Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam jakiś taki stary nośnik na USB gdzie trzymałem pliki, był podzielony na kilka „dysków”. Rzadko kiedy go podłączałem, ale przez lata coś mi nie pasowało jakby coraz mniej GB miał albo dysków. Dzisiaj podłączyłem i w ogóle wszystkie dyski są puste. Jak na jakiś kliknę to wyskakuje „włóż dysk do stacji dysków”. Jak wejdę we właściwości to każdy ma zajęte i wolne miejsce 0 bajtów. Jak dam formatuj to wyskakuje „w stacji dysków nie ma dysku”. Mogę jeszcze wybrać „otwórz jako urządzenie przenośne” wtedy mi otworzy dysk, ale nic tam nie ma i nie mogę wkleić bo „nie można skopiować elementu, urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone”.

 

Jakieś pomysły? Zepsuł się? Jeśli tak to da jakoś radę chociaż odzyskać pliki? Ten dysk to jakiś „gericom multi function storage” nic takiego mi nawet nie znalazło w google.

Link to post
Share on other sites

Nie ponosimy jakiejkolwiek odpowiedzialności za dane i sprzęt. Jeśli szukasz porad na forum, to akceptujesz ryzyko pogorszenia, lub kompletną utratę możliwości odzyskania danych przez firmy się tym zajmujące.  

Odpal crystaldiskinfo i zobacz czy coś widzi.
Odpal Menadżer urządzeń i zobacz co jest widoczne pod zakładka z dyskami.
Zobacz co w zarządzaniu dyskami pisze.    
 
Pierwsze co bym zrobił, to rozkręcił tą obudowę zobaczył co jest w środku i podłączył bezpośrednio pod PC, jeśli siedzi tam zwykły HDD SATA (a pewnie tak jest).
To jest 3.5" czy 2.5"? masz to gdzie podłączyć (jakiś normalny PC)?   
Ewentualnie przed tym, można spróbować odpalić liveCD z ubuntu i tam sprawdzić jak wygląda, czy pliki są widoczne.      

Link to post
Share on other sites

OK powiem szczerze, nie spodziewałem się dysku IDE, z tym może być na serio problem gdziekolwiek podłączyć, bez specjalnego adaptera (a nawet przy tych tańszych adapterach SATA IDE, może być problem, bo obecne kontrolery SATA w płytach od kilku lat nie posiadają już trybu IDE). 

Powiedź szczerze, co dokładnie chcesz z tym zrobić. Chodzi o odzyskanie danych czy co? Bo ten dysk jest już prawie pełnoletni :co: 

Link to post
Share on other sites

Haha no tak, generalnie chciałbym z niego odzyskać co tam trzymałem bo i tak planuję dokupić po prostu jakiś HDD drugi na trzymanie danych. Mogłem to cholera zrobić wcześniej. Ale kupowanie przejściówki tylko po to.. jeszcze mówisz, że to może też nie być takie proste.

Link to post
Share on other sites

yhm, jaki dokładnie masz PC bo tu jego wiek może decydować czy da się tańsze adaptery użyć.    
Tanie adaptery SATA to 40zł + wysyłka
Inaczej musimy się ratować jakimś adapterem USB 3.0 na IDE a to około 100zł 

Oraz pamiętaj, że zakładamy że sam HDD jest OK i to obudowa jest problemem, co może się okazać błędem i kasa w błoto... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...