Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kupiłem pare dni temu laptopa...

HP VICTUS 16:
Grafika: Rtx 3050
Procesor: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz   2.69 GHz
Ram: 16
Win 10 


odpalam cs 1.6 i wszystko spoko do momentu aż nie spadają fps do 10-5...
Sterowniki karty graficznej aktualizowałem...
Po podłączeniu do łądowarki działa do momentu aż nie stwierdzi że znowu chce mnie wku***c i znowu zacina 10-5 fps...

Bardzo prosze was o pomoc... Aktualnie ogrywam gra 4 i jestem świadom że ta gra jest zle zoptymalizowana ale cs 1.6 to juz jest cos nie tak... 
1 raz kupiłem kompa i powoli zaczynam żałować...

Link to post
Share on other sites

CS 1.6 , przecie to gra sprzed 20 lat. Na integrze wyciska setki FPS. Grzanie tu nie powinno być problemem też. 

 

Te spadki to tak potem na stałe, czy 1-2 s ?  Może intel skopiował ryzen buga z TPM?

 

Kasowałeś blotware od HP? Niestety producenci lapciaków instalują syf w systemie, który potrafi zamulić nawet całkiem mocną maszynę. Na Twoim miejscu, to ściągnąłbym ISO windowsa z strony microsoftu (to jest legalne, MS udostępnia iso a licencje dostałeś z lapkiem) i postawiłbym czysty system z nowymi sterownikami. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Adames napisał:

CS 1.6 , przecie to gra sprzed 20 lat. Na integrze wyciska setki FPS. Grzanie tu nie powinno być problemem też. 

 

Te spadki to tak potem na stałe, czy 1-2 s ?  Może intel skopiował ryzen buga z TPM?

 

Kasowałeś blotware od HP? Niestety producenci lapciaków instalują syf w systemie, który potrafi zamulić nawet całkiem mocną maszynę. Na Twoim miejscu, to ściągnąłbym ISO windowsa z strony microsoftu (to jest legalne, MS udostępnia iso a licencje dostałeś z lapkiem) i postawiłbym czysty system z nowymi sterownikami. 

Komputer był nowy bez windowsa... Sam go instalowałem na kompie razem ze sterownikami

Godzinę temu, lukasz272015 napisał:

W zakładce video odznacz wszystkie opcje daj zastosuj ok.

? Niestety nie rozumiem, rozwiń bardziej o co ci chodziło bo nie mam bladego pojecia. Krok po kroku jak do debila trzeba mi tlumaczyc ;) 

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, MordoWez napisał:

Komputer był nowy bez windowsa... Sam go instalowałem na kompie razem ze sterownikami

? Niestety nie rozumiem, rozwiń bardziej o co ci chodziło bo nie mam bladego pojecia. Krok po kroku jak do debila trzeba mi tlumaczyc ;) 

Odpal cs 1.6 po lewo masz opcje klinij w option lub opcje jak masz po polsku zakładka video i jak masz tam zaznaczone w okienkach ptaszki to wszystko odznacz daj apply ok włącz i wyłącz cs 1.6 w kosoli wpisz fps_max 1200 i fps override 1 lub developer 1 jak masz steam to wpisz fps_override 1 a jak masz ns to developer 1.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Pokaż screen z HWInfo64 zakładka Sensors (cała!) po ok 15 min gry.

obraz_2022-08-08_125436678.thumb.png.7adab56e90d26a9d8cb73821d118d744.png

26 minut temu, BlackCoffe napisał:

System oryginalny czy z witaminką?

Niestety nie bylo mnie stac na win wiec trzeba bylo sobie jakos radzic.

 

10 minut temu, lukasz272015 napisał:

Odpal cs 1.6 po lewo masz opcje klinij w option lub opcje jak masz po polsku zakładka video i jak masz tam zaznaczone w okienkach ptaszki to wszystko odznacz daj apply ok włącz i wyłącz cs 1.6 w kosoli wpisz fps_max 1200 i fps override 1 lub developer 1 jak masz steam to wpisz fps_override 1 a jak masz ns to developer 1.

Co do tego to próbowałem nic nie daje to.... dalej jakieś pomysły? 
BTW...
To nie problem z cs czy z inną grą, na 1000% jestem przekonany że coś boli lapka a powtarzam mam go dopiero 4 dzien! 

 

Edytowane przez MordoWez
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, BlackCoffe napisał:

Kliknij na Czujniki, tam jest zakładka Sensors, pograj jeszcze raz 15 min.

obraz_2022-08-08_131833847.thumb.png.e1b9c496891ff7e29b86c60efebd4e55.png

Dodam tylko że ss byl na podpietej ladowarce... laptop kazal podlaczyc ladowarke zeby sie naladowac i od razu podskoczyly fps... zaraz zrobil sie spadek wydajnosci karty do 50% i 40-50fps

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/680386-notebook-laptop-156-hp-victus-ryzen-5-5600h-16gb-512-rtx3050ti-144hz.html


ze salonu od xkom

3300 za niego dałem bo był na promocji... chłopaki to co mam robić?

tylko że moj jest rtx3050 bez "ti"

 

2 godziny temu, Han44 napisał:

W sklepie czy z drugiej ręki ? Jak w sklepie oddaj stracisz mniej nerwów i czasu , wyczyść dysk i zwracaj.

w sklepie, wysyłka byłą inpostem... zadzwoniłem do nich i oddaje na gwarancje bo mnie kurwica zaraz złapie... 


dzięki mordeczki ale raczej nic sie z tym nie zrobi niech zabieraja kompa i oddaja kase...

Link to post
Share on other sites

Szukaja lapka z rtx 3060 3070 3080 typu acer nitro hp pawilion lenovo legion, ewidentnie masz coś nie tak, bo tu np w cs go śmiga gościowi nawet niezle więc w cs powinno być dużo lepiej, a nie masz czasem ustawione gdzieś w biosie nisk tryb pracy ustawiony niska wydajność coś takiego ?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...