Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz tu podaną prawdziwą szacowaną żywotność, a nie TBW 
TBW tego SSD MX500 250GB to 100TBW         
przy 250GB pojemności SSD daje to średnio około 400 cykli P/E do zapisania 100TB
RAW dla AD to 975 cykli P/E w dec. co przekracza ponad dwukrotnie tę wartość... 
żywotność NAND TLC microna 96l to około 1500 cykli P/E przy użyciu LDPC 
975/1500 = 0,65       (100%-65%=35%)   
I mamy odpowiedź, tu masz podaną faktyczną średnią żywotność dla tego SSD mierzoną do spec producenta NAND, czyli 1500 cykli P/E, a nie do TBW.


Co by znaczyło że mimo że Ty zapisałeś tylko 30TB, to sam SSD musiał już zapisać średnio równowartość 238TB 
Coś wymusza bardzo duże zużycie NAND, a sam procent wynika właśnie z bardzo wysokiej liczny średnich cykli P/E NAND. 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

Macie może jakieś pomysły, jak zmniejszyć zużycie NAND?

Warto próbować coś w stylu:

-wyłączenie wstępnego ładowania do pamięci, czyli prefetch i superfetch

-przeniesienie katalogów TEMP i TMP poza dysk SSD

Czy raczej to nie ma sensu? Dodam, że funkcja TRIM jest włączona.

Link to post
Share on other sites

Ile mniej więcej masz zajęte na SSD pojemności? 
Ile masz GB RAM-u w PC? 
głównie bym się plikowi stronicowania i ustawioną hibernacji / kopii zapasowej przyjrzał. Bo coś ci rypie po tym SSD mocno...
Być może jakiś program sobie coś buforuje na SSD.      
torrent-y?        


@AudiAWX no tak, ale ty po pierwsze masz MX200 czyli MLC i zapisałeś 53TB, ale średnio masz średnio 645 cykli P/E.
Czyli wychodzi że masz około 4 razy mniej cykli P/E na TB zapisany. 
U niego właśnie dziwnie coś ma bardzo wysokie średnie P/E. A nie podejrzewam, że na systemowym SSD 250GB przewalacie GB filmów itp, więc w obu przypadkach większość to pewnie małe pliki. 
 

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, kokosnh napisał:

Ile mniej więcej masz zajęte na SSD pojemności?

Aktualnie ok. 50 GB wolnego miejsca.

 

 

23 godziny temu, kokosnh napisał:

Ile masz GB RAM-u w PC?

16 GB.

 

23 godziny temu, kokosnh napisał:

głównie bym się plikowi stronicowania i ustawioną hibernacji / kopii zapasowej przyjrzał.

Plik stronicowania całkowicie wyłączony, hibernacja również. Prefetch i superfetch również, chociaż nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ.

Jednak dwa dni temu przeniosłem foldery TEMP z SSD na HDD. Przeniosłem również ramdysk oraz profil przeglądarki (Firefox) na HDD i zauważyłem, że suma zapisów hosta w CrystalDiskInfo znacznie zmalała, a wręcz prawie nie rośnie, więc chyba jest lepiej. Profil przeglądarki to zajmuje ledwie 0,5 GB, ale z tego co widzę ciągle są tam dodawane/nadpisywane małe pliki - może to źle wpływało na dysk?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Tak, oba od nowości w tym samym PC.

Co do usypiania to kiedyś dosyć często komputer był usypiany. Czy to mogło wpłynąć na to? W sensie, że wtedy czas pracy ssd stał w miejscu, a hdd nadal pracował?

Hibernację ssd ostatnio wyłączyłem (powercfg -h off w cmd), ale być może była ona cały czas i tak wyłączona - nie pamiętam.

Jeśli chodzi o ilość włączeń dysku to ssd ma 5970 razy, a hdd 5952.

 

hdd.PNG

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...