest różnie, raz 6700XT jest wydajniejsze ( np AC Valhalla ) a raz 3070 (taki cyberpunk wydaje mi się, że woli zestawy Intel/NVidia). Cały myk polega na tym, że RTXy zjadają Radeony przy raytracingu i super samplingu. FSR goni mocno, ale DLSS nadal jest lepsze i szerzej wspierane. Czy jest to rzecz warta dopłacania 1/4 wartości karty to już sam musisz zdecydować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta którą masz jest dobra do wyświetlenia pulpitu ale nic więcej także każda zmiana będzie gigantycznym skokiem wydajnościowym, a biorąc obecne czasy nie pchałbym się za ciul w kretydy czy raty ale to już twoje własne podejście.

Na mądry i trzeźwy rozum popieram > "Myslalem nad jakas uzywka pokroju Gtx970/980 moze cos 1070 by sie znalazlo "

Nie będzie to top1 wydajności to wiadomo ale i tak już się "pobawisz", a taki zakup uważam "strzałem w 10" pod względem cena/wydajność + mądry zakup.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jednak kupie coś nowego...

Na KRsystem jest kilka kart RTX3070 RTX3070ti ponizej 3500

Pomozecie cos wybrac w przedziale do 3500zl?

Sa dwie 3070 za 2900 pytanie czy warto dokladac 3-4 stowy do lepszej 3070 jak Aorus czy lepiej 5 stów do najtanszej 3070ti gainwarda phenixa?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...